Gazprom

"Gazprom" pastāstīja, kādos apjomos Baltija iepērk gāzi no Krievijas

229
(atjaunots 18:27 16.02.2018)
Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka 2017. gadā Latvija iegādājusies Krievijas piegādāto gāzi par 26% vairāk nekā pirms gada. 1,785 miljardi kubikmetru – tas ir maksimālais rādītājs pēdējo gadu laikā.

RĪGA, 16. februāris — Sputnik. Visas trīs Baltijas valstis 2017. gadā palielinājušas gāzes iegādes apjomus no "Gazprom", neskatoties uz deklarēto vēlmi diversificēt gāzes piegādes avotus. Par to liecina Krievijas holdinga atskaites par aizvadītā gada ceturto ceturksni.

Pērn Latvija iegādājusies no Krievijas kompānijas 1,785 miljardus kubikmetru dabasgāzes — par 26% vairāk nekā 2016. gadā, vēsta Reuters. Uz Lietuvu eksportēti 1,407 miljardi kubikmetru gazes. Salīdzinājumā ar 2016. gadu pieaugums ir pat lielāks nekā Latvijā — 37%. Igaunija iegādājusies 0,498 miljardus kubikmetru (+26%).

Lielākos gāzes apjomus no "Gazprom" iegādājas Latvija, pie tam 2017. gadā rādītājs sasniedzis rekordu pēdējo gadu laikā. Piemēram, 2015. gadā Latvija iegādājās Krievijā 1,329 miljardus kubikmetru gāzes, 2014. gadā — 0,964 miljardus, 2013. gadā — 1,130 miljardus kubikmetru.

Gāzes eksports uz tuvākajām ārvalstīm 2017. gadā sastādījis 33,648 miljardus kubikmetru, par 7% vairāk nekā 2016. gadā.

Baltijas valstis un Polija nereti runā par, viņuprāt, bīstamo atkarību no Krievijas gāzes un pauž vēlmi izmantot citus piegādātājus. Piemēram, plānots diversificēt gāzes piegādes, iegādājoties sašķidrināto dabas gāzi ASV un Norvēģijā, taču SDG tiek piegādāta nelielā apjomā un nevar konkurēt ar gāzi, ko Krievija piegādā pa cauruļvadiem.

Iepriekš "Gazprom" salīdzināja ASV piedāvātās SDG cenas Eiropā. Saskaņā ar aptuvenām aplēsēm, Krievijas cauruļvadu gāze ir pusotru reizi lētāka.

Amerikāņu SDG piegāžu izmaksas Eiropā 2017.-2018. gada rudens un ziemas periodā tiek vērtētas 265-295 dolāru apmērā par tūkstoš kubikmetriem, informēja "Gazprom" valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs intervijā kompānijas korporatīvajam žurnālam. Šīs summas ir daudz augstākas par cenām un forvardiem Eiropas sadales centros un Krievijas gāzes cenām. Medvedevs atgādināja, ka Krievijas gāzes vidējā cena sastāda aptuveni 190 dolārus par tūkstoš kubikmetriem.

229
Pēc temata
Paiders: gāze Latvijā tiek pārvērsta par resursu parazitēšanai uz iedzīvotāju rēķina
Analītiķis: Baltijas valstis velti cer uz amerikāņu gāzi
"Gazprom" informē, par kādām cenām Baltija un Polija pērk gāzi no ASV
Le Figaro: amerikāņu kompānijas nevēlas pārdot Eiropai SDG
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

15
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

15
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

24
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

24
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi