Spēļu zālē. Foto no arhīva

Bērnu uz ielas atstājušais tēvs: spēļu zālē es aizmirsu par laiku

30
(atjaunots 09:29 12.01.2018)
Ap stundu uz ielas nostāvējušā zēna tēvs paskaidroja, ka plānoja pavadīt spēļu zālē tikai piecas minūtes, taču, sākot spēlēt azartspēles, pazaudēja laika izjūtu.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Policija nopratināja bērna tēvu, kurš atstāja zēnu vienu pie spēļu zāles Purvciemā, attiecībā pret vīrieti tika uzsākta administratīvā lieta, par notikušo informēta Bāriņtiesa un sociālie dienesti, ziņo Latvijas Valsts policija Facebook lapā.

Paziņojumu par uz ielas vientuļi stāvošo zēnu, kuram neviens nepievērsa uzmanību, iepriekš publicēja lietotāja vārdā Agnese Deptuā. Pēc viņas sacītā, viņa pamanīja bērnu, kad iegāja blakus esošajā veikalā, pabeidzot iepirkties, sieviete izgāja ārā, savukārt zēns turpināja stāvēt pie blakus esošās spēļu zāles Fēnikss. Uz jautājumu, kur ir zēna vecāki, viņš norādīja uz zāles durvīm. Pēc tam viņa izsauca policiju.

Saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu paziņojumu, informācija par bērnu uz ielas tika saņemta ap astoņiem vakarā, 10. janvārī. Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca Rīgas Teikas apgabala patruļas policisti, kuri pārliecinājās, ka norādītajā vietā atrodas astoņus gadus jauns zēns.

Bērns paskaidroja policistiem, ka tēvs devies uz spēļu zāli, un viņu atstāja  uz ielas vienu. Zēns nevarēja sniegt skaidru tēva aprakstu, tādēļ policisti kopā ar viņu iegāja ēkā un atrada vīrieti, kurš tobrīd spēlēja azartspēles.

Kārtības sargi nogādāja 1962. gadā dzimušo vīrieti un viņa dēlu policijas iecirknī, kur bērna tēvs atzina, ka plānoja pavadīt spēļu zālē tikai piecas minūtes, taču, sākot spēlēt azartspēles, pazaudēja laika izjūtu.

Ņemot vērā, ka atstāt astoņgadīgu bērnu bez uzraudzības ir bīstami, pret bērna tēvu uzsākta administratīvā lieta. Informācija par notikušo nodota bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Policisti pieprasīja videonovērošanas kameru ierakstus no notikuma vietas, lai precizētu, cik ilgi bērns atradās bez uzraudzības.

Policija izteica pateicību iedzīvotājiem, kuri, pamanot atstātu bērnu, paziņoja par to tiesībsargājošajām iestādēm.    

30
Pēc temata
Ušakovs: domes opozicionāri piesedz spēļu zāļu īpašniekus
Opozīcija Rīgas domē meklē iespējas gāzt no amata mēru
Rīgas centrā aizliegs spēļu zāles