Tukšs maks

Mēneša laikā Latvijā kļuvis par dažiem tūkstošiem bezdarbnieku vairāk

53
(atjaunots 14:27 10.02.2018)
Mēneša laikā Latvijā vairāk nekā par 2 tūkstošiem palielinājies bezdarbnieku skaits, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Saskaņā ar Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) datiem, janvārī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā palielinājies līdz 7%, kas ir par 0,2% vairāk, nekā pērnā gada decembrī, vēsta Grani.lv.

Mēneša laikā vien bezdarbnieku skaits pieaudzis par 2 015 cilvēkiem. Janvāra sākumā NVA uzskaitē atradās 63 121 cilvēks, savukārt mēneša beigās jau 65 136 cilvēki.

Par bezdarba līmeņa pieauguma līderiem kļuva Kurzeme un Zemgale, kur bezdarba līmenis palielinājies par 0,4 procentpunktiem: Kurzemē līdz 8,1%, Zemgalē līdz 6,9%. Nedaudz atpaliek Vidzeme, kur bezdarba līmenis palielinājies par 0,3% un sasniedza 7,8%. Viszemākais bezdarba pieauguma temps reģistrēts Rīgas rajonā, šeit janvāra laikā bezdarba līmenis palielinājies vien par 0,1%, līdz 4,4%. Latgalē bezdarba līmenis palielinājies vien par 0,2 procentpunktiem, taču sastāda 16%. Arī Rīga atzīmēta šajā sarakstā. Latvijas galvaspilsētā bezdarba līmenis palielinājies par 0,1% un pacēlās līdz 4,1%.

2017. gada vasarā NVA publicēja datus, kuri liecināja, ka jūlijā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz rekordzemam rādītājam pēdējo 8 gadu laikā, sastādot 7,1%. tika ziņots, ka jūlija sākumā NVA uzskaitē atradās 66 708 bezdarbnieki, mēneša beigās 65 554 cilvēki.

Vismazāk bezdarbnieku tobrīd tika reģistrēts Rīgas rajonā – 4,6% iedzīvotāju, visvairāk Latgalē – 16,4%. Kurzemē bija 7,7% bezdarbnieku, Vidzemē 7,6%, Zemgalē 6,5%. Saskaņā ar Eurostat datiem par pērno gadu, Latvija ieņēma astoto vietu ES pēc bezdarba līmeņa, kurš sastādīja 8,5%. Vērts atzīmēt, ka Eiropas Savienības statistikas dienesta un NVA dati atšķiras.

Saskaņā ar Eurostat datiem, 2017. gadā Latvijā bija 83 tūkstoši bezdarbnieku, kamēr, pēc NVA informācijas, tādi bijuši 65 554 cilvēki. Tāpat iepriekš ziņots, ka 2017. gadā viszemākais bezdarba līmenis ES reģistrēts Čehijā – 2,7%, Vācijā – 3,6% un Maltā – 4,1%.

53
Pēc temata
Bezdarba vērtējumā Eiropas statistika atšķiras no Latvijas datiem
Eurostat: bezdarbs Latvijā sastādījis 8,3%
Latvija apsteidza plānoto bezdarba samazināšanu
Bezdarba līmenis Latvijā ir ES pirmajā desmitniekā
Latvijā bezdarbnieku vidū vīriešu skaits ir lielāks
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

8
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

8
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

23
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
23
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa

Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Saskaņā ar mācību scenāriju Krievijas karavīri izvērsa zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pēc signāla saņemšanas par gaisa telpas robežu pārkāpumu, ko pieļāvušas vairākas nosacītā pretinieka lidmašīnas. Zenītartilēristu mācības redzamas video ierakstā

Baltijas flotes pretgaisa aizsardzības spēku plānveida mācības iekļāva S-400 izvēršanas normatīvus, gaisa mērķu meklēšanu, klasifikāciju un pavadīšanu.

Pēc signāla saņemšanas par nosacītā pretinieka uzlidojumu (tā lomā bija iznīcinātāji Su-27), atrilēristi izvērsa ZRK, veica raķešu elektronisko palaišanu un likvidēja nosacītā pretinieka mērķus.

Mācību kadri – mūsu video ierakstā.

0