Taksometrs

Taksometru vadītāji Rīgā pārkāpj pārvadājumu noteikumus

118
(atjaunots 14:43 17.02.2018)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests un pašvaldības policija pārbaudīja taksometru vadītājus Rīgā. Konstatēti vairāk nekā 80 pārkāpumi, kuru vidū ir pat braukšana bez autovadītāja tiesībām.

RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un pašvaldības policijas darbinieki veikuši 48 kontroles braucienus taksometrā, kuru gaitā tika konstatēts 81 pārkāpums, informēja Baltnews.lv.

VID paziņoja, ka plašāk izplatītais pārkāpums ir kases čeka neizsniegšana un izslēgts skaitītājs brauciena laikā. Turklāt 14 gadījumos taksometra skaitītāji neatbilda normatīvajos aktos iekļautajām prasībām.

Dažām automašīnām nebija obligātās apdrošināšanas OCTA polises un spēkā esošas tehniskās apskates. Tika konstatēti arī autovadītāji bez tiesībām.

VID informēja, ka daudzi autovadītāji strādājuši nelegāli, pasažieru meklēšanai izmantojot kopīgo braucienu pakalpojumu mobilo lietotni vai interneta platformu. Autovadītājiem nebija licences, darba attiecību vai saimnieciskās darbības reģistrācijas. VID atzīmēja, ka nebūt ne visi autovadītāji strādājuši bez šiem dokumentiem ar ļaunprātīgu nodomu — daži no viņiem, iespējams, nav reģistrējuši darbību tikai nezināšanas pēc. Tomēr vadītāji, kuri nezinājuši par reģistrāciju, un tie, kuri šo informāciju zinājuši, saņēmuši vienādu sodu. Kontroles gaitā trīs automašīnas pat nosūtītas glabāšanai Valsts nodrošinājuma aģentūrā līdz brīdim, kad tiks izskatīta administratīvā pārkāpuma lieta.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine pauda uzskatu, ka Latvijā taksometru nozarē izveidojusies kritiska situācija: lielākā daļa autovadītāju vēl joprojām nav nomainījuši skaitītājus, turklāt pat legālie autovadītāji pamanās pārkāpt elementāras likuma un pasažieru drošības prasības.

Problēma pastāv

Iepriekš vēstīts, ka interneta platforma taksometra izsaukšanai Taxify bija gatava pārtraukt darbību Latvijā, jo servisa vadība aplēsa, ka jaunie autopārvadājumu noteikumi, ko bija plānots ieviest valstī, būs pārāk skarbi, un personas, kas vēlas nodarboties ar privātajiem pārvadājumiem, nevarēs apmaksāt visus izdevumus, lai vadītu taksometru saskaņā ar likumu.

Vēlāk Taxify paziņoja, ka Latviju nepametīs, taču asi kritizēja likumu par automašīnu koplietošanu, kurš, pēc uzņēmuma domām, ierobežo privātpersonu iespējas nodarboties ar autopārvadājumiem.

 

118
Pēc temata
Taxify draud aiziet no Latvijas
Uber un Taxify šoferi Lietuvā organizējuši protesta akciju
VID rosina uzsākt taksometru skaitītāju pārbaudi
Taksometru vadītāji rīkos protesta akciju pret skaitītāju obligāto nomaiņu
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

10
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

10
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

10
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

10
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"