500 eiro

Ventspils mērs: uzbrukumu Latvijas bankām organizējušas ASV

229
(atjaunots 10:20 24.02.2018)
Ventspils mērs Aivars Lembergs un publicists Vladimirs Lindermans ir vienisprātis: skandāls ap ABLV un Latvijas Bankas prezidentu ir jāsaista ar ASV, nevis Krievijas interesēm.

RĪGA, 22. februāris — Sputnik. Problēmas Latvijas banku sistēmā ir izdevīgas ASV, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

"Jebkuras lielas bankas problēmas kļūst par banku sistēmas problēmām. Rezidentus tās neietekmē. Taču Latvija atvadās no sapņa kļūt par banku norēķinu, apkalpošanas un finanšu vispasaules centru. Šis sapnis ir apglabāts. Taču tāda situācija ir ASV interesēs — amerikāņi attīra sev vietu Trampa kolēģiem un viņa aprindām," — teica Lembergs radio Baltkom ēterā.

Pēc Lemberga vārdiem, Rimšēviča aizturēšana un apsūdzības pret ABLV nebūt nav Krievijas uzbrukums.

"Tās ir muļķības. Tas vairāk līdzinās ASV, nevis Krievijas uzbrukumam. Viņi attīra sev vietu finanšu biznesā. Mēs esam pārāk maza valsts, lai ar viņiem sacenstos. Pasaulē viss notiek pēc džungļu likuma," — atzīmēja politiķis.

Vasaļvalsts kontrole

Lemberga viedoklim vispārējos vilcienos piekrīt arī publicists un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans. Pēc viņa vārdiem, cīņa ar korupciju ir amerikāņu iemīļotā nodarbe.

"Amerikāņi vēlas, lai finanšu plūsmas viņu kontrolētajās valstīs būtu viņiem, amerikāņiem, pārskatāmas. Tā viņi kontrolē vasaļvalsts politisko sistēmu. Atgādināšu, ka šim nolūkam ar ASV atbalstu tika radīts KNAB, kurš var rīkoties, apejot citus specdienestus," — rakstīja Lindermans savā lapā Facebook.

Pēc viņa domām, amerikāņi uzskata, ka Latvijā ar finanšu sektora ierēdņu atbalstu atmazgāta nauda no Krievijas. Un šajā plaknē saskārušās Guseļņikova biznesa intereses, kurš apsūdz Latvijas Bankas vadītāju par kukuļu izspiešanu, un amerikāņu politiskās intereses.

Savukārt Latvijas valdība šajā skandālā nav izdomājusi neko labāku, kā rādīt ar pirkstu uz Krieviju, atzīmēja publicists.

"Latvijas valdība nav izdomājusi neko labāku, kā atbildēt pēc principa "tu pats esi muļķis", pareizāk sakot, "tu pats esi Kremļa aģents". It kā Guseļņikovs un vēl kaut kādi vārdā nesaukti baņķieri iecerējui šo skandālu pēc Maskavas pasūtījuma, lai nomelnotu un nobeigtu. Latviju. Tā sakot, pasniegt dāvanu valsts simtgades svētkos. Tad jau ejiet līdz galam un paziņojiet, ka NATO bijušais ģenerālsekretārs (Anderss Fogs Rasmusens, kurš nesen kļuva par Norvik Bankas padomes priekšsēdētāja vietnieku — red.) ir krievu spiegs," — raksta Lindermans.

Pirms dažām dienām Latvijā izcēlās skandāls, kas saistīts ar apsūdzībām naudas atmazgāšanā attiecībā pret ABLV Bank. Finanšu noziegumu novēršanas tīkls FinCEN, kurš atrodas ASV Finanšu ministrijas pakļautībā, 13. februārī paziņoja, ka tur aizdomās Latvijas ABLV Bank par naudas atmazgāšanu, un piedāvāja bloķēt tās korespondenta kontus dolāros. FinCEN paziņojums liecina, ka banka bijusi saistīta ar Ziemeļkorejas ieroču programmu. Tāpat FinCEN paziņojumā teikts, ka Latvijas ABLV Bank vadība uzpirka ierēdņus, kad viņu augstā riska biznesam draudēja ar tiesībaizsardzības rīcību.

Bankā savukārt paziņoja, ka amerikāņu apsūdzības pamatā ir nepamatota un nepatiesa informācija. Bankā uzsvēra, ka nekad nav devuši kukuļus amatpersonām. Ar savām apsūdzībām FinCEN nodarījis ievērojamu kaitējumu bankas reputācijai, atzīmēja ABLV Bank. Banka vērsusies Latvijas tiesībsargājošajās iestādēs — Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts policijā — ar lūgumu pārbaudīt FinCen apgalvojumus.

Dažas dienas pēc ASV FM paziņojuma publikācijas Latvijā izcēlās jauns skandāls ap Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Viņš tika aizturēts aizdomās par kukuļa izspiešanu un saņemšanu 100 tūkstošu eiro apmērā. Vēlāk ierēdnis tika atlaists pret ķīlu 100 tūkstošu eiro apmērā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda ziņas par to, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augstu stāvošs finanšu sektora darbinieks izspieduši kukuļus no Norvik Bankas lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova. Intervijā Associated Press baņķieris paziņoja, ka kukuļu izspiešanā iesaistīts Rimšēvičs. Pats Rimšēvičs to kategoriski noliedz. Virkne politiķu un žurnālistu Latvijā, kā arī amerikāņu mediji izteica pieņēmumu, ka skandālā ap Latvijas Bankas prezidentu ieinteresēta Krievija. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot šos pieņēmumus, paziņoja, ka tas izskatās kā "uzmācīgas idejas izpausme".

"Jūs vērojat to, ka no dažādām galvaspilsētām dažādos līmeņos pret Krieviju tiek izvirzītas apsūdzības negaidītākajos virzienos. Tas viss jau izskatās kā uzmācīgas idejas izpausme, jo katru reizi tamlīdzīgiem paziņojumiem trūkst mēra sajūtas un realitātes izjūtas," — teica Peskovs.

229
Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
Pēc temata
Mūrniece: Rimšēvičam ir jāatkāpjas no amata
"ABLV Bank" noraidījusi ASV apsūdzības naudas atmazgāšanā
Pabriks nosauca skandālu ar Rimšēviču par specdienestu darbu
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

26
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

26
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko