Pirmā kazino atklāšana Sočos. Foto no arhīva

Tēvam spēlmanim, kurš atstāja bērnu uz ielas, piedāvā paārstēties

20
(atjaunots 10:08 05.02.2018)
Nevīžīgs tēvs, kurš aizmirsa par savu dēlu, spēlējot uz naudu spēļu automātu zālē Purvciemā, varētu tikt cauri ar brīdinājumu un doties ārstēties no atkarības.

RĪGA, 5. februāris – Sputnik. Tēvam spēlmanim no Rīgas, kurš atstāja savu bērnu pie ieejas spēļu zālē Purvciemā un aizmirsa par viņu, cenšoties laimēt naudu, draud daži sodi vai daži brīdinājumi, vēsta Mixnews.lv.

Incidents notika 10. janvārī, ārā bija sals. Mazo zēnu, kurš stāvēja pie ieejas spēļu zālē, pamanīja garāmgājēji, kuri arī vērsās policijā. Policisti ātri ieradās uz notikuma vietu un noskaidroja, ka zēns jau veselu stundu gaida uz ielas savu tēti, kurš drīzumā solījis atgriezties.

Zēns nespēja skaidri aprakstīt tēvu un devās viņa meklējumos uz spēļu zāli kopā ar policistiem. Vīrieti ātri atrada – viņš aizrautīgi spēlēja uz naudu.

Policijas iecirknī, kur tēvu nogādāja kopā ar dēlu, vīrietis atzina, ka plānoja pavadīt spēļu zālē vien piecas minūtes, taču, sākot spēlēt azartspēles, pazaudēja laika sajūtu. Šīs paskaidrojums nav līdzējis, un pret tēvu-neveiksminieku tika iniciēta administratīvā lieta.

Kā rezultātā, par bērnu kopšanas pienākumu nepildīšanu vīrietim draud brīdinājums vai soda nauda līdz 140 eiro. Tāpat viņu varētu sodīt vēl par 70 eiro par emocionālu vardarbību pret dēlu. Turklāt vīrietim tiks piedāvātas ārstēšanās iespējas no azartspēļu atkarības.

Tāpat par ģimeni ieinteresējies Sociālais dienests. Tagad sociālie darbinieki vērīgi sekos līdzi šai sabiedrības vienībai.

20
Pēc temata
Jelgavas glābējsilītē atstāja meitenīti
Diena: 17 tūkstoši Latvijas bērnu nav reģistrēti nevienā izglītības iestādē
Bērnu uz ielas atstājušais tēvs: spēļu zālē es aizmirsu par laiku
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19