Kalkulators

Latvieši uzskata, ka varas iestādes nepareizi tērē nodokļu līdzekļus

28
(atjaunots 14:20 02.01.2018)
Aptauja parādījusi, ka vairums – 76%- Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts nodokļu ieņēmumi kopumā tiek tērēti nepareizi.

RĪGA, 27. decembris — Sputnik. Latvijas varas iestādes nepareizi tērē valsts nodokļu ieņēmumus — tā uzskata 76% valsts iedzīvotāju, parādīja SKDS rudenī rīkotā socioloģiskā aptauja, vēsta rus.tvnet.lv.

Apgalvojumam, ka kopumā Latvijā iegūtie nodokļu ienākumi tiek tērēti pareizi, 37% aptaujāto pilnībā nepiekrīt, vēl 39% — drīzāk nepiekrīt.

Šāda viedokļa atbalstītāju iedzīvotāju īpatsvars, salīdzinot ar pērno gadu, palielinājies par 4 procentpunktiem, turklāt respondentu īpatsvars, kuri pilnībā nepiekrīt tam, ka nodokļu ieņēmumi tiek tērēti pareizi, palielinājies par 7 procentpunktiem.

Viskritiskāk Latvijas iedzīvotāji šajā jautājumā tika noskaņoti 2009. gadā, kad 84% aptaujāto uzskatīja, ka nodokļu ieņēmumi kopumā Latvijā tiek tērēti nepareizi.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Saeima jūlijā pieņēma likumus par nodokļu reformu. Vislielākās izmaiņas paredzētas likumā par iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN), par solidaritātes likumu, par uzņēmumu ienākumu nodokli, likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, likumos par akcīzes nodokļiem. Paredzētas obligātas sociālās iemaksas par autortiesību atalgojumu.

IIN likuma grozījumi paredz, ka 2018. gada 1. janvārī spēkā stāsies diferencēts IIN, kurš tiks noteikts atkarībā no ienākumu apmēra: ienākumiem līdz 20 tūkstošiem eiro gadā nodokļu likme sastādīs 20%, no 20 001 eiro līdz 55 tūkstošiem eiro — 23%, ienākumiem, kas lielāki par 55 tūkstošiem eiro — 31,4%. vienota IIN likme 20% apmērā tiks uzstādīta arī kapitāla ienākumiem, tostarp, no tā pieauguma. Iepriekš šīs likmes  sastādīja 10% un 15%.

Neapliekamais pensiju līmenis 2018. gadā tiks paaugstināts līdz 250 eiro, 2019. gadā — līdz 270 eiro, sākot ar 2020. gadu — līdz 300 eiro mēnesī.

Sākot ar 2018. gadu obligāto valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likme tiks paaugstināta par 1 procentpunktu, savukārt iegūtie ieņēmumi tiks novirzīti veselības nozares finansēšanai.

Sociālo iemaksu likme tiks palielināta par 1% (pa 0,5% darbiniekam un darba devējam) un sastādīs 35,09%, no tiem 24,09% maksās darba devējs, savukārt 11% — darbinieks.    

28
Pēc temata
Latvijā ievērojami palielinājies ārzemju investīciju apjoms
Deputāti vēlas paslēpt cigaretes no Latvijas iedzīvotājiem
Pasaules Banka palīdzēs Latvijai efektīvāk administrēt nodokļus
DUS uzņēmumu vadītājs: degvielas akcīzes nodokļa celšana radīs nopietnus satricinājumus
Biroja darbinieks

Visiem pietiks vietas: savu darbību uz Latviju pārcēluši jau 13 Baltkrievijas uzņēmumi

8
(atjaunots 16:06 02.03.2021)
Nestabilas politiskās situācijas dēļ "bēgušie" Baltkrievijas uzņēmumi pilnā sparā iekārtojas Latvijā, pilnvērtīgu darbību uzsākušas jau 13 firmas, vēl 5 uzņēmumi ir "procesā".

RĪGA, 2. marts — Sputnik.  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Kaspars Rožkalns informēja, ka kopš 2020. gada rudens Latvijā no Baltkrievijas pārcēlušies 13 uzņēmumi, raksta Lsm.lv. Tāpat piecas firmas ir "procesā".

Visi uzņēmumi jau atraduši telpas un nokārtojuši visas formalitātes, tostarp ar bankas kontiem. Piemēram, Daugavpilī uzsāka darbu uzņēmums Webhelp, kas sniedz digitālos pakalpojumus.

Atgādinām, ka vairākas valstis ir iesaistījušās cīņā par baltkrievu IT speciālistiem, kuri pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā apsver iespēju pārcelt savu darbību uz citām valstīm.

Piemēram, Polijas valdība paziņoja par projekta "Polija - patvērums" projekta palaišanu – tā ir valsts un privāto instanču iniciatīva, kuras vēlas atbalstīt baltkrievu sabiedrību grūtajos laikos. Projekta ietvaros startē relokācijas programma Baltkrievijas IT kompānijām Poland Business Harbour. Arī labākie baltkrievu jaunuzņēmumi varēs pārcelties uz Poliju un piedalīties akselerācijas programmā.

Lietuvas ĀM plānoja vienkāršot vīzu izsniegšanu Baltkrievijas pilsoņiem: tās tiks izsniegtas uz pusgadu, savukārt noformēšanai būs nepieciešama minimāla dokumentu pakete. Procedūras paātrināšanai migrācijas departaments plānoja sākt izskatīt Baltkrievijas IT speciālistu iesniegumus vēl pirms viņu ierašanās Lietuvā.

Latvijas varasiestādes izveidoja speciālu komandu no Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem, kura paātrinātā kārtībā izskata Baltkrievijas IT biznesu pieteikumus. Paralēli rit darbs ar Latvijas finanšu iestādēm "zaļā koridora" izveidošanai ārzemju kompānijām, kuras nolēmušas pārcelt savu darbību uz Latviju.

8
Tagi:
Uzņēmēji, Baltkrievija, Latvija
Pēc temata
Tiešā tirdzniecība ir aizgājusi: kāpēc veikalos nav Latvijas liellopu steiku
Izsole bez pieteikumiem: kā pārdos Liepājas lielākā šprotu ražotāja mantu
Lietuva reaģēja uz Baltkrievijas tranzīta novirzīšanu uz Krieviju
Dombrovskis: Grindeks un Olainfarm varētu nopelnīt uz Krievijas vakcīnas rēķina

Pašizolēšanās Latvijas viesnīcās: vai pakalpojums šogad ir pieprasītāks

9
(atjaunots 09:28 02.03.2021)
Neskatoties uz īpašnieku cerībām, brīnums nav noticis, pašizolācija viesnīcu numuros Latvijā nav īpaši pieprasīta.

RĪGA, 2. marts — Sputnik. No 2021. gada sākuma iespēju pašizolēties viesnīcas numuros izmantoja vien 225 cilvēki, raksta BВ.lv, atsaucoties uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoru Kasparu Rožkalni.

Šobrīd pašizolācijas programmā piedalās 29 viesnīcas. Daudzām šāda iespēja nopelnīt kļuva par "svaiga gaisa malku" ārkārtējās situācijas dēļ valstī. Neskatoties uz viesnīcu vēlmi nopelnīt vismaz tādā veidā, pašizolēšanās pakalpojums nav īpaši pieprasīts.

Atgādinām, ka saskaņā ar Veselības ministrijas un CSP datiem ir noteiktas četras personu grupas, kurām var būt nepieciešama izvietošana ārpus savas mājsaimniecības.

Pirmajā grupā ir personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija ar vieglu vai bezsimptomu slimības gaitu, kurām nav nepieciešama ārstēšanās stacionārā, bet, kurām nav iespējas nodrošināt efektīvu izolāciju savā mājsaimniecībā.

Otrā grupa – personas ar apstiprinātu Covid-19 infekciju pēc ārstēšanās stacionārā, kurām nav iespējas ievērot izolāciju savā mājsaimniecībā, lai nepakļautu citus cilvēkus inficēšanās riskam.

Trešā grupa - kontaktpersonas ar apstiprinātu Covid-19, ja tās nevar nodrošināt pašizolāciju savās mājsaimniecībās.

Ceturtā grupa - starptautisko organizāciju darbinieki un studenti, kā arī tie kuriem ir pastāvīga darba atļauja ar darba līgumu ārvalstīs un kam nepieciešams nodrošināt izolāciju, atgriežoties mītnes valstī.

Valsts sedz 80% viesnīcas apmaksas, 20% nāksies maksāt iemītniekam, turklāt valsts apmaksātā summa nevar pārsniegt 35 eiro dienā. Ēdināšanas izmaksas netiek kompensētas.

9
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Latvijā viesnīcām gatavo valsts pasūtījumu, lai izolētu cilvēkus ar Covid-19
Viesnīcas numurs dzīvokļa vietā. Spāņu viesnīcas izdomāja, kā izdzīvot
Valdības šausmīgās kļūdas pandēmijas laikā: kādus lēmumus nevajadzēja pieņemt