Guseļņikovs

Norvik bankas īpašnieks par Rimšēviča lietu: tam bija jānotiek

343
(atjaunots 13:55 25.02.2018)
Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs varētu izrādīties tas augstākā līmeņa ierēdnis no finanšu sektora, kurš izspiedis kukuli Norvik bankas vadītājam.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kriminālprocesā, kurš uzsākts saskaņā ar Krimināllikuma 330. panta 4. daļu, tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu lielā apmērā, vēsta Mixnews.lv.

Kā vakar preses konferencē paziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, šajā kriminālprocesā ir divi aizdomās turamie: Latvijas Bankas augstākā līmeņa amatpersona un viena fiziskā persona. Lietā minēts kukulis ne mazāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā.

Pēc viņa sacītā, lieta nav saistīta ar Latvijā strādājošajām kredītiestādēm un ar ASV Finanšu ministrijas izteiktajām aizdomām par pārkāpumiem ABLV Bank.

Premjerministrs Māris Kučinskis vakar pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja, ka, izvēloties soda mēru, kā minimums tiks piemērots aizliegums ieņemt amatu.

"Tas ir liela skandāla sākums"

Dibinātājs un bijušais mobilo sakaru salonu tīkla "Evrosetj" līdzīpašnieks, un šobrīd vīna bodītes Hedonism Wines īpašnieks Jevgēnijs Čičvarkins saistīja Rimšēviča aizturēšanu ar kukuļa izspiešanas lietu no lielākā Norvik banka akcionāra Grigorija Guseļņikova.

"Vakar lietā par naudas izspiešanu no Grigorija Guseļņikova tika arestēts Latvijas Bankas vadītājs un ECB valdes loceklis. Tas ir liela korupcijas skandāla sākums, kurā var lepoties ar mūsu valsts pārstāvjiem, burvīgās nākotnes Krievijas," uzrakstīja Čičvarkins savā Facebook.

Pēc Čičvarkina sacītā, korupcijas un birokrātijas līmenis Latvijā neļauj attīstīties biznesam.

"Neapšaubāmi Latvija ir daudz attīstītāka valsts, nekā Krievija, taču padomju korupcija un Eiropas birokrātija un nodokļi ir žņaudzējs uz šīs skaistās un viesmīlīgās Baltijas valsts uzņēmēju kakla," sacīts biznesmeņa ziņojumā.

Pats Guseļņikovs Twitter komentēja Rimšēviča aizturēšanu vispārīgākos izteicienos. "Agri vai vēlu tam bija jānotiek…" uzrakstīja viņš krieviski. Publikācijā angļu valodā šo domu viņš pauda izvērstāk: "Agri vai vēlu tam bija jānotiek… 25 gadus pie varas, 25 skandalozi bankroti un naudas atmazgāšana rūpnieciskos apmēros valstī, kura atrodas ES un NATO sastāvā, būtu neiespējama bez Centrālās bankas vadītāja aizgādniecības…"

Decembra beigās kļuva zināms, ka Norvik banka iesniedza prasību pret Latviju Starptautiskajā investīciju strīdu noregulēšanas centrā (ICSID) "netaisnīgas, nepareizi motivētas un nepamatotas pieejas dēļ no regulējošo banku puses, kas ir pretrunā ar starptautisko likumu".

Tiesas prasībā tika ziņots, ka no Guseļņikova centās izspiest kukuli kāds augsta līmeņa ierēdnis no finanšu sektora, turklāt ar naudas izspiešanu it kā esot bijis saistīts arī Trasta komercbanka maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds.

Pirms trīs nedēļām TV3 raidījums Nekā personīga vērsās pie Rimšēviča ar jautājumu: vai viņš nevarētu būt tā nenosauktā finanšu sektora amatpersona. Toreiz viņš rakstiski atbildēja, ka apgalvojums par kukuļa pieprasīšanu neatbilst patiesībai.    

343
Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
Pēc temata
Osinovska advokāts: liela nauda ne vienmēr esot kukulis
Mūrniece: Rimšēvičam ir jāatkāpjas no amata
Neizmantotu iespēju laiks: Rimšēvičs apkopojis 2016. gada rezultātus
Latvijas ekonomika neuzlabosies, ja sēdēsim rokas klēpī salikuši, uzskata Rimšēvičs
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

4
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

4
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

4
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

4
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā