Meža brāļi

Latvijā bijušajiem “meža brāļiem” trīsarpus reizes palielinās pabalstus

82
(atjaunots 15:31 03.01.2018)
Šobrīd pabalsta apmērs sastāda 100 eiro, un tas tiks palielināts dzīves sadārdzināšanās dēļ.

RĪGA,  3. janvāris — Sputnik. Rīt, 4. janvārī, valdība izskatīs jautājumu par pabalsta paaugstināšanu par 240 eiro nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, sākot ar šo gadu, par ko kļuvis zināms no Ministru Kabineta sēdes dienas kārtības un likumprojekta anotācijas valdības mājas lapā.

Aizsardzības ministrijā, no kuras izgājis likumprojekts, atgādina, ka pagājušajā rudenī valdība izdeva rīkojumu piešķirt finansējumu 847 tūkstošu eiro apmērā šo pabalstu paaugstināšanai.

Šobrīd pabalsta apmērs sastāda 100 eiro, un tas tikšot paaugstināts dzīves sadārdzināšanās dēļ. Šobrīd šo pabalstu saņem 305 cilvēki.

Par nacionālās pretošanās kustības locekļiem tiek uzskatītas personas, kuras Latvijas teritorijā no 1940 gada 17. jūnija līdz 1960. gada 31. decembrim piedalījās pagrīdes un bruņotā cīņā ar okupācijas varu un militārajiem veidojumiem, sniedza cīnītājiem materiālu un cita veida atbalstu, riskējot ar brīvību un dzīvību.

Tāpat par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem tiek atzītas personas, kuras šajā laika periodā propagandēja Latvijas neatkarības atjaunošanas ideju, izplatot nelegālus preses izdevumus, aktīvi iestājās pret okupācijas režīma ideoloģiju, tie, kas laika periodā no 1961. gada 1. janvāra līdz 1990. gada 4. maijam tika notiesāti, un pēc tam reabilitēti par savu politisko darbību un uzskatiem vai nepamatoti un piespiedu kārtā tika ievietoti ārstēšanās iestādēs.

82
Pēc temata
Klincevičs: pēc 5-10 gadiem Latvija Eiropas kartē nebūs atrodama
Latvijas prezidents lūgts uzlikt veto likumam par kara veterāniem
Jaunie Salaspils varoņi: apkaunojošs nāves nometnes vēstures pārrakstīšanas mēģinājums
Tūristi fotografējas ar Maija grāfa festivāla dalībniekiem Rīgā

Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas

5
(atjaunots 10:07 25.05.2020)
Latvijas tūrisma nozare ir sabrukusi Covid-19 dēļ, un tagad tās atjaunošanai būs nepieciešami nestandarta risinājumi. Padomājiet, vai jums ir šādi risinājumi, aicina Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs Jānis Jenzis.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs un Latvijas Restorānu biedrības vadītājs Jānis Jenzis radio Baltkom intervijā neslēpa, ka Latvijas tūrisma nozarē ir nopietnas problēmas.

Taču šo nozari ir iespējams glābt, tikai šim nolūkam ir nepieciešama nestandarta pieeja.

Ir nepieciešamas oriģinālas idejas, uzskata Jenzis un aicina visus, kam tādas ir, ziņot par tām Tūrisma attīstības birojam. Savukārt finansēt šīs idejas, pēc Jenža domām, var gan no Rīgas budžeta, gan no Valsts kases.

Tāpat Jenzis pastāstīja, ka tiek pat plānots sarīkot oriģinālu ideju hakatonu, lai savāktu pēc iespējas vairāk ideju. Hakatona laikā dažādu nozaru speciālisti kopā risina kaut kādu problēmu noteiktā laika garumā.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca pastāstīja, ka finanšu situācija nozarē ir smaga, taču pagaidām neviena tūrisma kompānija Latvijā nav paziņojusi par darbības apturēšanu.

Pēc viņas sacītā, kas būs tālāk – tas ir atkarīgs no tā, cik ātri braucieni tiks atjaunoti pilnā apjomā. Kolīdz kļūs iespējami lidojumi un tiks atvērtas robežas, tūrisma operatori ir gatavi sniegt pakalpojumus un plāno sarīkot visus sezonas sākumā ieplānotos ceļojumus.

Kavaca atzīmēja, ka tūrisma nozare atdzims pakāpeniski. Sākumā cilvēki ceļos apkārt Latvijai, pavadot dažas dienas viesnīcās un viesu namos, kas atbalstīs vietējo ekonomiku. Tagad, kad tika atvērtas robežas starp Baltijas valstīm, kļūs iespējami ceļojumi uz Igauniju un Lietuvu. Pēcāk tiks atvērtas ES iekšējās robežas un ceļot varēs apkārt visai tās teritorijai. Un par pēdējo posmu kļūs braucieni ārpus ES robežām.

5
Tagi:
tūrisms
Pēc temata
Tūrisma operatoru asociācijas vadītāja: ceļojumi vairs nebūs tādi, kādi tie bija
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem
Grieķija piesaistīs tūristus ar cenu samazināšanu
Itālijā pastāstīja, kā atcels karantīnu

Diennakts laikā ar Covid-19 Latvijā ir saslimuši tikai divi cilvēki

7
(atjaunots 12:10 25.05.2020)
Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ar Covid-19 nonākuši divi pacienti, slimība atklāta vēl diviem cilvēkiem.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir atklāti divi jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Diennakts laikā ir veikts 721 tests.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ar Covid-19 nonākuši divi pacienti. Kopā stacionāros ārstējas 27 pacienti: 25 no viņiem ir vidēji smags stāvoklis, diviem pacientiem ir smaga slimības gaita. No stacionāra izrakstīti 139 pacienti.

Kopumā valstī infekcija tika diagnosticēta 1049 cilvēkiem, izārstējušies 712 cilvēki, miruši 22. Saskaņā ar SPKC datiem, visi mirušie bija vecāki par 50 gadiem, 77% no tiem bija vīrieši. Taču visvairāk saslimušo ir vecuma grupās no 30 līdz 39 gadiem un no 40 līdz 49 gadiem.

Visvairāk inficēto ir Rīgā, savukārt pēc inficēto skaita uz vienu iedzīvotāju līderpozīcija pieder Priekuļu novadam.

Pateicoties tam, ka cilvēki ievēro noteiktos ierobežojumus, jau gandrīz divas nedēļas turpina kristies atsevišķu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits, iepriekš paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālisti cer, ka atsevišķu gadījumu skaits turpinās kristies arī turpmāk, jo Covid-19 pašlaik nav stipri izplatīts sabiedrībā.

7
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 analīžu nodošanas punkti maina atrašanās vietu: kur būs jāvēršas turpmāk
Lietuvas medicīnas zinātņu doktors: vakcīna pret masalām var palīdzēt pret Covid-19
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu