NATO karavīri Ādažu poligonā mācību laikā

Ādažu poligons paplašināts liela mēroga mācībām

201
(atjaunots 09:44 30.12.2017)
Šogad Ādažu poligons paplašināts par vairāk nekā 5 tūkstošiem hektāru, lai karavīri varētu tajā organizēt ambiciozas un vērienīgas mācības.

RĪGA, 30. decembris — Sputnik. 2017. gadā Ādažu poligons paplašinājās par 5259 hektāriem, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrijas mājaslapa Sargs.lv.

Ziņojumā norādīts, ka poligons paplašināts ziemeļaustrumu virzienā, un zemesgabalus Aizsardzības ministrija pārņēmusi īpašumā no Zemkopības ministrijas un VAS "Latvijas meži".

Turklāt ministrija sākusi pārrunas ar 59 zemes īpašniekiem ar mērķi paplašināt poligonu vēl par 270 hektāriem, lai 2018. gadā poligona platība sasniegtu 13 355 hektārus.

Patlaban Ādažu poligons, kas izvietojies Ādažu, Sējas un Saulkrastu novados, ir vienīgā plašā militārajām mācībām paredzētā teritorija Ādažos. Manevri tajā notiek jau gandrīz 90 gadus.

Ziņojumā paskaidrots, ka poligons tiek paplašināts ar mērķi veikt vērienīgus un sarežģītus militāros manevrus tā teritorijā, kas veicinātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) attīstību.

"Poligona paplašināšana ļaus paaugstināt personāla sagatavotību un nodrošināt kaujas atbalsta spēju integrēšanu mācībās, kā arī sekmēs Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu bruņoto spēku kaujas spējas," – ziņo Aizsardzības ministrija.

Ministrija atgādina, ka Ādažu poligonā aizliegts ieiet un iebraukt bez administrācijas atļaujas. Jau nākamgad objektā tiks uzstādītas īpašas brīdinājuma zīmes civiliedzīvotāju drošībai.

AM atzīmē, ka daļa Ādažu poligona teritorijas pieder pie aizsargājamās dabas zonas EC Natura 2000, tāpēc teritorija tika paplašināta saskaņā ar likumdošanā paredzētajiem ierobežojumiem, kas skar apkārtējās vides aizsardzību.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas ĀM saņēmusi Ministru kabineta atļauju zemesgabala iegādei Sējas novadā, kas nepieciešams militārā poligona paplašināšanai. Zemesgabals 3,1 ha platībā maksā vairāk nekā 10600 eiro.

Šogad poligonā tika svinīgi atklātas divas kazarmas par 8 miljoniem eiro, un plānots uzcelts sporta kompleksu par 15 miljoniem eiro.

201
Temats:
NATO austrumu flangā (202)
Pēc temata
ASV un NATO ieguldīja Latvijas aizsardzībā simtiem miljonu eiro
Armija nedaudz patrokšņos Ādažu rajonā: brīvdienās norisināsies mācības
Latvija pievienojusies Eiropas Savienības aizsardzības līgumam
"Militārā Šengena": eskalācija sākas Latvijā
Mācībās Latvijā NATO spēki apgūst spēku pielietošanu krīzes eskalācijas apstākļos

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

1
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

1
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

8
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

8
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam