Dzīvojamā māja

Dzīvnieku mocītājs Daugavpilī pa logu izmetis jaundzimušos kucēnus

59
(atjaunots 11:03 01.02.2018)
Cietsirdīgajam suņu īpašniekam draud sods; izdzīvojušais kucēns gaida jaunu, atbildīgu un mīlošu saimnieku.

RĪGA, 1. februāris – Sputnik. Daugavpils policijas darbinieki atklāja dzīvnieku mocītāju, kurš centās tikt vaļā no nevēlamā "ģimenes pieauguma", izmetot jaundzimušos kucēnus pa logu.

Informāciju par maisu ar kucēniem, kurš tika atrasts 30. janvārī kādas mājas pagalmā Daugavpilī, kārtības sargi saņēma no nevienaldzīgiem iedzīvotājiem. Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki atrada maisu ar diviem jaundzimušajiem kucēniem.

 

Uzreiz tika uzsākti iespējamā suņa saimnieka meklējumi, un drīzumā policisti viņu atrada. Saskaņā ar policijas datiem, visticamāk, suņa saimnieks izmeta maisu ar kucēniem pa logu no sava dzīvokļa.

Kārtības sargi nogādāja jaundzimušos mazuļus drošā vietā – dzīvnieku patversmē Labs draugs, kur par viņiem parūpējās speciālisti. Diemžēl, viens no kucēniem nomira gūto traumu dēļ, savukārt otrais šobrīd atrodas Daugavpilī, Piekrastes ielā 2, un gaida savu jauno saimnieku!

Atbildīgs un labs saimnieks, kurš ir gatavs "adoptēt" izglābto kucēnu, var vērsties patversmē pa tālruni 29 572 677.

Kas attiecas uz dzīvnieku mocītāja likteni, tad viņam draud administratīvais process un sods.

Policijas izmeklēšana pagaidām turpinās, taču kārtības sargi atgādina, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.1. pants (cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem un dzīvnieku nonāvēšanas noteikumu pārkāpšana) tiek sodīta ar naudas sodu līdz 300 eiro fiziskajām personām un ar sodu līdz 700 eiro juridiskajām personām ar iespējamu dzīvnieka konfiskāciju.

59
Pēc temata
Rudais kaķis kļuvis par sociālo tīklu varoni: kā palielināt bicepsu ar dzīvnieku
Mise astainajiem: Madridē priesteri deva Dieva svētību dzīvniekiem
Suņu īpašniekiem Rīgā par dzīvnieka neuzrādīšanu varēs piemērot sodu līdz 250 eiro
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

1
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

6
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

6
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus