Tramvajs Rīgā

Mediji: dzīve Rīgā ir labāka Krievijas, nevis Latvijas pensionāriem

117
(atjaunots 08:35 06.02.2018)
Latvijas galvaspilsētā reģistrēti 61 399 nestrādājošie pensionāri, taču ne "Rīgas satiksmes", ne Rīgas domes rīcībā nav informācijas par to, cik daudzi no viņiem ir ārvalstnieki.

RĪGA, 6. februāris — Sputnik. Atlaides braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā saņem ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu pensionāri, vēsta telekanāla TV3 programma Nekā personīga.

Atzīmēts, ka Rīgas sabiedriskajā transportā nestrādājošie pilsoņi un nepilsoņi var braukt bez maksas no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri — no 55 gadu vecuma.

Saskaņā ar Rīgas domes noteikumiem, 100% atlaide braucieniem sabiedriskajā transportā tiek piešķirta visiem nestrādājošajiem pensionāriem, kuru dzīvesvieta deklarēta Rīgā, neatkarīgi no viņu valstspiederības.

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pensijas vecums ir 63 gadi un 3 mēneši. Krievijas pilsoņi var doties pensijā agrāk: sievietes — 55 gadu vecumā, vīrieši — 60 gadu vecumā. Tātad bezmaksas transports viņiem pieejams par trim vai astoņiem gadiem agrāk nekā Latvijas iedzīvotājiem.

Ne "Rīgas satiksmes", ne Rīgas domes rīcībā nav informācijas par to, cik liels skaits pensijas vecuma ārvalstnieku dzīvo Latvijas galvaspilsētā. Uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis pavēstīja, ka patlaban Rīgā reģistrēti 61 399 nestrādājošie pensionāri.

2017. gadā Rīgas domes izdevumi subsīdijām "Rīgas satiksmei" sabiedriskā transporta lietošanai skolēniem, pensionāriem un citām privileģētajām pilsoņu kategorijām sasniedza 86 milj. eiro. Šogad šiem mērķiem atvēlēti 107 milj. eiro. Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks konstatēja, ka pašvaldībai nav nekādu tiesību dalīt pensionārus pēc viņu pilsonības.

Atlaides pensionāriem piešķirtas arī citās Latvijas pašvaldībās, piemēram, Liepājā. Tur pensionāri var pretendēt uz atlaidi 50% apmērā braucieniem sabiedriskajā transportā, ja viņa ienākumi ir mazāki nekā 300 eiro mēnesī.

Latvijā, kuras iedzīvotāju skaits sastāda aptuveni 2 miljonus cilvēku, dzīvo apmēram 40 tūkstoši Krievijas pilsoņu.

117
Pēc temata
Labklājības ministrija plāno palielināt garantēto minimālo ienākumu par 3,2 eiro
Saeimā atteicās paaugstināt ar nodokli neapliekamo pensiju minimumu
Pensionāri invalīdi Latvijā palikuši bez nodokļu atlaides
Latvijas pensionāri ir vieni no strādīgākajiem Eiropā

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

5
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

5
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam