Šaujamierocis. Foto no arhīva

Olaines Policijas vadītājs pazaudējis divas pistoles

79
(atjaunots 10:26 05.02.2018)
Neplānotas ieroču uzturēšanas pārbaudes laikā policijā tika atklāta divu Makarova pistoļu pazušana no Olaines Policijas iecirkņa priekšnieka seifa.

RĪGA, 5. februāris – Sputnik. Olaines Policijas iecirkņa priekšnieks Kaspars Ramma atstādināts no amata pēc divu Makarova pistoļu pazušanas no viņa seifa, vēsta telekanāls TV3.

Pistoļu pazušana tika atklāta pirms nedēļas. Tajā pašā dienā tika uzsākts kriminālprocess, izmeklēšana uzticēta Iekšējās drošības birojam. Iecirkņa vadīšanu uzņēmies Ainārs Skudris, kurš atturējās no komentāriem. Ieroču aprite ir stingri reglamentēta, jo pēc katra dienesta beigām darbinieki nodot pistoles seifā un parakstās žurnālā. Taču šobrīd neviens nevar pateikt, kad tieši pazudušas pistoles.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis paziņoja telekanālam, ka tā ir ārkārtas situācija un tā nav pieļaujama nekādos apstākļos. Taču viņš piebilda, ka ieroči noteikti tiks atrasti. Pēc Ķuža sacītā, Ramma neesot vienīgais šajā iecirknī, kuru derētu atlaist.

Priekšnieka pienākumos ietilpst regulāra ieroču uzraudzība. Izmeklēšana parādīs, vai Ramma ir ievērojis šo prasību.

Aizritējušajā nedēļa visos valsts reģionos tika veikta neplānota ieroču uzturēšanas pārbaude policijā, citos iecirkņos problēmas konstatētas netika.

79
Pēc temata
Uzticība mazinās: Latvijas iedzīvotāji vīlušies par policiju un armiju
Katru gadu Rīgā kļūst arvien mazāk policistu
Portālā Manabalss.lv piedāvā likvidēt Drošības policiju
Latvijā izveidos jaunu Valsts policijas struktūru