LGBT

Manabalss.lv atteicās vākt parakstus pret geju parādi

143
(atjaunots 10:20 04.01.2018)
Manabalss.lv platforma nepieņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas fonda vadītāja Valentīna Jeremejeva iniciatīvu par geju parādes atcelšanu Rīgā, pamatojot to ar to, ka šāda prasība ir pretrunā ar demokrātijas principiem.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. Sabiedrības iniciatīvu portāls Manabalss.lv nepiereģistrēja Valentīna Jeremejeva petīciju, kurš iestājas pret "Baltijas praidu 2018", kuram šogad jānotiek Rīgā.

Par vienu no atteikuma iemesliem Manabalss.lv nosauca iniciatīvas pretrunu demokrātijas pamatprincipam — sanāksmju brīvībai. Turklāt iniciatīva ir pretrunā ar pašas parakstu vākšanas platformas noteikumiem, vēsta lsm.lv.

Jeremejevs, kurš no 2016. gada  vada Latvijas Zinātņu akadēmijas fondu, kā arī Latvijas Zaļās partijas Rīgas nodaļu, paziņoja par savu vēlēšanos iesniegt iniciatīvu par parakstu vākšanu pret "Baltijas praida 2018" rīkošanu Rīgā dažas dienas pirms jaunā gada iestāšanās, vēršot uzmanību uz to, ka tā ir viņa personīgā iniciatīva, kurai nav nekāda sakara ar viņa darba vietu.

Pagaidām galvenā platforma, kur Jeremejevs pauž savu protestu, ir viņa personīgā lapa Facebook. Tur viņš skaidro savu pozīciju, kuras galvenā doma nav tas, ka viņš ir pret seksuālajām minoritātēm, bet ir pret "Baltijas praida 2018" rīkošanu Rīgā, jo uzskata geju parādi par "nebūt ne labāko dāvanu Latvijas simtgadei".

Pēc Jeremejeva domām, šādus pasākumus atļauts rīkot tikai tādā gadījumā, ja savu vēlmi redzēt šos svētkus apstiprinās 50 procenti pilsētas iedzīvotāju.

Taču sabiedrības iniciatīvu portāla Manabalss.lv atteikšanās reģistrēt petīciju pret "praidu 2018", izskatās, neapturēs Jeremejevu, kurš cieši apņemies turpināt savu cīņu.

"Esmu pats personīgi pazīstams ar seksuālo minoritāšu pārstāvjiem, kuri tieši tāpat ir absolūti pret šo pasākumu. Tas nav tikai mans personīgais viedoklis, ka viņi ir slimi, vienkārši, viņi paši apgalvo, ka normāls cilvēks uz "praidu" neies, jo pēc tam visa tauta radīs ar pirkstu uz viņu," skaidro savu pozīciju Jeremejevs.

Latvijas Zinātņu akadēmijā un Latvijas Zaļajā partijā no Valentīna Jeremejeva iniciatīvas atteicās, paziņojot, ka šāda veida cīņa ar "praidu" ir katra cilvēka privātā lieta.

Geju parāde ilgs 100 dienas

"Baltijas praids" katru gadu notiek vienā no Baltijas valstīm — šogad pienākusi Rīgas kārta. Vērts atzīmēt, ka 2015. gadā, lai piedalītos "praidā", uz Rīgu ieradās ap 5 tūkstošiem cilvēku no visas Baltijas.

Grandioza geju parāde notiks Latvijas simtgades gadā un ilgs tieši 100 dienas. Tā iekļaus sevī 100 pasākumus, kuros aktīvisti rosinās jautājumus par vienādajām geju, lesbiešu, biseksuālu un transseksuāļu tiesībām visās ES valstīs. Par "Baltijas praida" kulmināciju kļūs vērienīga geju parāde, kura notiks 9. jūnijā pašā Rīgas centrā.

Aktīvisti no LGBT apvienības "Mozaīka" cer uz to, ka "Baltijas praids 2018" kļūs par nozīmīgu signālu Latvijas varas iestādēm un likumdevējiem par situācijas nepareizību, kad LGBT pārstāvji netiek uzskatīti par pilnvērtīgiem un vienlīdzīgiem sabiedrības locekļiem.

Eksperti uzskata, ka šogad, kā arī 2015. gadā, pasākumu apmeklēs ASV valdības oficiālo pārstāvju grupa.    

143
Pēc temata
Reliģijas skolotāju Lietuvā var atlaist no darba par homofobiju mācību stundā
"Netradicionālie" bēgļi: kādas problēmas gaida Eiropā LGBT bēgļus
Somijas parlaments apstiprinājis likumu par viendzimuma laulībām
XXL beigas: pārāk liels izmērs mīlai
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu