Spuldze

Pavisam aptrakuši: iedzīvotājus šokējuši rēķini par elektrību

320
(atjaunots 14:51 09.02.2018)
Latvijas iedzīvotājus šokējis elektroenerģijas cenu veidošanās mehānisms, un Latvenergo rēķini sociālajos tīklos tiek apspriesti visai drosmīgos izteicienos.

RĪGA, 9. februāris — Sputnik. Jaunie rēķini par elektrību šokējuši Latvijas iedzīvotājus tik lielā mērā, ka sociālajos tīklos sākusies plaša diskusija. Pie tam tās dalībniekus pārsteigusi nevis pati elektrības cena, bet gan gala summas veidošanās mehānismi.

Nonāk līdz īstam vājprātam. Izrādās, ja iepriekšējā mēnesī neesat tērējuši elektroenerģiju, tik un tā ir jāsamaksā par pakalpojumiem un infrastruktūras lietošanu.

Patlaban Facebook un Twitter izplatās fotogrāfija, kurā skaidri redzams: par elektrību jāmaksā 31,02 eiro, lai arī rēķins liecina, ka elektrības patēriņš ir 0,00 kilovatu.

Toties par pārvades pakalpojumiem jāmaksā 14,05 eiro plus obligātā iepirkuma komponente (OIK) 11,61 eiro apmērā, bet līdz ar PVN (5,38 eiro) gala summa sastāda 31,02 eiro.

 

Daudzus komentārus publicēt nav iespējams, jo lielākā daļa satur necenzētus vārdus un izteikumus, taču itin viegli uzminēt, ka galvenā doma ir līdzīga: cilvēki nosoda šādas cenu veidošanas politiku, konkrēti – obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

"Tas viss ir aizgājis par tālu, man rodas tāda sajūta, ka mūs grib no šīs valsts likumīgi izdzīt. Pilnīgi viss par to liecina, diemžēl," — raksta Andris Sāvičs.

Savukārt Oļegs Ivanovs noskaņots ironiski: "Kas tad nav kārtībā? Un tad? Tu esi bijis pie viņiem slēgtajos objektos. Es tur strādāju. Tur iekšā ir bezmaksas kafijas aparāti. Visiem, kas iekšā. Par to tak kādam jāmaksā."

"Pa lēto elektrība LV sanāk:) Man UK mēnesi par gāzi un elektrību bija £16.54 kopā, ieskaitot to, ka apkure ir uz gāzes, Totālā zagšana notiekas jums tur," — stāsta Juris Ķirsis.

Daži ieteica vienkārši pareizi izvēlēties nepieciešamo tarifu. Piemēram, Madara Kalniņa skaidro: "Vajag izvēlēties sev atbilstošāko Elektrum paku. Man 130kWh izmaksā 19.95 EUR. Elektrum Stabilais ir domāts uzņēmumiem, ar fiksēto ikmēneša maksu."

Līdzīgu padomu dod arī Elīna Pluta. Savam komentāram: "Man 7 € ar Elektrum par mēnesi. Mājā, kurā nedzīvoju. Nekādu problēmu. Pēc 3 mēnešiem nododu rādītājus, un tad ir pārrēķins. Varbūt rādītājus nodod?" viņa pievienoja rēķinu par nelielu summu.

"Mums izlīdzinātais maksājums! Līdz šim maksājām 107.99, atnāca pārrēķins un tagad maksāsim 51.60€. Katru gadu mums summa tik auga uz augšu, šogad pirmo reizi ir pārmaksa ap 300€, neko elektrības patēriņa ziņā neesam mainījuši!" — par savu pieredzi stāsta Zane Vintere.

Pirms dažām dienām Facebook parādījās cits elektroenerģijas rēķins, kurā redzams, ka klients patērējis elektroenerģiju par 16,68 eiro, bet kopējais rēķins sastāda 61,14 eiro.

"Manai mammai ir aptuveni tāpat… mēs esam šokēti," — komentēja Karīna Bakinovska.

"Starpība rodas tad, ja ir bijis izlīdzinātais maksājums, bet pārskata gadā tomēr ir tērēts vairāk. Tad pārtēriņu izdala uz nākamo gadu. Ja visu laiku maksā par 400kw, bet tērē 500, tad visi tie pārterētie ir jāapmaksā nākamajā gadā. Man pašai tā bija (bet tā kā katru mēnesi sekoju līdzi patēriņam, tad zināju, ka esmu samaksājusi mazāk kā patērējusi un rēķinājos, ka šogad man tas nāks klāt," — stāsta Inga Grieze-Tamuža.

"Mums arī ir izlīdzinātais maksājums, un tik un tā ir jāmaksā vairāk, ne LED lampas, ne ekonomija nelīdz, atkal mīnusā," — atzīmēja Jūlija Trušina.

320
Pēc temata
Krišjānis Kariņš: jaunās elektrības subsīdijas ir "tautas slaukšana"
Latvija nodrošina sevi ar elektroenerģiju par 69%
Latvija kļuvusi par lielāko elektroenerģijas eksportētāju Baltijas valstīs

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

20
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

20
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents ierosinājis ANO Drošības padomes locekļu videotikšanos

0
(atjaunots 07:49 15.08.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina iezīmēt soļus, kas ļaus izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosinājis tuvākajā laikā organizēt ANO Drošības padomes dalībvalstu līderu, kā arī Vācijas un Irānas tikšanos tiešsaistē, lai apspriestu Irānas jautājumu un izvairītos no situācijas saasināšanās, informēja RIA Novosti.

Šis ierosinājums izteikts paziņojumā, kas publicēts Krievijas prezidenta oficiālajā vietnē.

"Mērķis – nospraust soļus, kas ļautu izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē. Ir svarīgi kolektīvi atbalstīt ANO DP rezolūcijas 2231 tālāku netraucētu realizāciju, kas veidojusi starptautiski tiesisko pamatu KVRP (Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, vienošanās ar Irānu – red.) īstenošanai," paskaidroja valsts vadītājs.

Viņš konstatēja, ka diskusijas Drošības padomē kļūst aizvien saspringrākas, pret Teherānu izskan nepamatoti paziņojumi, izstrādājamie rezolūciju projekti vērsti uz agrāko vienbalsīgo lēmumu laušanu.

"Šajā reģionā, tāpat kā jebkurā citā pasaules punktā, nav vietas šantāžai un diktātam ne no vienas puses. Vienpusēja pieeja risinājuma meklējumos nepalīdz," uzsvēra Putins.

Viņš atzīmēja, ka Krievija joprojām pieturas pie KVRP Irānas kodolprogrammas noregulēšanai no 2015. gada.

Prezients atgādināja, ka atjaunotā Drošības koncepcija Persijas līča zonā, ar ko Maskava nāca klajā 2019. gadā ietver konkrētus ceļus problēmu risināšanai reģionā.

Krievijas valsts vadītājs aicināja uzmanīgi un atbildīgi izvērtēt vienam otra viedokli, rīkoties ar savstarpēju cieņu un kolektīvi.

"Aicinām partnerus uzmanīgi apsvērt mūsu piedāvājumu. Alternatīva ir tālāka spriedzes eskalācija, konflikta izcelšanās riska pieaugums. No tādas notikumu attīstības ir jāizvairās. Krievija ir atvērtka konstruktīvai sadarbībai ar visiem, kas ieinteresēts attālināt situāciju no bīstamās robežas. Jautājums ir steidzams," konstatēja Putins.

Viņš ierosināja saskaņot tiešsaistes apspriedes dienas kārtību Ārlietu ministriju līmenī, ja līderi demonstrē principiālu gatavību sarunai.

Aizvadītajā nedēļā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka Vašingtona ir sagatavojusi ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu jautājumā par ieroču embargo pagarināšanu pret Irānu.

Pēc tam Teherāna paziņoja, ka šāds dokuments vispirms apdraud nevis Irānu, bet gan pašas ANO DP mehānismus.

Irānas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Abass Musavi norādīja, ka tādējādi Vašingtona vēlas pakļaut sev ANO DP un novājināt to.

0
Tagi:
Vladimirs Putins, Krievija, Irāna, Drošības Padome, ANO
Pēc temata
ASV Valsts departaments atklājis valsts stratēģiju attiecībās ar Irānu
Cīņa visiem spēkiem. Vai kara draudi Persijas līcī ir reāli
ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas
Kodoldarījumu iespējams glābt: Krievijas ārlietu ministrs kritizē ASV rīcību