Krāpnieki internetā

Krāpnieki internetā: policija slēgusi fiktīvu interneta veikalu

206
(atjaunots 08:43 11.01.2018)
Latvijas Valsts policijas darbinieki apturējuši krāpnieku biznesu, kuri ar interneta veikala palīdzību piesavinājās uzticīgo līdzpilsoņu naudas līdzekļus.

RĪGA, 11. janvāris — Sputnik. Saskaņā ar policijas datiem, iepriekš, 2017. gadā sakarā ar interneta veikala salestorm.eu darbību tika uzsākti vairāki kriminālprocesi. Viņu izmeklēšanas gaitā šī gada sākumā izmeklētājiem izdevies nokļūt iespējamo krāpnieku pēdās un aizturēt viņus. Tie izrādījās trīs vīrieši (viens ir dzimis 1996. gadā un divi 1987. gadā), kuri iepriekš jau nokļuvuši policijas redzeslokā un ir tiesāti.

Kā noskaidrojusi izmeklēšana, ļaunprāši izveidoja praktiski ideālu pēc savas vienkāršības lētticīgu pilsoņu naudas līdzekļu izspiešanas shēmu: ar interneta veikala salestorm.eu krāpnieki piedāvāja klientiem iegādāties dažādas preces. Darījums tika izpildīts tikai ar priekšapmaksas nosacījumiem. Pēc maksājuma veikšana, nav grūti saprast, nauda bez pēdām aiztecēja afēristu kabatās, savukārt naivais klients turpināja gaidīt preci, kura tā arī netika viņam piegādāta.

Šobrīd attiecībā pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 177. panta 2. daļu — grupā pastrādāta krāpniecība ar iepriekšēju vienošanos. Ja aizdomās turamo vaina tiks pierādīta, viņiem var draudēt brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem ar īpašuma konfiscēšanu. Divi no trim aizturētajiem tiek turēti apcietinājumā.

Fiktīvā interneta veikala salestorm.eu darbība ir pārtraukta, izmeklēšana turpinās. Policijas darbinieki uzsver, ja jūs esat kļuvuši par veikala salestorm.eu krāpnieku upuriem (nesaņēmāt savu preci un jums neatgrieza naudu), tad droši vērsieties ar iesniegumu Rīgas reģionālās kriminālpolicijas pārvaldes trešā biroja otrajā nodaļā: Gaujas iela 15, Rīga.

Negodīgo komersantu melnais saraksts

Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atgādina, ka nodrošināt sevi no negodīgiem komersantiem būs vieglāk, ja iepazīsieties ar speciālu melno sarakstu.

Sarakstu sastādījuši PTAC darbinieki, un tajā ir iekļauti uzņēmēji un firmas, kuras atteicās brīvprātīgi pildīt Centra komisijas lēmumus.

​Šobrīd Patērētāju tiesību aizsardzības centra melnajā sarakstā ir iekļauti 20 komersanti, un 14 no tiem joprojām veic aktīvu saimniecisku darbību:

 • SIA TVshopEXTRA.lv (www.tvshopextra.lv);
 • SIA ETG (veikals Podium);
 • SIA Zelta Adatiņas A (www.zeltaadatinas.1s.lv);
 • SIA Hemat;
 • SIA Leba (veikals Stilīgie apavi);
 • IK VIPMode;
 • SIA KD17;
 • SIA G.Sidrabiņš;
 • SIA Neostore;
 • SIA ISG;
 • SIA Salezone.LV;
 • SIA Optometrijas centrs;
 • SIA Solid group;
 • SIA Meilleur Interiour.

PTAC mājas lapā tāpat var iepazīties ar aizdomīgu portālu sarakstu, kur patērētājiem ir jābūt īpaši vērīgiem.    

206
Pēc temata
Latviešus atkal tur aizdomās par krāpniecību ar griliem
Ieradums zagt: policija aizturējusi jaunieti 121 reizi
Rīgā aizturēta zagle: viņa aizmigusi alkoholisko dzērienu nodaļā
Lietuviešu mašīnu aizdzinēji zog automobiļus Latvijā

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

7
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

7
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Airbaltic

Kāpēc airBaltic iedeva no budžeta ceturtdaļmiljardu un vai to var dabūt atpakaļ

9
(atjaunots 18:00 07.08.2020)
Ja airBaltic pamatkapitālā ieguldītie līdzekļi netiks savlaicīgi atgūti, Eiropas Komisija var sodīt Latviju. Tiesa, lai saņemtu naudu atpakaļ, būs jāpaveic tas, ko nav izdevies pēdējā pusotra gadu desmita laikā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas Finanšu ministrija uzskata, ka 250 miljonu eiro nodošana airBaltic pamatkapitālā neietekmē budžeta bilanci, vēsta Neatkarīgā

Uzņēmumu reģistrs apliecina, ka uzņēmuma "Air Baltic Corporation AS" pamatkapitāls 4. augustā gandrīz dubultots un sasniedzis 506 472 824 eiro. 250 miljoni eiro aviokompānijai, domājams, pārskaitīti tāpēc, ka tā parādi atkal pārsnieguši pamatkapitālu, uzskata Neatkarīgā. Reālais pamatkapitāls būtu jārēķina, nevis saskaitot uzņēmuma iepriekšējo pamatkapitāla nominālu ar kārtējo valsts iemaksu, bet atņemot no svaigi iemaksātajiem 250 miljoniem eiro parādus, kas uzņēmumam jāatmaksā tuvākajā laikā. Iespējams, pēc šīm operācijām vismaz simt miljoni eiro paliks, un uzņēmums atkal kādu laiku turēsies gaisā.

Latvijas valdības šo soli saskaņojusi ar Eiropas Komisiju, kas uzskata: rekapitalizācija palīdzēšot uzņēmumam pārvarēt Covid-19 izraisīto krīzi

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits centās pat pateikt ko tādu, kam jāmīkstina ziņa par valsts naudas izšķiešanu: pirmkārt, "airBaltic" esot un būšot viss Baltijas aviācijas nozares stūrakmens. Otrkārt, EK lēmums ne tikai ļauj, bet pat liek šo naudu atgūt piecu līdz septiņu gadu laikā.

"Nosacīti ir paredzētas arī soda sankcijas, ja šie līdzekļi netiek atgūti savlaikus. Saskaņā ar lēmumu Latvijas valstij ir jāiesniedz konkrēts plāns, kā valsts šos līdzekļus atgūs. Mēs esam vienojušies, ka aviokompānijas vadība nākamo sešu mēnešu laikā nāks klajā ar detalizētu redzējumu, kā tālāk var strādāt, lai samazinātu valsts ieguldījumu airBaltic," skaidro ministrs.

Ieguldījums pamatkapitālā nav aizdevums, bet principā arī šāda nauda ir atgūstama. Atliek vien atrast kādu, kas atpērk no valsts airBaltic akcijas. Šādu pircēju meklējumi turpinās jau gadus piecpadsmit.

Tagad noteikts visnotaļ īss termiņš - pusgads, kura laikā airBaltic vadībai jāizstrādā plāns akciju publiskajam piedāvājumam. Termiņš ir reāls – tas nosaka tikai plāna izstrādāšanu, nevis akciju pārdošanu. Pēc tam nāks vēl daži gadi, kuru laikā ekonomiskā situācija pasaulē kopumā un aviācijas nozarē tajā skaitā jau uzlabošoties, lai ķertos pie savlaicīgi sastādītā plāna izpildes.

Galvenais jautājums : no kādiem izdevumiem Latvijas valsts atsakās tagad ar pamatojumu, ka airBaltic ieguldītā nauda vēlāk atgriezīšoties ar procentiem. Runa ir ne tikai par tiešu materiālo labumu. airBaltic atbalsts nes arī tādus labumus kā tūristu plūsmu, ko aviokompānija atves uz valsti un valsts tēla uzlabošanu. Nemateriāls labums no airBaltic bija arī Rīgas pilsētai, kuras ielas nopietni patukšojušās bez ārzemju viesiem.

Pie tam FM paziņoja: ceturtdaļmiljona eiro ieguldīšana airBaltic pamatkapitālā neietekmē valsts kopbudžeta izdevumus. Resors klāstīja, ka neesot starpības starp Valsts kasē gulošu naudu un valsts uzņēmuma kasē gulošu naudu.

"Attiecībā uz AS Air Baltic Corporation skaidrojam, ka maksājumi, kas tiek veikti pamatkapitāla palielināšanai, neietekmē kopbudžeta izdevumu plūsmas. Šo maksājumu veikšana norit valsts budžeta finansēšanas daļā, neietekmējot izdevumu pozīcijas. Atbilstoši Eiropas nacionālo kontu sistēmas vadlīnijām, pamatkapitāla palielināšanas darījumi tiek vērtēti individuāli un atbilstoši tiek uzskaitīti vai neuzskaitīti kā izdevumi vispārējās valdības budžeta bilancē un parādā," informēja ministrija.

9
Tagi:
airBaltic, budžets, Eiropas Komisija, Latvija
Pēc temata
Lidsabiedrība airBaltic atgrieza darbā 11 cilvēkus no 700
"Pēkšņā un pāragrā nāvē". Par Latvijas ekonomikas galveno nozaru likteni
Lidostas "Rīga" pasažieru plūsma pieaug: kad atlaistos sāks pieņemt atpakaļ
Linkaits: airBaltic būs jāatgriež valstij 250 miljoni eiro