Rīgas autoosta

Taksometru iebraukšanas aizliegums pie Rīgas autoostas sadusmoja pasažierus

60
(atjaunots 13:13 18.12.2017)
Laukums pie autoostas galvenās ieejas ir pārāk mazs, tādēļ valde izdeva rīkojumu, ka vienādas attieksmes principu pret taksistiem var ievērot, ja aizliedz piekļuvi tam visām taksometru kompānijām.

RĪGA, 18. decembris — Sputnik. Jaunie taksometru darba noteikumi pie Rīgas starptautiskās ostas centrālās ieejas stājās spēkā aizvadītajās brīvdienās — tagad šeit aizliegts uzņemt un izsēdināt pasažierus, taksometri pieejami autoostas klientiem no Maskavas ielas puses. Jaunā kārtība izraisījusi pasažieru neapmierinātību, vēsta rus.tvnet.lv.

"Nevienā pasaules valstī nav tādas kārtības, ka pie galvaspilsētas autoostas klientiem nāktos meklēt taksometru pie melnās ieejas. Šodien lūk pienāca pie manis viena večiņa ar somām, ratiņiem. Viņai bija jānoiet diezgan liels attālums, lai iekāptu taksometrā. Protams, mēs viņai palīdzējām. Jā, tagad šeit pat pasažierus izsēdināt neatļauj," pastāstīja šoferis vārdā Jurijs.

Noteikumu stāšanās spēkā pirmajā dienā, pēc žurnālistu novērojumiem, žurnālisti joprojām apstājās aiz barjeras, lai izsēdinātu un uzņemtu jaunus pasažierus. Jauno noteikumu ievērošanai seko līdzi Rīgas pašvaldības policija, kura pārkāpumu gadījumā izraksta sodus.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka oktobra vidū spēkā stājās Administratīvās apgabaltiesas lēmums par īslaicīgu regulēšanu, kurš liek autoostai ievērot vienādas attieksmes principu pret visiem taksometriem. Taču laukums pie autoostas galvenās ieejas ir pārāk mazs, tādēļ valde izdeva rīkojumu, ka vienādas attieksmes principu var ievērot tikai, ja slēdz piekļuvi tai visām taksometru kompānijām. Pretējā gadījumā pie autoostas ieejas izveidotos haoss.

Analoģisks tiesas lēmums tika pieņemts arī attiecībā uz lidostu "Rīga". Septembrī tiesas lēmums atvērt piekļuvi teritorijai pie lidostas ēkas visiem taksistiem tika izpildīts. Caurlaižu sistēmas atcelšana taksometriem noveda pie haosa uz ceļa — desmitiem mašīnu metās uz tā saucamo taksometru joslu, radot pie iebraukšanas milzīgu rindu un apgrūtinot satiksmi.

Pēc dažām nedēļām lidostas pasažieri saskarās ar jaunu galējību: viņi nevarēja sagaidīt taksometru. Vadītāji sāka ierasties tieši pie lidmašīnu ielidošanas, lai nemaksātu par stāvvietu — agrāk to darīja taksometru kompānijas, savukārt pēc vecās sistēmas likvidēšanas katram ir jāmaksā par sevi pašam. Un ja pasažieris aizkavējas lidostā, piemēram, gaidot bagāžu, izejot no ēkas viņš varēja sastapt tukšu laukumu.

Turklāt, katrs pārvadātājs tagad nosaka savas cenas pārvadājumiem, daži no viņiem pacēla cenas vairākas reizes. Tā, piemēram, tika ziņots, ka no lidostas līdz viesnīcai Latvija brauciens varēja izmaksāt 70 eiro.

Pēc jauno noteikumu ieviešanas palielinājās sūdzību skaits par taksometru pakalpojumu kvalitāti. Tāpat, pēc lidostas sabiedrisko attiecību pārstāves Lauras Karnītes sacītā, tika novēroti arī konflikti starp taksistiem, pat ar policijas iejaukšanos.  

60
Pēc temata
Rīgas autoosta nodrošinājusi taksistu vienlīdzību, slēdzot iebraukšanu visiem
Taksometrs par autobusa cenu – Saeima atbalstījusi jaunievedumu Latvijas reģioniem
Jauna galējība: pasažieri nevar sagaidīt taksometru Rīgas lidostā
Taksometru vadītāji rīkos protesta akciju pret skaitītāju obligāto nomaiņu
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

2
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

2
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

0
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem