Latvijas karogs

Labāko valstu reitings: Latvija neko neietekmē

48
(atjaunots 09:26 24.01.2018)
Latvija ieņēmusi vietu sestajā desmitā starp labākajām valstīm pasaulē, bet pēc spēka un ietekmes starptautiskajā arēnā – priekšpēdējo, 79. vietu.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Latvija ieņēmusi 59. vietu pasaules labāko valstu sarakstā, ko sastādījis žurnāls U.S. News & World Report.

Valstu vērtējumam izmantots liels skaits kritēriju – no tūristiskās pievilcības un dabas skaistuma līdz politiskajai ietekmei un izglītības līmenim. Eksperti aptaujājuši vairāk nekā 21 tūkstoti cilvēku 36 valstīs – viņiem bija jānorāda, cik lielā mērā konkrētās īpašības atbilst katrai valstij sarakstā, kurā kopā bija iekļautas 80 valstis.

Pirmajā piecniekā ierindojusies Šveice, Kanāda, Vācija, Lielbritānija un Japāna, bet sarakstu noslēdz Serbija, Angola un Alžīra.

Latvija reitingā ierindota starp Urugvaju un Ekvadoru – tā ieņēmusi 59. vietu. Žurnāla eksperti pēc dzīves kvalitātes kritērija piešķīruši Latvijai 44. vietu, valsts atklātība biznesam ļāvusi tai ieņemt 48. vietu. Latvijas pilsonības "vērtība" (šo kritēriju veido vairāki rādītāji: rūpes par cilvēktiesību ievērošanu, apkārtējā vide, dzimumu līdztiesība, reliģiskā brīvība, īpašumtiesību ievērošana utt.) ļāvusi žurnālam ierindot to 29. vietā.

Latvijas valsts zemākais vērtējums – no spēku un ietekmes viedokļa starptautiskajā arēnā. No šī viedokļa Latvija ieņem priekšpēdējo, 79. vietu. Tāpat zems ir arī Latvijas kultūras ietekmes rādītājs – 72. vieta.

Krievija reitingā ieņēmusi 26. vietu. Pie tam žurnāls piešķīris tai otro vietu spēka un ietekmes ziņā – šeit Krievija piekāpās tikai ASV priekšā. Trešo vietu pēc šī kritērija ieņem Ķīna.

48
Pēc temata
Latvija kļuvusi par labāko Baltijas valstu vidū Paying Taxes reitingā
Latvija ieguvusi sliktāko vietu Doing business reitingā Baltijas valstu vidū
Latvija nav iekļuvusi pat pirmajā simtniekā pasaules ceļu kvalitātes reitingā
Birokrātija un nodokļi: Latvija zaudējusi pozīcijas konkurētspējas reitingā