Policija

Rīgā aizturēta deportētā žurnālista Anatolija Kurlajeva sieva

82
(atjaunots 14:39 04.01.2018)
Divas dienas pēc skandalozās Krievijas telekanāla TVC producenta deportācijas, viesnīcas numurā tika aizturēta viņa sieva -Olga Kurlajeva.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik, Aleksejs Stetjuha. Aizturēšanas iemesli, kura notika 4. janvāra rītā, nosaukti netika: imigrācijas konroles dienesta darbinieki piegāja pie Olgas viesnīcas Avalon foajē un pieprasīja sekot līdzi, dodot piecas minūtes, lai savāktu mantas.

Pēc Olgas sacītā, tie bija tie paši cilvēki, kuri aizturēja viņas vīru pirms divām dienām. Jāatzīmē, ka toreiz pret žurnālista Anatolija Kurlajeva sievu Latvijas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem nebija nekādu pretenziju. Paliek vien minēt, kas paspējis izmainīties šo divu dienu garumā, un kādēļ tagad ieradušies pēc Olgas.

Tā vai savādāk, taču Olga Kurlajeva tiesībsargājošo iestāžu darbinieku pavadījumā tika nogādāta vai nu uz prokuratūru, vai nu uz policijas iecirkni, kur viņai izsniedza lēmumu, saskaņā ar kuru viņa apdraud nacionālo drošību un tādēļ ir iekļauta "melnajā sarakstā". Rīkojums izdots šodien (Drošības policijas lēmums par to, ka viņa rada draudus nacionālajai drošības, izsniegts dienu iepriekš — 3. janvārī).

Постановление министерства внутренних дел Латвии
Sputnik
Latvijas Iekšlietu ministrijas lēmums

Turklāt Olgu Kurlajevu informēja par to, ka viņas spēkā esošā Šengenas vīza, iespējams, tiks anulēta. Saskaņā ar iegūto informāciju, Olgai Kurlajevai ir pienākums atstāt Latvijas teritoriju 24 stundu laikā. Visticamāk, par pašas izdevumiem.

Olga Kurlajeva ir telekanāla "Rossija-24" darbiniece. Latvijā viņa ieradās kopā ar vīru 1. janvārī tūrisma nolūkos. Vai viņas aizturēšana ir saistīta ar viņas profesionālo nodarbošanos, pagaidām nav zināms.

Iepriekš tika ziņots, ka kādā no Rīgas tirdzniecības centriem 2. janvārī, plkst. 11:00 no rīta tiesībsargājošo iestāžu darbinieki aizturēja bez iemeslu paskaidrošanas  Anatoliju Kurlajevu.

Постановление министерства внутренних дел Латвии
Sputnik
Latvijas Iekšlietu ministrijas lēmums

Oficiālajā dokumentā, kuru Kurlajevam vēlāk izsniedza policija, rakstīts, ka ar savu rīcību viņš nodara kaitējumu Latvijas Republikai, un ieceļošana Latvijā viņam esot bijusi aizliegta jau 2015. gadā.

Pēc telekanāla TVC producenta Anatolija Kurlajeva domām, Latvijas varas iestāžu sadumpošanās pret viņu sākās brīdī, kad viņš izlaida filmu par Baltiju.    

82
Temats:
Kurlajevu ģimenes deportācija (12)
Pēc temata
Kurlajevs pastāstīja, par ko viņu izdzina no Latvijas
Rīgā aizturēts Krievijas telekanāla TVC producents Kurlajevs
Juris Jansons

Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus

9
(atjaunots 08:27 25.02.2021)
Tiklīdz tiek ieviests jauns Covid-19 ierobežojums Tiesībsarga biroja saņemto sūdzību skaits divreiz pieaug, paziņoja Juris Jansons.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Pacientu šķirošana, policijas iejaukšanās privātajā dzīvē, tirdzniecības ierobežojumi – šādi jautājumi visvairāk satrauca Latvijas iedzīvotājus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā vērsās Tiesībsarga birojā, ziņo tvnet.lv.

24. februārī tiesībsargs Juris Jansons piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Tikšanās laikā Jansons pastāstīja, ka pandēmijā Birojs ir saskāries ar lielu darba apjomu, daļēji tas saistīts ar komunikācijas trūkumu ar iedzīvotājiem un ar valdības neloģiskajām rīcībām, ieviešot dažādus ierobežojumus. Pēc viņa vārdiem, tiklīdz tiek ieviests jauns ierobežojums vai tiek apspriesta tā lietderība, sūdzību skaitu, kas nonāk Biroja, pieaug divreiz. Cilvēki grib saprast, kāpēc tiek ieviests tāds vai citāds ierobežojums, un daudzi norāda uz to neloģiskumu.

Jansons pastāstīja arī, ka bija diezgan daudz satraucošu zvanu no cilvēkiem par pacientu šķirošanu pandēmijas laikā. "Šādās krīzes situācijās bija jābūt krīzes komunikācijai, un mēs to vairākkārt uzsvērām valdībai," pauda Jansons.

Viņš uzsvēra, ka bieži vien tas, ko saka premjers pēc valdības sēdēm, atšķiras no tā, ko runāja nozaru ministri. Attiecīgi pieaug neuzticība valdības lēmumu leģitimitātei.

Tiesībsarga biroja ziņojumā par 2020. gadu teikts, ka sākotnēji pieauga iesniegumu skaits par darba devēja noteiktu dīkstāvi, bezalgas atvaļinājumiem, darba devēju izvirzītām īpašām prasībām vai gluži pretēji – nepietiekamu piesardzību Covid-19 apstākļos, policijas pārlieku iejaukšanos pašizolācijā esošo cilvēku privātajā dzīvē, skolēnu brīvpusdienām un pārtikas pakām.

Savukārt rudenī cilvēki interesējās, vai prasības nēsāt aizsargmasku un ierobežojumi ekonomikā un tirdzniecība neaizskar iedzīvotāju pamattiesības.

9
Tagi:
Jansons, tiesībsargs, tirdzniecība, ierobežojumi, policija, valdība, koronavīruss
Pēc temata
Cilvēki salst: aptiekas lūdz mainīt ierobežojumus
Latvijas valdība – "pasaules aizkulišu" sazvērestības rezultāts, jeb Galva uz plauktiņa
"Kur jūs esat mūs noveduši?" Bāra īpašnieks raud policistu priekšā
No 1. marta Latvijā atkal būs pieejami frizieru pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

20
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

20
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
(0:31 / 3.34Mb / просмотров видео: 1753)

Lavrovs pastāstīja par krievvalodīgo cilvēku tiesību pārkāpumiem Baltijā un Ukrainā

0
(atjaunots 08:58 25.02.2021)
Tas nav pieļaujams, ka valsts valodas aizsardzībai izmantotas represijas attiecībā uz mazākumtautībām, uzsvēra Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācija Baltijas valstīs un Ukrainā rada dziļas bažas, norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties ANO Cilvēktiesību padomē. Diplomāts kā piemēru minēja to, ka krievu valoda ir dzimtā aptuveni 30-50 procentiem Ukrainas iedzīvotāju, bet to izspiež gan no sabiedriskās, gan izglītības sfēras. Tiek pārkāptas miljoniem cilvēku tiesības, bet ANO cilvēktiesību padome klusē. Lavrova paziņojumu skatieties Sputnik video.

0