Eiropas Parlaments

Gasparjans: Eiropas Parlaments nesamaksās Latvijai par "Magņitska sarakstu"

57
(atjaunots 12:58 21.01.2018)
Latvijas sastādītais Krievijas pilsoņu saraksts, kam liegta iebraukšana valstī, nepatiks Eiropas Parlamentam – to uzskatīs par nepietiekami rusofobu, paziņoja politologs Armens Gasparjans.

RĪGA, 21. janvāris — Sputnik. Latvijas Saeimā, koalīcijas partneru padomes sēdē tika iesniegts "Magņitska saraksta" projekts. Krievijas pilsoņu saraksts, kam liegta iebraukšana valstī, saņēmis konceptuālu atbalstu, iepriekš pavēstīja Nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols.

Janvāra sākumā arī Lietuvas Migrācijas departaments publicēja tā saucamo Magņitska sarakstu, kurā iekļauti 49 Krievijas pilsoņi. Lietuva bija ceturtā valsts pēc ASV, Kanādas un Igaunijas, kas pieņēmusi "Magņitska sarakstu".

Politologs un žurnālists Armens Gasparjans savā tuvējo ārvalstu un Baltijas valstu notikumu iknedēļas apskatā radio Sputnik aicināja Latvijas valdību padomāt, kā kārtējais aizliegums Krievijas pilsoņiem iebraukt valstī nodarīs jaunu kaitējumu valsts ekonomikai.

"Neapšaubāmi, jums ir tiesības tā izklaidēties, taču padomājiet, ka no ekonomikas viedokļa tāds saraksts jums nedos neko, tikai negatīvu konotāciju, kas pavadīs vārdu "Latvija"," — paziņoja Gasparjans.

Politologs atzīmēja, ka ar mērķi apmierināt rusofobo noskaņojumu Eiropas Parlamentā Latvijai vajadzētu savākt vairāk cilvēku "Magņitska sarakstā", jo par pāris desmitiem Krievijas propagandistu ES finansējumu nepagarinās..

Gasparjans ieteica Latvijai un Lietuvai iet Ukrainas vietnes "Myrotvorets" pēdās, kurā publicēta informācija par tūkstošiem cilvēku, kuri tiek uzskatīti par separātistiem un Kremļa aģentiem.

"Kauns tā strādāt, jo galvenais uzdevums ir saņemt papildu finansējumu Eiropas Parlamenta lēmumu aspektā. Pamēģināsim "Magņitska sarakstā" iekļaut katru cilvēku, kurš izlasījis nodaļu no Gasparjana grāmatas par latviešu kolaboracionismu. Tos, kuriem šī ķecerība patīk, iesaku meklēt pēc heštegiem sociālajos tīklos. Tāpat jārīkojas ar visiem autoriem, kuriem pieticis nekaunības rakstīt par Baltiju," — konstatēja politologs.

57
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (56)
Pēc temata
Maskava brīdina par atbildi uz Latvijas gatavoto "Magņitska aktu"
Latvija gatavo savu "Magņitska sarakstu"
Krievijas vēstniecība Kanādā kritizē valstī pieņemto "Magņitska likumu"
Putins apturējis vienošanos par plutonija utilizāciju

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

17
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

17
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt
Jānis Lemežis

Pie latviešu dziedātāja pēc uzstāšanās Krimā ķersies Latvijas VDD

16
(atjaunots 17:20 10.05.2021)
Latvijas Valsts drošības dienests izmantos dziedātāju Jāni Lemežu, kurš uzstājās Krimā ar dziesmu latviešu valodā, lai parādītu, ka nevajag braukāt uz Krievijas pussalu.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Latviešu dziedātāja Jāņa Lemeža uzstāšanos starptautiskajā mūzikas festivālā "Ceļš uz Jaltu" Krimā pamanīja arī Latvijas Valsts drošības dienests (VDD), vēsta Mixnews.lv.

Atgādināsim, ka Lemežis nodziedāja "Balādi par karavīru", ko pats pārtulkojis latviski, un pat iekaroja festivāla sudraba balvu – ar savu priekšnesumu viņš ierindojās otrajā vietā.

Дорога на Ялту: музыканты из 15 стран исполнят военные песни на родных языках
Пресс-служба музыкального фестиваля "Дорога на Ялту"

Tagad VDD vērtēs "incidentu" savas kompetences ietvaros. Latviešu valodas popularizācija pasaulē, acīmredzot, netiks ņemta vērā.

Vēl vairāk, izmantojot Lemeža piemēru, VDD, spriežot pēc visa, gatavojas parādīt, ka uz Krievijas Krimu braukāt nevajag, jo Latvija neuzskata to par Krievijas teritoriju.

Specdienests aicināja Latvijas iedzīvotājus neapmeklēt Krimu un aptvert, ka par ES sankciju pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība.

Jāpiebilst, ka kara dziesmas festivālu Jaltā, kas aizritēja no 29. aprīļa līdz 1. maijam, apmeklēja rekordliels dalībnieku skaits no visas pasaules. Konkurss saņēma vairāk nekā 300 pieteikumus no 51 valsts. Pusfinālā izgāja izpildītāji no 15 valstīm.

Krima un Krievija

Atgādināsim, ka Krima atgriezās Krievijas teritorijā pēc referenduma 2014. gadā. Tautas balsojumā 96,77% Krimas Republikas vēlētāju un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju atbalstīja iestāsanos Krievijas Federācijas sastāvā. Referendums notika pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī.

Saskaņā ar ES direktīvu, no 2014. gada ES juridiskajām personām aizliegts pārdot ES rezidentiem ceļojumus uz Krimu. Par tādiem pārkāpumiem seko brīdinājums vai pat naudas sods – tas atkarīgs no vietējo likumu stingrības.

Latvijas Ārlietu ministrija aicina atturēties no braucieniem uz Krimu, norādot uz saspringro situāciju drošības jomā Krimas pussalā, ko uzskata par nelikumīgi anektētu Ukrainas teritoriju, kā arī uz to, ka šajos apstākļos ceļotāji var nesaņemt konsulāro palīdzību.

Tomēr ārvalstu delegāti daudzkārt apciemojuši Krimu. Viņi nonākuši pie viena secinājuma – Krimas pussala kļuvusi par Krievijas daļu uz tautas likumīgas gribas izpausmes pamata. Krimiešu izvēle referendumā – pievienoties Krievijai – saistīta ar reģiona iedzīvotāju interesēm.

16
Tagi:
Drošības dienests, latvieši, Krima, Krievija
Pēc temata
Igaunijas Puškina biedrības locekļi devušies braucienā pa Krimu
Krimā ieradusies delegācija no ASV
Latvija ieradusies Krimā: Sevastopolē atklāts pirmais latviešu restorāns