Uzņēmuma VAIROG EU ražošanas atklāšana

Latvijā atvērusies NATO munīcijas sastāvdaļu ražošanas rūpnīca

539
(atjaunots 09:41 18.01.2018)
Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēja NATO standarta munīcijas sastāvdaļu ražošanas atklāšanas ceremoniju Mārupes novada rūpnīcā.

RĪGA, 18. janvāris – Sputnik. Mārupes novadā Latvijā atvērta jauna uzņēmuma VAIROG EU ražošana, kurā tiks izgatavotas NATO standarta munīcijas sastāvdaļas, tiek ziņots Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Ražošanas atklāšanas ceremonijā viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ministrijas parlamenta sekretārs Viesturs Silenieks, valsts sekretārs Jānis Garisons un citi.

Составные части для стандартных боеприпасов НАТО
NATO standarta munīcijas sastāvdaļas

VAIROG EU nodarbojas ar munīcijas apvalku projektēšanu un ražošanu kopš 2016. gada. ASV vēstniecība Latvijā apsveica VAIROG EU Eiropas apakšvienības vadītāju Juri Ozolu ar ražošanas atklāšanu savā Twitter lapā.

 

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Latvijā varētu tikt uzsākta munīcijas ražošana lietotiem bruņutransportieriem, ko Aizsardzības ministrija iegādājusies Lielbritānijā pirms trīs gadiem – ar to gatava nodarboties kompānija D Dupleks. Pašlaik BTR apkalpo un piegādā tiem lādiņus lielākā britu ieroču ražošanas kompānija BAE Systems.

Pēc Aizsardzības ministrijas pārstāvja Kaspara Galkina sacītā, kompānijai ir jāizvērtē Latvijas uzņēmēju iespējas, lai strādātu ražošanā kopā.

"Mēs vēlamies, lai munīciju ražo Latvijā. Tādējādi mēs veicināsim vietējo ražotāju attīstību. Arī no piegādes viedokļa tas būtu ērtāk, jo nepieciešamie lādiņi būtu pieejamāki," — atzīmēja viņš.

539
Temats:
NATO austrumu flangā (207)
Pēc temata
Latvijā iecerēts organizēt bruņutransportieru lādiņu ražošanu
Lietuva saņēma pirmos bruņutransportierus Boxer
KNAB

Bijušo ģenerālprokuroru apsūdz konfidenciālas informācijas izpaušanā

2
(atjaunots 12:13 05.08.2020)
Jelgavas prokurores aizturēšana kļuva vien par sākumu – lietā var būt iesaistīti arī citi prokuratūras darbinieki, kā arī bijušais ģenerālprokurors.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz bijušajam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram izvirzīt apsūdzības par dienesta informācijas izpaušanu, vēsta BB.lv.

Otrdien KNAB iesniedza Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus pret bijušo un vienu esošo Ģenerālprokuratūras amatpersonu (vārdus Birojā nenosauca) par iespējamo Krimināllikuma 329. panta pārkāpšanu – dienesta informācijas izpaušana, kas nav valsts noslēpums.

Lieta izcelta no KNAB iepriekš uzsāktā kriminālprocesa.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju medijos, KNAB lūdz izvirzīt apsūdzības Kalnmeieram lietas ietvaros, kurā figurē Jelgavas prokurore Zinaīda Egle, kura tika aizturēta jūlija beigās.

Provizoriski, Kalnmeiers neilgi pirms savu pilnvaru beigām padalījās ar dažiem prokuroriem informācijā par Egles lietu. Viena no viņiem, Metodikas nodaļas vecākā prokurore Elita Jurkjāne, pastāstīja par to savam vīram zvērinātam advokātam Jurim Jurkjānam, bet tālāk informācija nonāca pie advokātes Ievas Cīrules, kura kopā ar prokurori egli figurē kukuļošanas epizodē.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska apstiprināja aģentūrai LETA, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns pēc KNAB pieprasījuma piemērojis pret vienu no vecākajiem prokuroriem aizliegumu ieņemt amatu. Likumā paredzētajā kārtībā 10 dienu laikā Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors pieņems lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Stukāns apstiprināja, ka pret Jurkjāni pielietots ierobežojošs pasākumus – uz izmeklēšanas laiku aizliegums ieņem līdzšinējo amatu – un viņa ir atstādināta no amata pienākumu izpildes.

Pati Jurkjāne, viņas vīrs, Cīrule un viņas aizstāvis Saulvedis Vārpiņš no komentāriem atteicās.

Par atklāšanai neparedzētās informācijas izpaušanu Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu arestu, piespiedu darbus vai naudas sodu.

Atgādināsim, ka pērn tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) paziņoja, ka Kalnmeiers neatbilst likumā norādītajai prasībai par ģenerālprokurora nevainojamu reputāciju, kā arī nespēj nodrošināt kvalitatīvu prokuratūras darbu, kontrolēt pakļautībā esošo prokuroru darbu, organizēt darbu tā, lai prokuratūra pēc iespējas ātrāk pārņemtu pieņemto starptautisko praksi.

Taču toreiz Augstākās tiesas senatore Marika Senkāne neatrada pamatojumu Kalnmeiera atstādināšanai, un viņš palika amatā līdz šī gada jūnijam, kad viņu nomainīja Stukāns.

2
Tagi:
KNAB
Pēc temata
KNAB trūkst speciālistu, taču tas nevar atļauties maksāt augstas algas
Izšķērdē valsts mantu: KNAB piemēroja naudas sodu Rēzeknes mēram
Lieta pret KNAB bijušo vadītāju nodota kriminālvajāšanai

Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt

4
(atjaunots 12:09 05.08.2020)
Latvijā reģistrēts neliels Covid-19 saslimstības pieaugums, visvairāk inficēto ieradušies no ārzemēm.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 2212 koronavīrusa testi, atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, pieci cilvēki, kuriem ir atklāts Covid-19, ieradās no ārzemēm (Lielbritānija, Baltkrievija, Serbija, Nīderlande), vēl ar trīs inficētajiem tiek strādāts, lai iegūtu papildu informāciju un noteiktu inficēšanās ķēdes.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 206 080 Covid-19 izmeklējumi, 1257 testi izrādījušies pozitīvi, 1070 izveseļojās, 32 nomita.

Pēdējo 24 stundu laikā neviens ar Covid-19 inficētais nav nogādāts slimnīcā. Stacionāros turpina ārstēties seši pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. No slimnīcām ir izrakstīts 191 pacients, kurš ārstējās no Covid-19.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 704 tūkstoši cilvēku nomira un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē