Kasiere veikalā

Populārākā profesija Latvijā pārdevējs

271
(atjaunots 11:10 15.01.2018)
Ekspertu novērojumi liecina: pārdevēja profesija ir tik pieprasīta, ka tuvāko divu vai triju gadu laikā alga šajā jomā var pieaugt līdz 1000 eiro mēnesī.

RĪGA, 15. janvāris — Sputnik. Personāla atlases pakalpojumu portāla CV-online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš vēsta, ka līdz ar ekonomikas izaugsmi, tirdzniecības tīklu attīstību un konkurences samazināšanos, strauji palielinās pārdevēju pieprasījums, informē Mixnews.lv.

Sadzīves tehnikas tirdzniecība
© Sputnik / Сергей Венявский

Brodiņa teikto apstiprina arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati, saskaņā ar kuriem pārdevēja profesija pēdējos gados kļuvusi par izplatītāko. 

Pie tam eksperti ekonomikas nozarē pieļauj, ka nākamo divu vai triju gadu laikā pārdevēju vidējā alga bruto veikalos varētu pieaugt līdz 1000 eiro mēnesī. 2017. gadā tirdzniecības darbinieka vidējā alga sasniedza 660 eiro. Vismazāk pelnīja pārtikas produktu veikalu pārdevēji.

Lielā tirdzniecības tīkla Maxima Latvija vadītājs Andris Vilmeijers norādīja, ka tuvākajā laikā pārdevēju algas pieaugs, jo svarīgs faktors nozarē ir stabilitāte, — nepieciešams panākt, lai darbu nepamestu darbinieki, kuri veikalos strādā jau ilgu laiku.

CV-Online Latvia aptaujas dati liecināja, ka šogad 40% darba devēju plānoja palielināt algu vismaz dažiem darbiniekiem.

Iepriekš vēstīts, ka jau 2016. gadā Latvijā bija vērojams darbinieku deficīts mazumtirdzniecības jomā. Lielveikali bija spiesti meklēt darbiniekus reģionos pensionāru un jauniešu vidū. Vidēja vecuma cilvēki nevēlējās stāties pie kases, pat neskatoties uz sociālajām garantijām un stabilo algu. Tirdzniecības tīklu pārstāvji konstatēja pārdevēja profesijas prestiža krišanos.

Savukārt pērnvasar Nodarbinātības valsts aģentūras projekta "Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā" ietvaros lielveikalos Maxima Latvija strādāja vairāk nekā 900 jaunieši, kuri pildīja jaunākā pārdevēja palīga pienākumus.

Ārpus aģentūras programmas ietvariem lielveikalos strādāja 471 pilngadīgs jaunietis. Vairāk nekā 200 pilngadīgu jauno pārdevēju turpināja darbu lielveikalos, tādējādi apvienojot darbu ar mācībām.

271
Pēc temata
IKEA aizņēmusies naudu veikala celtniecībai Latvijā
Sociālie tīkli ir sašutumā: Depo veikalam Valmierā nepieciešams personāls ar krievu valodas zināšanām
Latvijas iedzīvotājus brīdina par negodīgiem interneta veikaliem
Juris Paiders: no Lidl ienākšanas nav jābaidās
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

9
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

9
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

14
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

14
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus