Latvijas baņķieris Ģirts Rungainis

Latvijas baņķieris paziņojis, ka krievu valoda nav kultūras valoda

111
(atjaunots 07:55 18.02.2018)
Latvijas baņķieris Ģirts Rungainis konferencē "Latvijas attīstības ārējie faktori" teicis provokatīvus izteikumus: pēc viņa domām, krievu valoda neesot ne zinātnes, ne kultūras, ne mākslas valoda.

RĪGA, 18. februāris — Sputnik. Latvijai ir jāpārtrauc turēties pie vecajām ekonomikas formām, it īpaši ja tās saistītas ar Krieviju, tostarp arī tranzītu. Jāpievēršas Rīgai — jāpadara tā par gardēžu, studentu un kultūras mīļotāju pilsētu. Jāuzņem nevis "mežoņi", bet gan cilvēki no Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas. Tādu panākumu recepti Latvijai piedāvājis investīciju baņķieris Girts Rungainis, vēsta avīze Dienas Bizness.

Atteikties no tranzīta un nemācīt krievu valodā

Latvijai esot jāpārtrauc šķiest naudu izglītībai krievu valodā, paziņoja Rungainis konferencē "Latvijas attīstības ārējie faktori", kurā apspriests jautājums, kā Latvija varētu kļūt par bagātu un plaukstošu valsti tuvāko 20-30 gadu laikā.

Centrālā Eiropas banka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Baņķieris apgalvoja, ka krievu valoda neesot ne zinātnes, ne kultūras, ne mākslas valoda. Vienīgais izņēmums, viņaprāt, ir balets.

Viņš skaidroja, ka XXI gadsimta ekonomika ir tehnoloģiju un radošu ideju ekonomika, tāpēc nevajagot turēties pie vecajām formām.

Rungainis skaidroja, ka tranzīts esot XX gadsimta ekonomika, tas vērsts uz zemu pievienoto vērtību. Baņķieris aicināja atteikties no vecajām ekonomikas formām, it īpaši, ja tās esot saistītas ar Krieviju.

Reāla nauda guļ līdzās

Pēc baņķiera domām, Latvijai jāpārtrauc sapņot par lielām investīcijām un jāpievēršas reāliem mērķiem. No viņa viedokļa, vienīgais biznesam pievilcīgais reģions Latvijā ir galvaspilsēta. Viņš norādīja, ka Rīgā iespējams piesaistīt naudu, varbūt ne lielu, toties ar labu atdevi.

"Lielākoties mums jārēķinās ar pašu uzkrājumiem un pašu naudu, vai naudu mums tuvākajā reģionā, nevis jārēķinās ar ASV naudu. Mums jābūt un jākļūst pievilcīgiem, drīzāk proaktīvi pievilcīgiem, proti, jāpadara šī vieta laba un interesanta, kurā arī pašiem gribas palikt," — teica Rungainis un piebilda, ka Latvijas uzkrājumi pašlaik sasnieguši apmēram 10 miljardus eiro, šie līdzekļi aug, jo sabiedrība noveco, tātad krāj, nevis tērē. Ekonomēt un krāt mudina arī Latvijas pensiju sistēma un nākamo pensiju apmērs. Šo naudu vajagot izmantot ekonomikas attīstībai.

Ko un kā pievilināt Rīgā

Rungainis minēja vairāku grupu ārzemniekus, ko varot piesaistīt Rīga.

Pirmkārt, tie esot cilvēki, kuri meklē labu dzīves līmeni, drošību un ekoloģiju. Baņķietis skaidroja, ka šiem nolūkiem vajadzīgas labas viesnīcas, kvalitatīvi mājokļi par pieņemamām cenām un labi restorāni, kur cilvēks nesaindēšoties.

Otrā grupa — gardu ēdienu cienītāji. Viņaprāt, Rīgai jāiekļūst gardēžu TOP 10, kā arī izglītības un kultūras topā.

Baņķieris piedāvā "sūknēt" cilvēkus no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes. Šim nolūkam jārada apstākļi, lai viņiem Latvijā būtu labi dzīvot un strādāt. Pie tam viņš piebilda, ka valstij nav līdzekļu, lai uzturētu "mežoņus", kuri nevēlas mācīties un strādāt, bet gan sēdēt uz pabalstiem. Rungainis norādīja, ka viņi nepadarīs Latviju ne bagātāku, ne laimīgāku.

111
Pēc temata
Latvijas Bankas vadītājs brīdina par kritisku situāciju ekonomikā
Kučinskis: Krievijas sankcijas devušas daudz kā pozitīva Latvijai
Kamēr Latvija rēķinājusi tranzīta tarifus, Lietuva parakstīja kravu līgumus
Latvija visus integrēs: ĀM gaida emigrantu masveida mājāsbraukšanas vilni
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

16
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

16
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

31
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

31
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko