Gazprom

"Gazprom" pastāstīja, kādos apjomos Baltija iepērk gāzi no Krievijas

232
(atjaunots 18:27 16.02.2018)
Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka 2017. gadā Latvija iegādājusies Krievijas piegādāto gāzi par 26% vairāk nekā pirms gada. 1,785 miljardi kubikmetru – tas ir maksimālais rādītājs pēdējo gadu laikā.

RĪGA, 16. februāris — Sputnik. Visas trīs Baltijas valstis 2017. gadā palielinājušas gāzes iegādes apjomus no "Gazprom", neskatoties uz deklarēto vēlmi diversificēt gāzes piegādes avotus. Par to liecina Krievijas holdinga atskaites par aizvadītā gada ceturto ceturksni.

Pērn Latvija iegādājusies no Krievijas kompānijas 1,785 miljardus kubikmetru dabasgāzes — par 26% vairāk nekā 2016. gadā, vēsta Reuters. Uz Lietuvu eksportēti 1,407 miljardi kubikmetru gazes. Salīdzinājumā ar 2016. gadu pieaugums ir pat lielāks nekā Latvijā — 37%. Igaunija iegādājusies 0,498 miljardus kubikmetru (+26%).

Lielākos gāzes apjomus no "Gazprom" iegādājas Latvija, pie tam 2017. gadā rādītājs sasniedzis rekordu pēdējo gadu laikā. Piemēram, 2015. gadā Latvija iegādājās Krievijā 1,329 miljardus kubikmetru gāzes, 2014. gadā — 0,964 miljardus, 2013. gadā — 1,130 miljardus kubikmetru.

Gāzes eksports uz tuvākajām ārvalstīm 2017. gadā sastādījis 33,648 miljardus kubikmetru, par 7% vairāk nekā 2016. gadā.

Baltijas valstis un Polija nereti runā par, viņuprāt, bīstamo atkarību no Krievijas gāzes un pauž vēlmi izmantot citus piegādātājus. Piemēram, plānots diversificēt gāzes piegādes, iegādājoties sašķidrināto dabas gāzi ASV un Norvēģijā, taču SDG tiek piegādāta nelielā apjomā un nevar konkurēt ar gāzi, ko Krievija piegādā pa cauruļvadiem.

Iepriekš "Gazprom" salīdzināja ASV piedāvātās SDG cenas Eiropā. Saskaņā ar aptuvenām aplēsēm, Krievijas cauruļvadu gāze ir pusotru reizi lētāka.

Amerikāņu SDG piegāžu izmaksas Eiropā 2017.-2018. gada rudens un ziemas periodā tiek vērtētas 265-295 dolāru apmērā par tūkstoš kubikmetriem, informēja "Gazprom" valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs intervijā kompānijas korporatīvajam žurnālam. Šīs summas ir daudz augstākas par cenām un forvardiem Eiropas sadales centros un Krievijas gāzes cenām. Medvedevs atgādināja, ka Krievijas gāzes vidējā cena sastāda aptuveni 190 dolārus par tūkstoš kubikmetriem.

232
Pēc temata
Paiders: gāze Latvijā tiek pārvērsta par resursu parazitēšanai uz iedzīvotāju rēķina
Analītiķis: Baltijas valstis velti cer uz amerikāņu gāzi
"Gazprom" informē, par kādām cenām Baltija un Polija pērk gāzi no ASV
Le Figaro: amerikāņu kompānijas nevēlas pārdot Eiropai SDG

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

1
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

1
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

17
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

17
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF