500 eiro

Ventspils mērs: uzbrukumu Latvijas bankām organizējušas ASV

228
(atjaunots 10:20 24.02.2018)
Ventspils mērs Aivars Lembergs un publicists Vladimirs Lindermans ir vienisprātis: skandāls ap ABLV un Latvijas Bankas prezidentu ir jāsaista ar ASV, nevis Krievijas interesēm.

RĪGA, 22. februāris — Sputnik. Problēmas Latvijas banku sistēmā ir izdevīgas ASV, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

"Jebkuras lielas bankas problēmas kļūst par banku sistēmas problēmām. Rezidentus tās neietekmē. Taču Latvija atvadās no sapņa kļūt par banku norēķinu, apkalpošanas un finanšu vispasaules centru. Šis sapnis ir apglabāts. Taču tāda situācija ir ASV interesēs — amerikāņi attīra sev vietu Trampa kolēģiem un viņa aprindām," — teica Lembergs radio Baltkom ēterā.

Pēc Lemberga vārdiem, Rimšēviča aizturēšana un apsūdzības pret ABLV nebūt nav Krievijas uzbrukums.

"Tās ir muļķības. Tas vairāk līdzinās ASV, nevis Krievijas uzbrukumam. Viņi attīra sev vietu finanšu biznesā. Mēs esam pārāk maza valsts, lai ar viņiem sacenstos. Pasaulē viss notiek pēc džungļu likuma," — atzīmēja politiķis.

Vasaļvalsts kontrole

Lemberga viedoklim vispārējos vilcienos piekrīt arī publicists un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans. Pēc viņa vārdiem, cīņa ar korupciju ir amerikāņu iemīļotā nodarbe.

"Amerikāņi vēlas, lai finanšu plūsmas viņu kontrolētajās valstīs būtu viņiem, amerikāņiem, pārskatāmas. Tā viņi kontrolē vasaļvalsts politisko sistēmu. Atgādināšu, ka šim nolūkam ar ASV atbalstu tika radīts KNAB, kurš var rīkoties, apejot citus specdienestus," — rakstīja Lindermans savā lapā Facebook.

Pēc viņa domām, amerikāņi uzskata, ka Latvijā ar finanšu sektora ierēdņu atbalstu atmazgāta nauda no Krievijas. Un šajā plaknē saskārušās Guseļņikova biznesa intereses, kurš apsūdz Latvijas Bankas vadītāju par kukuļu izspiešanu, un amerikāņu politiskās intereses.

Savukārt Latvijas valdība šajā skandālā nav izdomājusi neko labāku, kā rādīt ar pirkstu uz Krieviju, atzīmēja publicists.

"Latvijas valdība nav izdomājusi neko labāku, kā atbildēt pēc principa "tu pats esi muļķis", pareizāk sakot, "tu pats esi Kremļa aģents". It kā Guseļņikovs un vēl kaut kādi vārdā nesaukti baņķieri iecerējui šo skandālu pēc Maskavas pasūtījuma, lai nomelnotu un nobeigtu. Latviju. Tā sakot, pasniegt dāvanu valsts simtgades svētkos. Tad jau ejiet līdz galam un paziņojiet, ka NATO bijušais ģenerālsekretārs (Anderss Fogs Rasmusens, kurš nesen kļuva par Norvik Bankas padomes priekšsēdētāja vietnieku — red.) ir krievu spiegs," — raksta Lindermans.

Pirms dažām dienām Latvijā izcēlās skandāls, kas saistīts ar apsūdzībām naudas atmazgāšanā attiecībā pret ABLV Bank. Finanšu noziegumu novēršanas tīkls FinCEN, kurš atrodas ASV Finanšu ministrijas pakļautībā, 13. februārī paziņoja, ka tur aizdomās Latvijas ABLV Bank par naudas atmazgāšanu, un piedāvāja bloķēt tās korespondenta kontus dolāros. FinCEN paziņojums liecina, ka banka bijusi saistīta ar Ziemeļkorejas ieroču programmu. Tāpat FinCEN paziņojumā teikts, ka Latvijas ABLV Bank vadība uzpirka ierēdņus, kad viņu augstā riska biznesam draudēja ar tiesībaizsardzības rīcību.

Bankā savukārt paziņoja, ka amerikāņu apsūdzības pamatā ir nepamatota un nepatiesa informācija. Bankā uzsvēra, ka nekad nav devuši kukuļus amatpersonām. Ar savām apsūdzībām FinCEN nodarījis ievērojamu kaitējumu bankas reputācijai, atzīmēja ABLV Bank. Banka vērsusies Latvijas tiesībsargājošajās iestādēs — Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts policijā — ar lūgumu pārbaudīt FinCen apgalvojumus.

Dažas dienas pēc ASV FM paziņojuma publikācijas Latvijā izcēlās jauns skandāls ap Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Viņš tika aizturēts aizdomās par kukuļa izspiešanu un saņemšanu 100 tūkstošu eiro apmērā. Vēlāk ierēdnis tika atlaists pret ķīlu 100 tūkstošu eiro apmērā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda ziņas par to, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augstu stāvošs finanšu sektora darbinieks izspieduši kukuļus no Norvik Bankas lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova. Intervijā Associated Press baņķieris paziņoja, ka kukuļu izspiešanā iesaistīts Rimšēvičs. Pats Rimšēvičs to kategoriski noliedz. Virkne politiķu un žurnālistu Latvijā, kā arī amerikāņu mediji izteica pieņēmumu, ka skandālā ap Latvijas Bankas prezidentu ieinteresēta Krievija. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot šos pieņēmumus, paziņoja, ka tas izskatās kā "uzmācīgas idejas izpausme".

"Jūs vērojat to, ka no dažādām galvaspilsētām dažādos līmeņos pret Krieviju tiek izvirzītas apsūdzības negaidītākajos virzienos. Tas viss jau izskatās kā uzmācīgas idejas izpausme, jo katru reizi tamlīdzīgiem paziņojumiem trūkst mēra sajūtas un realitātes izjūtas," — teica Peskovs.

228
Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
Pēc temata
Mūrniece: Rimšēvičam ir jāatkāpjas no amata
"ABLV Bank" noraidījusi ASV apsūdzības naudas atmazgāšanā
Pabriks nosauca skandālu ar Rimšēviču par specdienestu darbu
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

10
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

10
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

10
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

10
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē