Kino uzņemšana

Katrs varēs piedalīties filmas uzņemšanā par Latviju

21
(atjaunots 05:46 29.12.2017)
Latvijas simtgadei režisore Dzintra Geka plāno uzņemt filmu par katru jubilejas gada dienu.

RĪGA, 28. decembris — Sputnik. Par godu Latvijas simtgadei tiek uzsākts interesants projekts — filmas uzņemšana par katru dienu valsts dzīvē, vēsta rus.lsm.lv.

Par autoru var kļūt ikkatrs, kurš vēlas — pietiek vien ar savu uzņemto kadru atsūtīšanu.

Šī filmas idejas autors ir operators Viktors Gribermans. Viņš pats nofilmēs filmas pirmo kadru. Tas notiks Jaungada naktī Rīgas Dzemdību namā.

"Iespējams, būs dvīņi, trīnīši. Es nezinu, tādēļ būs jādežurē — "jānostrādā maiņa". Jebkurā gadījumā, tas ir interesanti — pats dokumentālās filmas uzņemšanas process: tu nezini, kas notiks," pastāstīja Gribermans.

Filmas režisore būs Dzintra Geka.

Filmā tiks iekļauti ne vien Dzintras Gekas komandas uzfilmētie kadri, bet arī reģionālo telestudiju un vienkāršu iedzīvotāju nofilmētās ainas. Lai to īstenotu, visus, kam parādīsies interesants videomateriāls, aicina nosūtīt to redakcijai. Drīzumā darbu uzsāks speciāla interneta lapa — dodkadrulatvijai.lv.

"Mēs gaidām, ka iedzīvotāji arī atstās piemiņu par sevi Latvijai. labākie kadri tiks iekļauti filmas gala variantā. Savukārt tie, kuri tajā netiks izmantoti, arī nepazudīs. Tie būs pieejami internetā, lai arī pēc 20-30 gadiem varētu apskatīt, kā mēs nodzīvojām šo jubilejas gadu," pastāstīja scenārija autore Elīna Veira.

Galvenais ierobežojums — video hronometrāža. Tam nedrīkst būt īsākam par 15 sekundēm un ne garākam par vienu minūti.

"Tajos ir jābūt stāstītam par Latviju. Turklāt tie var tikt uzņemti ārzemēs. Piemēram, kā cilvēki vāc čemodānus, lai ierastos Latvijā Dziesmu svētku svinībās. Tā var būt bērna došanās uz skolu caur augstajām sniega kupenām," piebilda izpildīšana producente Evita Bērziņa.

"Katru mēnesi mēs izskatīsim katru ierakstu, kuru atsūtīs skatītāji, entuziasti, reģionālā televīzija, un to, ko nofilmēsim mēs paši," paskaidroja režisore Dzintra Geka.

Topošās filmas garums būs 91 minūte un 15 sekundes.

Filmu varēs apskatīt 2019. gada martā.    

21
Pēc temata
Igaunija nepaspēs norobežoties no Krievijas līdz republikas simtgadei
Ministrs neapmierināts ar Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tempu
Tautas tērpi svētkiem – Latvija ekonomē, Lietuva nolēmusi "pašikot"

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ

3
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra veikto aptauju, koronavīrusa izraisītā krīze nopietni ietekmēja cilvēku emocionālo stāvokli, taču speciālisti norāda, ka tajā nav nekā dramatiska.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica aptauju, kurā konstatēja Latvijas iedzīvotāju laimes indeksa kritumu salīdzinājumā ar 2019. gadu, raksta Bb.lv.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš savā Twitter lapā raksta, ka SIA Covid-19 krīze ir pabojājusi "kolektīvo laimi". Taču, viņaprāt ne pārāk dramatiski.

​"Dati liecina, ka kolektīvi mēs visi nupat jutāmies apmēram tikpat laimīgi kā 2012. un 2013. gadā vai pirms tam "treknajos gados"," atzīmēja Kaktiņš.

SKDS vadītājs atzīmēja, ka saskaņā ar aptauju 17% respondentu norādījuši, ka par spīti visām 2020. gada grūtībām, viņi jutās ļoti laimīgi. Nedaudz vairāk nekā puse aptaujāto (51%) atzīmēja, ka gadu laikā jutās diezgan laimīgi. Vairāk vai mazāk nelaimīgi jutās 24 procenti respondentu.

2019. gadā Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedzis augstāko rādītāju SKDS pētījumu vēsturē kopš 2001. gada.

3
Tagi:
SKDS, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Vēl nav gana nabagi: cilvēki mazāk tic tagadnei, toties cer uz gaišo nākotni
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinācijai pret Covid-19!

8
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Ažiotāža dzīvās rindās masu vakcinācijas punktos visā Latvijā liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinēties pret Covid-19. Pētījums to apstiprina.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Saskaņā ar Benu Aptiekas pētījuma "Stresa termometrs" datiem, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlas vakcinēties pret Covid-19, ziņo Mixnews.lv.

Marta beigās - aprīļa sākumā tika aptaujāti 1747 respondentu. 58% aptaujāto teica, ka ir gatavi vakcinēties. 48% pārliecināti paziņoja par savu gatavību, 16% atbildēja "drīzāk jā".

25% respondentu neplāno vakcinēties pret koronavīrusu. 10% no šiem aptaujātajiem atbildēja, ka drīzāk neplāno vakcinēties, nesniedzot skaidru atbildi "nē".

9% respondentu nav snieguši konkrētu atbildi. Bet 8% aptaujāto jau saņēmuši poti.

Turklāt aptaujas organizatori norāda, ka vīrieši gatavi vakcinācijai vairāk nekā sievietes - 60% respondentu pret 56%. Turklāt 12% aptaujāto sieviešu vēl nav izlēmuši, kā būt ar vakcināciju. Vīriešu vidū tādu ir tikai 7%.

Taču galvenais rādītājs, kas pierada, ka Latvijas iedzīvotāji gatavi vakcinācijai pret koronavīrusu ir pie vakcinācijas punktiem izveidojušās rindas, kad varas iestādes ir atļāvušas pieeju vakcīnai visiem interesentiem.

Atgādinām, ka Latvijā 17. un 18. aprīlī gandrīz visi vakcinācijas punkti izlietoja tajos pieejamās vakcīnas. Sestdien bija atvērti tikai divi vakcinācijas centi no septiņiem - Cēsīs un Daugavpilī. Turklāt Cēsīs vakcinācijas centrs apturēja iedzīvotāju pieņemšanu gandrīz uzreiz pēc atklāšanas.

8
Tagi:
vakcinācija, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Latvija saņēmusi 10 530 Pfizer vakcīnas devu
Bīstams precedents: Cilvēktiesību tiesa atzīst, ka piespiedu vakcinācija ir likumīga
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni