Benzīna cena

DUS uzņēmumu vadītājs: degvielas akcīzes nodokļa celšana radīs nopietnus satricinājumus

79
(atjaunots 15:21 16.12.2017)
Degvielas akcīzes nodokļa paaugstināšana nopietni ietekmēs latviešu makus, jo dārgāka kļūs ne vien degviela, bet arī citas preces, kuru vērtībai tiek pieskaitīti loģistikas izdevumi.

RĪGA, 16. decembris — Sputnik. Degvielas tirdzniecības kompānijas "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš ir pārliecināts: akcīzes nodokļa palielināšana benzīnam radīs lielu satricinājumu nozarē, vēsta Grani.lv.

"Pēdējā laika lielākais nozares satricinājums būs gaidāms jau pēc pāris nedēļām, kad, sākoties jaunam gadam, tiks celts akcīzes nodoklis degvielai. Tā rezultātā jau 1. janvārī degvielas cena stacijās kāps par aptuveni 5 eiro centiem litrā," — paziņoja Riekstiņš.

Viņš atzīmēja, ka akcīzes pieaugumu tieši izjutīs gala patērētājs: "Šis ir tas gadījums, kad palielinot nodokļu slogu konkrētam sektoram, vistiešākajā veidā tiek ietekmēti gala patērētāji. Pieaugot nodoklim, pieaugs ne tikai degvielas, bet arī citu preču cenas, tā kā sadārdzināsies to loģistikas izmaksas."

Degvielas uzpildes stacija
© Sputnik / Игорь Зарембо

Tāpat Riekstiņš pastāstīja, ka akcīzes nodokļa paaugstināšanas rezultātā mazināsies Latvijas konkurētspēja salīdzinājumā ar citām valstīm. Kā piemēru viņš minēja Igaunijas iedzīvotājus, kuri sāka izmantot Latvijas DUS pakalpojumus pēc tam, kad 2016. gadā Igaunijā atkārtoti pieauga degvielas akcīzes nodoklis, degvielas cenas Igaunijā bija augstākās visā Baltijā.

Saskaņā ar pētījumiem, puse Igaunijas transporta kompāniju uzpilda savas mašīnas ārzemēs, trešdaļa no tām — Latvijā. Igauņi mēdz iegādāties degvielu arī Lietuvā, Polijā un Krievijā.

Runājot par nozares gada rezultātiem, Virši-A vadītājs atzīmēja, ka 2017. gadā benzīna cenas Latvijā bija samērā stabilas. Viņš atgādināja, ka pēdējo 9 mēnešu laikā degvielas patēriņš mazumtirdzniecībā palielinājies par 5%, kas liecina par klientu pirktspējas izaugsmi un labiem gada rezultātiem kopumā.

Šobrīd 95. markas benzīna litrs maksā 1,15-1,18 eiro, bet dīzeļdegvielas cena nedaudz pārsniedz vienu eiro.

Uzņēmējs atzīmēja, ka DUS nav tikai uzpildes vieta, tā ir vieta, kur cilvēki ienāk paēst, izmantot Wi-Fi un pat apmaksāt rēķinus, tāpēc sektora darbinieki cenšas piedāvāt patērētājam vēl plašāku pakalpojumu spektru, lai veiksmīgi konkurētu šajā nozarē.

Kur likties

Iepriekš tika ziņots, ka šī gada jūlijā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumus par nodokļu reformu.

Akcīzes nodokļu likuma grozījumu skaitā tika iekļautas arī degvielas nodokļa likmes izmaiņas: svinu nesaturoša benzīna akcīzes nodoklis 2018. gadā paaugstināsies par 7,8% — no 436 līdz 470 eiro par tūkstoti litru, svinu saturošam benzīnam par 24% — no 533,3 uz 564 eiro par tūkstoti litru.

Tāpat par 11% palielināsies akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai — no 341 un 378 eiro par tūkstoti litru, savukārt sašķīdinātās gāzes akcīzes nodoklis palielināsies par 12%.

Pēc eksperta Mārtiņa Stirāna domām, šādas degvielas cenas liks latviešiem pirkt degvielu Lietuvā, tāpat kā iepriekš augstais degvielas akcīzes nodoklis piespieda igauņus uzpildīties Latvijā.

79
Pēc temata
Autokolonna uz Latviju: protests pret alkohola akcīzi
Viļums par nodokļu reformu: putra jau ir piedegusi
Latvijas Bankas vadītājs: nodokļu reformas vietā iznācis čiks
Laupa jau pie kases: kurš maksās par Finanšu ministrijas jauno ideju
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

2
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

2
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19