Latvijas publicists Juris Paiders

Paiders: "krievu jautājums" Latvijā jau ir atrisināts, pateicoties Ždanokai

181
(atjaunots 15:07 25.01.2018)
Ja Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem nebūtu iespēju brīvi mācīties un strādāt Eiropā, viņi aktīvāk cīnītos par savām tiesībām Baltijā, un situācija, iespējams, būtu daudz sliktāka.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Par stabilitāti valstī Latvija var pateikties Tatjanai Ždanokai, kura panāca iespēju nepilsoņiem doties uz Šengenu – daudzi krievvalodīgie jau ir aizbraukuši. Pretējā gadījumā konfliktu skaits Baltijas valstī būtu daudz lielāks, intervijā Press.lv paziņoja publicists Juris Paiders.

Latvija un "Saskaņa" var pateikties Ždanokai

"Krievu jautājums" Latvijā jau ir atrisināts, uzskata publicists.

"Bez Ždanokas būtu daudz grūtāk atrisināt krievu jautājumu. Viņa taču bija dzinējs, kurš panāca Šengenu nepilsoņiem. Ja ne viņa, konfliktu šeit būtu daudz vairāk. Ja kādam jāpateicas par stabilitāti Latvijā, tā ir Tatjana Ždanoka," – paziņoja Paiders.

Pie tam, pēc viņa vārdiem, gadījumā, ja Ždanokai radīsies iespēja piedalīties Saeimas vēlēšanās un viņas partija pārvarēs 5% barjeru, tas nāks par labu Nilam Ušakovam un partijai "Saskaņa".

Lieta tāda, ka viņus patlaban demonizē, jo pie politiskā apvāršņa citi krievi nav redzami. Tagad viņi pie mums tiek uzskatīti teju vai par ekstrēmistiem, lai arī no Eiropas viedokļa viņi ir sociāldemokrāti. Ja Saeimā iekļūs radikālāka krievu partija, "Saskaņa" uz tās fona būs balta un pūkaina. Tādā situācijā viņi no jauna var cerēt iekļūt valdībā. Pusgads tādā situācijā, un cilvēki no viņiem vairs nebaidīsies," – teica Paiders.

Iedzīvotāju bēgšana

Tāpat Juris Paiders intervijā pastāstīja par savu viedokli, kāpēc valsts 27 neatkarības gadu laikā nav kļuvusi plaukstoša. Pēc viņa domām, tam ir divi iemesli.

Pirmkārt, Latvijas valdība pastāvīgi klāsta, ka Baltijas valsti kāds gribot okupēt, un iznāk, ka tad jau nav vajadzības šeit kaut ko attīstīt.

"Ja dzīvot gaidās, ka mūs nupat nupat kāds atkal okupēs, iznāk, ka mēs visu darām pareizi un nav nekādas jēgas šeit kaut ko attīstīt. Gluži pretēji, ir jāpanāk, lai pēc iespējas vairāk cilvēku bēgtu no valsts un tā glābtos no okupācijas. Radīsim trimdas valdību Dublinā un no turienes cīnīsimies par zaudēto Latviju," – atzīmēja Paiders.

Paiders uzsvēra, ka netic Latvijas sagrābšanas plāniem. Krievija, kam Rietumos pastāvīgi pārmet agresīvus plānus, nav ieinteresēta iegūt vēl lielāku teritoriju, ir pārliecināts publicists. Otrkārt, Paiders atzīmē, ka līdz 2020. gadam situācija Latvijā ir skaidra – to baros Eiropas fondi, taču tas, kā dzīvot pēc šīs ēras beigām, nav skaidrs.

"Tātad nekāds stabilas ekonomiskās attīstības modelis nav aprēķināms. Taču politiķiem gar to nav daļas, viņu dzīves cikls ir 4 gadi, viņiem ir svarīgi nodzīvot līdz oktobrim. Ne jau tagad spert stingrus soļus, – pēc pāris gadiem. Un, iespējams, ne viņiem – citai politiķu paaudzei. Kāda viņiem jēga iepriekš raizēties, viņi dzīvo šodienai," – atzīmēja Paiders.

Ierēdņu skaitu samazināt nevajag

Pie tam, pēc Paidera domām, Latvijai nevajadzētu samazināt ierēdņu skaitu, kam iedzīvotāji pārmet neefektīvu darbu, ja runa ir par ekonomisko situāciju valstī, bezdarbu, iedzīvotāju prombraukšanu.

"Ko nozīmē "samazināt"? Nu, samazināsim 10 tūkstošus, un 10 tūkstoši iedzīvotāju tūlīt aizbrauks uz Īriju. Tie ir "teroristi", kuri kliedz "atlaist ierēdņus", viņi grib iznīcināt valsti," – ir pārliecināts Paiders.

Viņaprāt, ierēdņi "pašatmaksājas, kamēr ēd no eirofondiem".

"Un tas ir vienīgais, kas viņus tur. Citādi pacelsies jautājums par finansējuma avotiem. Taču pagaidām ar ierēdņu palīdzību mēs varam attīstīt infrastruktūru reģionos, uzturēt tur bisnesu. Parādīsies cilvēki ar naudu, nāks investīcijas. Tagad taču ir kā: trešajā daļā Latvijas teritorijas galvenie darba devēji ir valsts un pašvaldības. Privāto firmu vienkārši nav," – paskaidroja Paiders.

Tā vietā publicists iesaka pārcelt dažas valsts iestādes un ministrijas uz reģioniem.

"Ja valsts pārnestu desmitiem tūkstošu darba vietu no Rīgas uz reģioniem, nekavējoties veidotos apstākļi vietējā biznesa attīstībai. Sāktu attīstīties pakalpojumu sfēra, vērtos vaļā veikali. Tagad privātās investīcijas uz turieni vairs neiet, tik plašs ir iedzīvotāju atplūdums no turienes," – teica Paiders.

181
Pēc temata
Latvijas maiznīca pārceļas uz Igauniju konflikta ar ierēdņiem dēļ
Mamikins: "Saskaņa" kautrējas runāt par saviem krievvalodīgajiem vēlētājiem
Vidējā alga Latvijā ir kļuvusi lielāka: ierēdņiem atkal paveicies
Pabriks: ZZS un "Saskaņas" koalīcija novedīs Latviju līdz kolhoznieku līmenim
Ierēdņu algas Latvijā varētu kļūt anonīmas
"Saskaņas" līderis solīja aizsargāt mazākumtautību intereses
Drons, foto no arhīva

Malumedniekus meklē droni: par nelikumīgu lomu var samaksāt līdz 4000 eiro

5
(atjaunots 12:09 05.06.2020)
Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā sarosījušies malumednieki. Viņus identificē ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un piespriež sodu tūkstošiem eiro apmērā.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Maluzvejnieki un vienkārši zvejnieki, kuri makšķerē zonās, kur tas ir aizliegts, padarījuši sarežģītāku darbu Valsts vides dienestam ārkārtējās situācijas apstākļos, vēsta Bb.lv.

Maijā noformēti desmitiem protokolu pārkāpējiem un piespriesti palieli sodi. Fiziskām personām nelegāls loms Latvijā maksā 280-700 eiro, bet juridiskās personas maksā 700-4300 eiro.

Pie tam katrs pie zvejnieka atrastais lasis vai taimiņš izmaksās 715 eiro, zutis – 40 eiro. Taču arī tas vēl nav viss. Par nelegālu zvejniecību draud ne tikai sods, bet arī kriminālatbildība.

Likumpārkāpējus meklē VVD mobilās grupas. Viņu arsenālā ir ne tikai motorlaivas – zivis Latvijā tagad sargā arī mūsdienu tehnoloģijas.

Bezpilota lidaparāti "izķemmē" apvidu, termokameras ļauj saskatīt maluzvejniekus pat tumsā. Pie tam VVD darbinieki rīkojas klusi un nemanāmi.

Ar šādām metodēm aprīlī konfiscēti 230 nelegāli zvejniecības rīki, pārsvarā – tīkli, kā arī fiksēti 79 administratīvie pārkāpumi. Maijā izdevies konfiscēt 16 nelegālos zvejniecības rīkus un fiksēt 26 pārkāpumus.

Diemžēl pašus maluzvejniekus noķert ir grūti – arī viņiem ir savas tehnoloģijas, piemēram, sakaru sistēma un apziņošana.

Piemēram, 2020. gada februārī kļuva zināms, ka no Bangu dīķa Bauskas novadā, kur makšķernieki organizēja sacensības, pazudušas visas zivis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kam pieder lielākā daļa dīķa, nolēma izsūknēt no tā ūdeni, lai iztīrītu gultni. Biedrības locekļi ieraudzīja drūmu ainu – dīķī nebija nekādu zivju, tas pārvērties par netīru peļķi.

Pie tam pēdējos gados Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība ielaidusi Bangu dīķī aptuveni 25 tūkstošus lielu un mazu zivju, un dīķis tika apsargāts, lai arī ne visu diennakti.

Par zivju izgaišanas "trika" ticamāko iemeslu toreiz nosauca maluzvejniecību. Dīķī tika pamanītas tīklu pēdas – acīmredzot, ar tiem izlaupīta ūdenstilpe.

5
Tagi:
zvejniecība, Latvija, drons
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

4
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

4
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni