airBaltic Training lidojumu simulators

Gribu kļūt par piloti: iemācīties lidot un cik tas maksā

4322
(atjaunots 18:28 20.12.2017)
Aviokompānija airBaltic sarīkoja jaunās Pilotu akadēmijas atvērto durvju dienu, kur visiem interesentiem stāstīja par to, kā iegūt vienu no pieprasītākajiem profesijām un cik tas maksā.

RĪGA, 20. decembris — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Netālu no starptautiskās lidostas Rīga ēkā Nr. 6 Pilotu ielā notika mācību programmas "airBaltic Training Pilotu akadēmijas" prezentācija. Akadēmija pagaidām pieder pie profesionālās apmācības sistēmu kategorijas, bet airBaltic vienojas par sadarbību ar Rīgas tehnisko universitāti (RTU) un citām augstskolām, kur ir speciālas lidošanas programmas.

Apmeklēt atvērto durvju diena Pilotu iela atnākuši tik daudz interesentu, ka cilvēki ne tikai aizņēma visas sēdvietas, bet arī stāvēja rindās pie sienām.

Ceļamies augšā

Pat ēka Pilotu ielā ir uzmanības vērtā. Šeit jau vairākus gadus darbojas pēc Eiropas standartiem unikāls Boeing 737 simulators, ar kura palīdzību tiek apmācīti un paaugstina kvalifikāciju piloti no visas pasaules — no Krievijas līdz Latīņamerikas. Rinda lai tiktu pie simulatora ir gandrīz sešus mēnešus ilga, un  katra aparāta darba laika stunda ir aizņemta septiņas dienas nedēļā. Tikai pēdējos piecus gadus simulators ir nostrādājis 30 tūkstošus stundas.

Полетный симулятор Boeing 737 в airBaltic Training
© Sputnik / Sergey Melkonov
airBaltic Training lidojumu simulators Boeing 737

Programmas prezentācijas laikā palidot ar šo lidojumu simulatoru varēja gandrīz ikviens interesents. Lai gan skaidrs, ka viesi ieradušies nevis izklaidēties, bet, lai saņemtu informāciju par apmācības perspektīvām.

Журналисты пробуют себя в роли пилотов
© Sputnik / Sergey Melkonov
Žurnālisti izmēģina sevi pilotu lomā

AirBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss pastāstīja, ka jaunā programma ir lieliska iespēja visiem, kas grib uzsākt karjeru aviācijas sistēmā, divu gadu laikā saņēmot jaunu profesiju.

"Kompānija airBaltic arī agrāk nodarbojas ar apmācību, piemēram, simulātorā Boeing 737, kā arī sniedza teorētiskās zināšanas. Taču pirms kāda laika mēs esam izstrādājuši īpašu sagatavošanas sistēmu un noformēja to pēc visiem profesionālās izglītības noteikumiem. Pēc būtības tā ir unikāla programma, iepriekš Baltijā tādas nebija. Mēs piedāvājam augsta līmeņa pilotu apmācību, un tieši tādēļ, lai pēc tam viņi varētu garantēti iekārtoties airBaltic," — skaidroja Gauss.

Pieprasīta profesija

Martins Gauss uzsvēra, ka nešaubās par jaunās programmas popularitāti, kurai jau tiek saņemti pieteikumi, jo uzņemšana pirmajā studiju gadā noslēgsies 8. janvārī.

Тренировочный центр авиакомпании airBaltic
© Sputnik / Sergey Melkonov
Aviokompānijas airBaltic treniņu centrs

Tuvākajos piecos gados kompānija airBaltic plāno pieņemt darbā vairāk nekā tūkstoti pilotu. Izrādās, ka šī profesija ir viena no pasaulē pieprasītākajiem un labu pilotu ir ļoti maz — daudzas lielas kompānijas visā pasaulē meklē profesionāļus. Lai nemeklētu pilotus citās valstīs, kompānija airBaltic, nolēma iemācīt savus dzimtenē.

Mācīšanās nav lēta — divi gadi teorijas un prakses izmaksās 69 tūkstošus eiro. Taču, kā pastāstīja airBaltic vecākais viceprezidents Pauls Cālītis, kursantam patstāvīgi jāiemaksā aptuveni 10% no summas, pārējo var paņemt bankā kā aizdevumu ar pazeminātu procentu likmi.

Turklāt kursants sāks atmaksāt kredītu tikai pēc tam, kad dabūs darbu un saņems algu, no kura banka pakāpeniski norakstīs aizņēmuma summu.

Cālītis norādīs, ka bankas nebaidīsies dot kursantiem kredītu, jo kā garants uzstāsies valsts uzņēmums, kurš nodarbinās jaunieti. Vārdu sakot, jaunā pilota vidējā alga apmēram 3 tūkstoši 500 eiro mēnesī.
"Pieņemam visus sākot ar 18 gadiem, bet augšējās robežas nav — līdz pat 40. Vienīgie nosacījumi — vajadzīgs diploms par vidējo izglītību, teicamas angļu valodas zināšanas un laba veselība. Programma ietver teoriju (no lidmašīnas uzbūves, pilotēšanas noteikumiem un normatīviem aktiem līdz meteoroloģijas un medicīniskās palīdzības pamatiem) un praksi, ko kursanti izies tai skaitā Liepājā," — stāstīja Cālītis.

Zālē sapulcējās daudz jauniešu, daži pat atnākuši ar vecākiem. Piemēram, Toms Kaidakovs šogad pabeidza skolu Jelgavā un nākamvasar plāno iestāties augstskolā, uz prezentāciju viņš ieradās kopā ar tēvu Dmitriju, kurš pastāstīja, ka dēls jau sen sapņo kļūt par pilotu.

Отец и сын Кайдаковы рассматривают различные варианты на обучение пилота
© Sputnik / Sergey Melkonov
Tēvs un dēls Kaidakovi apsver dažādas iespējas pilotu studijām

"To jau vairākus gadus grib kļūt par pilotu. Bet mēs vienprātīgi nolēmām, ka pirmkārt jāsaņem "zemes" augstākā izglītība, bet otra varētu arī būt pilota profesija. Tad dzīvē viņš sevi jutīs stabilāk. Tagad viņš domā iestāties RTU. Taču galvenā problēma — tas, protams, atrast naudu airBaltic programmai. Sešdesmit deviņi tūkstoši eiro — tas, no vienas puses, ir daudz, bet Eiropā viss sākas no 100 tūkstošiem, turklāt Krievijā ir aptuveni tikpat. Tikai Krievijā tu mācies un iegūsti uzreiz pilnvērtīgu augstāko izglītību — inženiera-pilota profesiju. Vārdu sakot, mēs tagad skatāmies apkārt, rēķinam, izdarām secinājumus. Bet par to, ka dēls saistīs savu nākotni ar debesīm, neviens nešaubās," — saka Dmitrijs.

Debesis, lidmašīna, meitene

Starp tiem, kuri interesējās par jauno programmu, bija arī daiļa dzimuma pārstāves. Turklāt nebaidās! Tomēr, izrādās, ka airBaltic jau ir savas pilotes. Viena no tām ir Marina Fadeječeva — kaut gan viņa ir no Igaunijas, bet sen jau darbojas Latvijā, pareizāk, debesīs virs Baltijas. Turklāt viņa jau vairākus gadus ir kapteine — vecākā kabīnē.

Marina pastāstīja, ka pilota profesija ir vienādi sarežģīta gan vīriešiem gan sievietēm, bet tiem, kas mīl debesis, nevajadzētu šaubīties par sevi.

"Kad nolēmu kļūt par pilotu, airBaltic vēl nebija tādus kursus. Esmu mācījusies Igaunijā, kur ieguvusi komercsabiedrības pilota licenci, bet tad pārgāju uz airBaltic. Latvijā tikai paaugstināju kvalifikāciju — darbam uz citiem lidmašīnu tipiem. Un nevienu dienu neesmu vīlusies šajā profesijā! Jā, protams, sieviešu-pilotu ir mazāk nekā vīriešu, bet es nedomāju, ka tā ir vīriešu profesija.

Марина Фадеечева - командир воздушного судна, пилот авиакомпании airBaltic
© Sputnik / Sergey Melkonov
Marina Fadeječeva - gaisa kuģa komandiere, aviokompānijas airBaltic pilote.

Fiziskā slodze lidojuma laikā ir vienāda visiem. Un kad grafiks ir neregulārs, piemēram, izkrīt nakts lidojumus pēc dienas reisa — tas ir sarežģīti, bet arī pie tā pierod. Turklāt mums nav lidojumus pāri okeānam  — tikai pa Eiropu, vidēji trīs stundas.

Tāpēc, ja meitenes nezina, vai ir vērts izvēlēties šo profesiju, uzskatot, ka netiks galā, tad lai ne mirkli nešaubās sevī," — rezumēja Fadeječeva.

4322
Pēc temata
Aviokompānijas airBaltic bagāžas noteikumi
airBaltic neatstāj Igaunijas Nordica nekādu iespēju
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

40
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

40
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
Nils Ušakovs

"Pūce visu šo laiku meloja": KNAB slēdza lietu par izšķērdību, kuras dēļ nocēla Ušakovu

29
(atjaunots 17:46 03.12.2020)
Pūce zināja, ka 18,4 miljoni pārskaitīti iedzīvotāju braukšanas atvieglojumu segšanai, bet izvēlējās samelot, ka Nils Ušakovs pieļāva izšķērdēšanu, paziņoja bijušais Rīgas mērs; tagad KNAB noskaidrojis patiesību, un ir jāgaida tiesas lēmums Ušakova atstādināšanas lietā.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 20. oktobrī izbeidza kriminālprocesu par iespējamo 18,4 miljonu eiro izšķērdēšanu "Rīgas satiksmē", paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs savā Facebook lapā.

Lieta tika ierosināta pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sūdzības pēc Krimināllikuma 319. panta – amatpersonas bezdarbība, kura novedusi pie smagām sekām. Runa bija par 2017. gada notikumiem, kad Rīgas dome pārskaitīja "Rīgas satiksmei" 18,4 miljonus eiro, norādot maksājuma mērķī ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Pūce ne vien saskatīja tajā izšķērdības pazīmes, bet arī izmantoja šo gadījumu kā ieganstu Ušakova nocelšanai no amata, visur apgalvojot, ka tieši mērs "izšķērdējis 18 miljonus eiro".

Pārbaudes un konsultāciju rezultātā ar neatkarīgajiem ekspertiem KNAB konstatēja, ka nauda patiešām aizgāja "Rīgas satiksmes" zaudējumu segšanai, kas saistīti ar dažādu iedzīvotāju kategoriju braukšanas atvieglojumu segšanu, kā to arī bija apgalvojusi toreizējā domes vadība. Maksājuma mērķis grāmatvedības dokumentos tika norādīts nekorekti, taču pie izšķērdības tas nenoveda.

Pēc Ušakova advokāta Viktora Tihonova apgalvotā, Pūce zinājis, ka runa ir par grāmatvedības pretrunām un nauda tika pārskaitīta iedzīvotāju atvieglojumu segšanai, taču ignorēja šo faktu un paziņoja, ka Ušakovs it kā samazinājis domei piederošo īpašumu.

"Pūce visu šo laiku ir melojis. Tieši tāpat, kā meloja par savu "Rīgas satiksmes" caurlaidi," uzrakstīja Ušakovs, atgādinot par ministra Pūces nesenās demisijas iemeslu.

Tagad Ušakovs sagaida otrās instances tiesas lēmumu par savu sūdzību pret Pūces rīkojumu par Ušakova nocelšanu no mēra amata, kuram jābūt paziņotam janvārī.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 12. novembrī Juris Pūce atkāpās no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, atzīstot, ka samelojis par nelikumīgu deputāta caurlaides izmantošanu "Rīgas satiksmes" stāvvietās, uz kuru viņam nav bijis tiesību. Īpašu pikantumu situācijai piešķir tas fakts, ka pats Pūce vairākkārt un skaļi apsūdzēja korupcijā bijušo Rīgas vadību un personīgi Nilu Ušakovu un solīja galvaspilsētai jaunu taisnīgas un godīgas vadības ēru, kad pie varas pilsētā atnāks viņa politiskais spēks.

29
Tagi:
Nils Ušakovs, Juris Pūce, KNAB
Pēc temata
Kā ministru maiņa ietekmēs novadu reformu Latvijā: LPS priekšsēdētāja viedoklis
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Jurists: Pūces liktenis tagad ir tautas rokās
Irānas karogs. Foto no arhīva

Teherāna uzskata, ka Vašingtona atgriezīsies pie kodoldarījuma

0
(atjaunots 09:11 04.12.2020)
2018. gada maijā Savienotās Valstis ar vienpusēju lēmumu izstājās no Kopīgā visaptverošā rīcības plāna ar Irānu un ieviesa pret to sankcijas.

RĪGA, 4. decembris – Sputnik. Teherāna cer, ka ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens atkal iekļaus ASV kodoldarījumā, ekskluzīvā intervijā Sputnik pastāstīja Irānas vēstnieks Baltkrievijā Saids Jari.

2015. gada jūlijā Irāna un seši starptautiskie pārrunu dalībnieki panāca vēsturisku vienošanos par Irānas atomenerģētikas ilggadējās problēmas noregulēšanu.

Vairākus mēnešus ilgās pārrunas noslēdzās ar Kopīgā visaptverošā rīcības plāna pieņemšanu. Tā izpilde anulēja pret Irānu vērstās ekonomiskās un finansiālās sankcijas no ANO Drošības padomes, ASV un ES puses.

Darījums nepastāvēja ne trīs gadus – 2018. gada maijā Savienotās Valstis ar vienpusēju lēmumu izstājās no Kopīgā visaptverošā rīcības plāna ar Irānu un atjaunoja pret to vērstās stingrās sankcijas.

"Mēs sagaidām, ka demokrāti labos Trampa kļūdas. Ceram, ka amerikāņi atkal sāks pildīt savas starptautiskās saistības," paziņoja Irānas vēstnieks Baltkrievijā.

Pēc viņa vārdiem, Tramps vienpusēji pieņēmis lēmumu izstāties no KVRP. Viņš negatīvi iespaidoja ne tikai kodoldarījumu, bet arī daudzus citus starptautiskos līgumus.

"Mēs, protams, nekad nevarēsim aizmirst amerikāņu noziedzīgos nodarījumus pret irāņu tautu. Viņu spiediens – stingrākās sankcijas pret Irānu – turpinās. Mēs uzskatām, ka amerikāņiem nevar uzticēties un paļauties uz viņiem," diplomāts atzīmēja. 

Viņš norādīja, ka Irāna atzinīgi novērtēs amerikāņu soli, ja ASV atgriezīsies pie savām starptautiskajām saistībām. "Mēs ceram, ka tā notiks. Domājams, demokrāti rīkosies prātīgāk nekā Tramps. Ceram, ka tā notiks ne tikai attiecībā pret Irānu, bet arī pret Baltkrieviju," uzsvēra vēstnieks.

"Atgriešanās pie KVRP un visām savām starptautiskajām saistībām ir saprātīga politika. ASV ir jāciena starptautiskās saistības, ko tās uzņēmušās," piezīmēja Irānas diplomāts.

0
Tagi:
Irāna, ASV
Pēc temata
NYT: Tramps plānojis uzbrukumu kodolobjektam Irānā
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa