ECB

"Latvijas iekšējā lieta": Eirogrupa nekomentē Rimšēviča lietu

54
(atjaunots 10:21 24.02.2018)
Briselē uzskata Latvijas Bankas vadītāja arestu un viņa apsūdzēšanu korupcijā par Latvijas iekšējo lietu – par to paziņoja Eirogrupas vadītājs un Eirokomisijas pārstāvis.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Eirozonas valstu finanšu ministru padome (Eirogrupa) uzskata situāciju Latvijas banku sistēmā par valsts iekšējo jautājumu, paziņoja Eirogrupas vadītājs Mario Senteno preses konferencē, vēsta RIA Novosti.

"Eirogrupu informēja (par situāciju), kā arī par to, ka Latvijas Centrālās bankas darbs nav skarts. Es vēlos uzsvērt, ka šajā posmā tas valsts iekšējais jautājums," atbildēja viņš uz jautājumu, vai Eirogrupa apspriedusi situāciju banku sistēmā Latvijā.

Iepriekš Eirokomisijā tāpat nosauca par "iekšējo lietu" Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu.

"Kas attiecas uz vadītāju — tā ir nacionālo tiesībsargājošo iestāžu lieta," pateica pirmdien žurnālistiem Briselē Eirokomisijas oficiālais pārstāvis Margaritiss Shinass.

Rimšēvičs, kurš tāpat ir Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis, tiek turēts aizdomās kukuļu pieprasīšanā un pieņemšanā lielos apmēros. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic informācijas pārbaudi par to, ak Rimšēvičs un bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds izspieda kukuļus no lielākā Norvik bankas akcionāra Grigorija Guseļņikova.

Piektdien, 16. februārī, KNAB darbinieki veica kratīšanu Rimšēviča darba kabinetā un pie viņa mājās. Sestdien Latvijas Bankas vadītājs pavadīja ap astoņām stundām Biroja ofisā, pēc kā tika ievietots izmeklēšanas izolatorā. Vakar vakarā viņš tika izlaists par drošības naudu 100 tūkstošu eiro apmērā, kurus samaksājis nezināms draugs.

Facebook publicētajā paziņojumā Guseļņikovs apsūdz Latvijas augstākos finanšu sektora ierēdņus (taču nenosaucot vārdus) bēdīgajā stāvoklī, kurā atrodas valsts banku sistēma.

"Latvijas banku sistēma šo 25 gadu laikā pārdzīvojusi pārāk daudz skandālu — no vadošo banku bankrota ar caurumiem bilancēs simtiem miljonu eiro apmērā līdz naudas līdzekļu atmazgāšanai rūpniecības apmēros, kuri mērāmi desmitiem gadu un desmitiem miljardu eiro. Balstoties uz internacionālo darba pieredzi dažādās valstīs kopumā un, tostarp, Latvijā, mēs esam dziļi pārliecināti, ka kaut kas tamlīdzīgs nav iespējams bez daudzu regulatora augstāko amatpersonu dalības," uzrakstīja viņš.

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis aicināja Rimšēviču atkāpties no amata.

"Lai samazinātu negatīvo ietekmi, kāda ir radīta ne tikai Latvijas finanšu sektoram, bet arī valsts reputācijai kopumā, Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir jāatkāpjas no amata," paziņoja pirmdien žurnālistiem Vējonis.

Viņš piebilda, ka vainīgos ir jāsauc pie atbildības.

"Mūsu mērķis ir tiesiska valsts. Tāpēc tiesībsargājošām un finanšu kontroles iestādēm ir jāturpina uzsāktais darbs neatkarīgi, profesionāli, principiāli un operatīvi, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu pārliecināts, ka neatkarīgi no amata, statusa un ietekmes, koruptīvas un krimināli sodāmas rīcības netiks pieļautas un vainīgie tiks saukti pie atbildības," pateica Vējonis.

54
Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
Pēc temata
Labs draugs iemaksājis drošības naudu 100 tūkstošu eiro apmērā par Rimšēviča atbrīvošanu
Rimšēvičs ir oficiāli aizturēts, taču finanšu sistēmu tas neapdraud
Osinovska advokāts: liela nauda ne vienmēr esot kukulis
Mūrniece: Rimšēvičam ir jāatkāpjas no amata
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Latvijā miruši divi cilvēki ar Covid-19, atklāts 161 jauns inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 17:20 22.10.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā tika veikts rekordliels Covid-19 testu skaits – 5510, reģistrēts 161 inficēšanās gadījums.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 5510 koronavīrusa testi, reģistrēts 161 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs. Divi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – abi piederēja pie vecuma grupas no 80 līdz 95 gadiem. Kopumā Latvijā koronavīrusa infekcija ir apstiprināta 3958 cilvēkiem, 1357 izveseļojās. Kopā veikti 408 179 testi.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēts 31 cilvēks ar Covid-19. Slimnīcās šobrīd ārstējas 105 pacienti, 98 no viņiem ir vidēji smaga slimības gaita, septiņi cilvēki atrodas smagā stāvoklī.

No pirmdienas, 26. oktobra, Latvijā tiek atcelti bezmaksas koronavīrusa testi visiem gribētājiem – turpmāk koronavīrusa testu varēs veikt tikai ar ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījumu.

Ierobežot testēšanu Veselības ministrijai lika izveidojušās rindas uz testēšanu. Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas nodot analīzes. Rezultātā laboratorijas izjūt paaugstinātu slodzi, savukārt cilvēkiem nākas ilgāk gaidīt iespēju veikt testu.

0
Tagi:
statistika, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19
Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts
Latvija atļāva ārzemniekiem ar Covid-19 izbraukt uz dzimteni
Pircējs maskā pārtikas veikalā, foto no arhīva

Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu

4
(atjaunots 17:17 22.10.2020)
Valsts vēlas pārlikt uz veikalu pleciem daļu policijas funkciju, taču negrasās piešķirt šiem mērķiem finansējumu, ņemot vērā to, ka sejas masku režīma kontrole tirdzniecības vietām prasa papildu izmaksas un var izraisīt konfliktus ar apmeklētājiem.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Sejas masku režīma ievērošanas uzraudzība ir jāuzliek pašvaldības policijai, nevis pašiem veikaliem, uzskata Latvijas Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs. Par to viņš pastāstīja kanālam TV3.

"Ja valsts nodod kaut kādu daļu no policijas funkcijām tirgotājiem, tad ir jābūt līdzfinansējumam sakarā ar valsts iekārtas likumu.

Otrkārt, tas prasa milzu darbu, jo tad pie katra veikala vajag algot papildu apsargu. Ja lielajos tirdzniecības centros ir iespējams, bet ne pie katras iespējas, tad mazajos tas ir pilnīgi neiespējami," paziņoja Danusēvičs.

Asociācijas vadītājs atzīmēja, ka lielos tirdzniecības centros maskas valkā gandrīz visi apmeklētāji, savukārt mazos veikalos var rasties konflikti, jo ir cilvēki, kuri savu neapmierinātību par pasauli izgāž uz veikala personālu.

Iepriekš Danusēvičs izkritizēja to, kā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par jauniem ierobežojumiem Covid-19 dēļ: lai gan nozare ievēro visas prasības, ar tās pārstāvjiem ministri nepakonsultējās. Turklāt Danusēvičs uzskata, ka lielos veikalos, kur ir iespējams nodrošināt pietiekamu distanci, nevajag piespiest vilkt maskas.

4
Tagi:
veikals, koronavīruss, maska, Latvija
Pēc temata
Staķis: tie, kas nevar atļauties nopirkt sejas maskas, saņems tās par brīvu
Piezvana un krieviski piedāvā būt "trollim": latvieši ceļ dumpi pret krieviem masku dēļ
Latvijā izlēma, kā rīkosies ar sabiedriskā transporta pasažieriem bez sejas maskām
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku