Eiro banknotes un kalkulators

Valsts kontrole pārbaudīs Rīgas domes tēriņus

14
(atjaunots 09:31 21.12.2017)
Jaunajā gadā Latvijas Valsts kontrole pārbaudīs dotācijas, ko Rīgas dome piešķīrusi dažādām nevalstiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. decembris — Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece Santa Vaļuma informējusi, ka nākamā gada pirmajā pusē Valsts kontrole pārbaudīs, vai dotācijas, ko Rīgas dome piešķīrusi dažādām nevalstiskajām organizācijām ir legālas un lietderīgas, informē Tvnet.lv.

Ar lūgumu pārbaudīt Rīgas domes izdevumus Valsts kontrolē vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), jo tai radušās aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem, piešķirot finansējumu biedrībām un organizācijām.

Rīgas pašvaldības atskaitē teikts, ka 2016. gadā nevalstiskajām organizācijām piešķirti 22,43 miljoni eiro, bet 2017. gada deviņu mēnešu laikā — 23,42 miljoni. Nepilnu divu gadu laikā no pašvaldības līdzekļiem dažādu biedrību un organizāciju vajadzibām piešķirti 45,85 miljoni eiro. Dotācijas no RD budžeta saņēmušas 1104 organizācijas.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas domes deputāts no partijas "Latvijas attīstībai" Juris Pūce pieprasījis skaidrojumu par 108,39 miljonu eiro piešķiršanu uzņēmuma "Rīgas satiksme" vajadzībai.

Deputāts uzsvēra, ka "Latvijas attīstībai" aicina izslēgt tamlīdzīgus izdevumus no Rīgas domes budžeta projekta un nodot rezerves budžetā "Rīgas satiksmei" paredzēto dotāciju 100 miljonu eiro apmērā līdz brīdim, kad uzņēmums iesniegs finansējuma saņemšanai nepieciešamos aprēķinus un dokumentus, kas savukārt jāiesniedz atbilstošajām domes komitejām.

Politiķis lūdza informēt arī par summu 2 miljonu eiro apmērā, kas piešķirta portāla Riga.lv darbības uzlabošanai.

Taču 15. decembrī Rīgas dome apstiprināja pilsētas budžetu 2018. gadam. Plānots, ka nākamgad budžeta ienākumi sastādīs 906,5 miljonus eiro, izdevumi — 955,8 miljonus.

Rīgas domes portāls infoemē, ka nākamgad nauda no pilsētas kases tiks atvēlēta skolu un citu pašvaldības ēku remontam un celtniecībai, ielu un tiltu remontam, drošībai un pilsētas labiekārtošanai, kā arī dažādiem sociālajiem pabalstiem un programmām.

Jāpiebilst, ka informācija par dotācijām "Rīgas Satiksmei" galvaspilsētas domes atskaitē nav sniegta.

14
Pēc temata
Prezidents izsludinājis 2018.gada budžetu
Antāne: Latvijai nav naudas elektrolokomotīvju palaišanai uz dzelzceļiem
Eirokomisārs brīdinājis par ES dotāciju samazināšanos
Bērni

Pieci sarunas temati ar bērniem saistība ar vasaras brīvlaiku

4
(atjaunots 14:36 01.06.2020)
Latvijas glābēji lūdz vecākus neatstāt bērnus bez uzraudzības pie ūdens, iemācīt izmantot gāzes plīti un pastāstīt par ārkārtas dienestu telefona numuriem.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sākoties bērnu vasaras brīvlaikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus apspriest ar bērniem piecus drošības jautājumus.

Kā uzvesties pie ūdens

Peldēties ieteicams tikai oficiālās peldvietās (par to liecina zīme "peldēties atļauts"). Ja tuvumā nav šādu vietu, peldēšanai jāizvēlas vietas ar lēzenu krastu, ar cietu pamatu, bez spēcīgas straumes un ūdens vērpetēm.

Skolniece, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Bērni drīkst spēlēties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (stīpas, matrači, bumbas un tml.), ieiet ūdenī un peldēt attālumā, kurā pieaugušais var labi viņus saskatīt un nepieciešamības gadījumā piesteigties palīgā. Visdrošāk, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu.

Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai braukājot ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, bērniem obligāti ir jāvelk virsū glābšanās veste.

VUGD atgādina, ka, paliekot uz mirkli pie ūdenstilpnes bez pieskatīšanas, mazs bērns var iekrist ūdenī un noslīkt. Piemēram, dīķis pie mājas bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tādēļ bērnus nedrīkst atstāt pagalmā bez uzraudzības, ja tajā ir dīķis vai piepūšamais baseins. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās pie ūdenstilpnes ar bērnu – tā nav atpūta, bet gan dubultais darbs, jo bērni ir jāpieskata visu laiku, bez pārtraukuma. Pat ja uzmanība tiek novērsta uz minūti, var gadīties liela traģēdija.

Kas jādara, ja notikusi nelaime

Pieaugušajiem ir jāapspriež ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime – kādos gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem un glābējiem pa tālruni 112 un kāda informācija viņiem ir jāsniedz, kā arī jāapspriež iespējamās darbības situācijās, kad telefons nav pa rokai – jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāpastāsta par notikušo.

Par jebkuru nelaimi nekavējoties ir jāziņo, jo tad vēl ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumu.

Bērnam ir jāzina, ka par nelaimes gadījumu viņu nesodīs. Citādi kritiskā brīdī bērns nedomās par to, kā izglābt sevi, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

Kā droši lietot gāzes plīti un elektroierīces

Skolēniem laiku pa laikam nāksies palikt mājās bez pieaugušo klātbūtnes. VUGD aicina vecākus parūpēties par to, lai bērniem nevajadzētu gatavot vai sildīt sev ēdienu uz gāzes plīts. Jo viņi, piemēram, var aizmirst par ieslēgtu plīti un aizskriet spēlēt ar draugiem, tādējādi sarīkojot ugunsgrēku.

lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Bērni ne vienmēr sarīko ugunsgrēku neuzmanības vai neapdomātas rīcības dēļ, dažkārt viņiem vienkārši trūkst zināšanu un iemaņu. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi apieties ar plīti vai citu sadzīves tehniku, VUGD piedāvā vecākiem sākumā parādīt bērniem, kā tas darām, ļaut bērniem atkārtot šīs darbības vecāku uzraudzībā un tikai pēc tam ļaut bērnam saimniekot virtuvē pašiem.

Paziņot pieaugušajiem par saviem plāniem

Vasaras brīvlaikā daudzi bērni paliks mājās vieni paši, tādēļ vecākiem ir jāiemāca bērni regulāri ziņot par to, kur viņi nolēmuši doties, ar ko un cik ilgi viņi tur būs. Katram vecākam ir jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur atrodas un ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns.

Nav ieteicams staigāt pamestās ēkās un būvlaukumos

Ja bērni pavada vasaras brīvlaiku pilsētā, palūdziet viņiem neizvēlēties par spēlēšanās un pastaigu vietu pamestas un vecas ēkas, kā arī būvlaukumus. Tur ir iespējams nokrist no liela augstuma, iekrist bedrē ar būvgružiem, gūt nopietnas traumas un pat iet bojā.

VUGD aicina vecākus apspriest ar bērniem viņu drošības jautājumus, lai bērni nekāpj uz ēku jumtiem un nestaigā pa pamestām būvēm.

4
Tagi:
bērni, ugunsdzēsēji
Pēc temata
Inflācija: kas un kā sadārdzinājies Latvijā pēdējā gada laikā
Ja ieraudzīsiet, pērciet: eksperts pastāstīja, kāda ir nākamā deficīta prece
Latvijā oficiāli atklāta peldsezona, taču iedzīvotājus aicina nemesties ūdenī
Airbus A220-300, airBaltic

Rinkēvičs: repatriācijas reisu vairs nebūs

11
(atjaunots 12:46 01.06.2020)
Ne visi Latvijas iedzīvotāji ārkārtējās situācijas režīma laikā spējuši atgriezties dzimtenē, taču drīzumā tiks atsākti komercreisi.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Jau līdz 15. jūnijam lielākā daļa Eiropas var kļūt par "brīvu ceļošanai", paziņoja TV3 intervijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sākot no šodienas ir atcelta robežkontrole starp Latviju un Lietuvu. Jūnija vidū Eiropas Savienība pieņems savstarpēju lēmumu par robežu atvēršanu vai neatvēršanu trešo valstu pilsoņiem. Līdz tam brīdim ES ārējās robežas, visticamāk, paliks slēgtas.

Otrdien, 2. jūnijā, Latvijas valdība, visticamāk, apspriedīs iespēju atcelt prasību par pašizolāciju pēc ieceļošanas Latvijā ne tikai Lietuvas un Igaunijas, bet arī citu valstu iedzīvotājiem.

Taču Rinkēvičs atgādināja, ka kustības atjaunošanai starp valstīm bez sekojošas 14 dienu pašizolācijas Covid-19 saslimušo skaits izceļošanas valstī nedrīkst pārsniegt 15 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Pēc viņa teiktā, Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaprot, ka valstu saraksta var strauji mainīties līdz ar Covid-19 situāciju, un obligātās pašizolācijas prasība var tikt atjaunota.

Tāpat ministrs atzīmēja, ka pašlaik par repatriācijas iespējām interesējas 87 Latvijas valstspiederīgie, no kuriem 15 atrodas Latīņamerikā, nedaudz virs 30 – Āzijā un Ziemeļamerikā. Repatriācijas reisu vairs nebūšot, jo pakāpeniski tiek atjaunoti komercreisi.

Iepriekš Rinkēvičs aicināja neuzskatīt Latvijā no ārzemēm atgriezušos repatriantus par ienaidniekiem. Viņš uzsvēra, ka nedrīkst automātiski rakstīt klāt diagnozi "koronavīruss" visiem, kas atgriezušies no ārvalstīm, un pavisam nepamatoti ir uzskatīt, ka viņi ierodas ar nolūku inficēt kādu Latvijā.

11
Tagi:
Edgars Rinkēvičs
Pēc temata
Aiz robežām iestrēguši 2400 Latvijas valstspiederīgie. Simtiem vēlas nokļūt Latvijā
Rinkēvičs: vairāk nekā 2000 Latvijas pilsoņu joprojām gaida iespēju atgriezties dzimtenē