Piemineklis grāmatas varonim, romantiķim Tomasam Nipernādijam Valgā

Atbraukt pēc alus, palikt muzeja dēļ: Valka attīsta "alkotūrismu"

53
(atjaunots 11:53 09.12.2017)
Valkas pašvaldība gūst arvien lielāku labumu no igauņu un somu "alkotūristu" vizītēm – tieši virs vīna veikala viņiem uzcelts hostelis.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Daži "alkotūristi" brauc no Igaunijas un Somijas uz Valku, lai iegādātos alkoholiskos dzērienus, taču paliek arī aplūkot vietējās ievērības cienīgās vietas, vēsta LSM.lv.

Valkas Tūrisma informācijas centra vadītājs Dainis Čapiņš pastāstīja, ka mašīnas ar igauņu numurzīmēm Valkā vairs nav kaut kas neierasts, savukārt somu "alkotūristus" uz pilsētu ved veseliem autobusiem. Taču būtu nepareizi domāt, ka somi un igauņi brauc uz Valku tikai pēc alkoholiskajiem dzērieniem — daļa no viņiem paliek šeit pa nakti, kā arī apmeklē vietējās apskates vietas. Tūristu piesaistīšanai virs kāda alkoholisko dzērienu veikala Valkā pat uzcelts hostelis.

Čapiņš ir pārliecināts, ka "alkotūrisms" pozitīvi ietekmē ne vien tirgotāju un valsts budžetu, kura iekasē akcīzes nodokli, bet arī nāk par labu pilsētai, jo daļa tūristu iztērētās naudas paliek pilsētas budžetā.

Turklāt, pēc viņa sacītā, pilsēta aktīvi sadarbojas ar igauņu Valgu — daudzi pasākumi tiek rīkoti lkopīgi un finansēti no abu pašvaldību budžetiem.

Igauņi sāka braukāt pēc alkoholiskajiem dzērieniem uz Latvijas pierobežas pilsētām pērnā gada sākumā, pēc akcīzes nodokļa paaugstināšanas alum un stiprajam alkoholam. Oktobrī "alkotūrisma" mērogs sāka izraisīt Igaunijas uzraugošo iestāžu uztraukumu.

Tobrīd Valkā strādāja jau 5 specializēti alkohola tirdzniecības veikali. Šī gada martā to skaits jau palielinājies līdz 6. 2016. gadā viens no šiem veikaliem pārskaitīja valsts budžetam 13 miljonus eiro, turklāt 8 miljonus sastādīja akcīzes nodokļi.

Taču apskates vietas Valkā neaprobežojas tikai ar vīna veikaliem: vietējais Tūrisma informācijas centrs piedāvā apskatīt dabas un kultūras objektus gan pašā pilsētā, gan tās apkaimē.

53
Pēc temata
Akcīzes nodokļa paaugstināšana padzīs no Latvijas igauņu un lietuviešu pircējus
Eiropas Komisijas viceprezidents nosauca latviešus par nodokļu krāpniekiem
Igaunija ieņēmusi līdera vietu. Taču ne tā, kā vēlētos
Igaunijas budžetam kaitē cigarešu un alkohola kontrabanda no Latvijas
Nauda, foto no arhīva

Bezdarbniekiem Latvijā izmaksājuši jau aptuveni 130 tūkstošus eiro

3
(atjaunots 13:01 31.05.2020)
Latvijā jau vairāk nekā 900 cilvēku saņem no valsts krīzes bezdarba pabalstus 180 eiro apmērā mēnesī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijā 903 cilvēki jau saņēmuši bezdarba pabalstus. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, kopējā izmaksātās naudas summa sastāda 129 251 eiro, vēsta Bb.lv.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Pabalsti 180 apmērā mēnesī ārkārtējās situācijas laikā, kas tika ieviesta Latvijā ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību, pienākas cilvēkiem, kuriem iepriekš piešķirtā bezdarba pabalsta termiņš beidzies 12. martā vai vēlāk, un viņi nav atraduši darbu.

Kopumā šo pabalstu izmaksāšanai no valsts budžeta tika piešķirti 30,25 miljoni eiro. Cilvēkiem, kuri zaudēja darbu laikā no 2020. gada 12. marta, programma būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. Nauda tiek izmaksāta četru mēnešu garumā.

Iepriekš minimālā pabalsta summa sastādīja 130 eiro. Taču 24. aprīlī Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredzēja izmaksas palielinājumu līdz 180 eiro.

Tāpat grozījumos tika norādīts, ka darbinieki, kuri aizgāja no darba paši, sāks saņemt pabalstu dienā, kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņems iesniegumu šī pabalsta piešķiršanai.

Iepriekš tiem, kas no darba aizgājuši paši, pabalstu nācās gaidīt divus mēnešus pēc tam, kad viņiem piešķīra bezdarbnieka statusu.

Opozīcijas deputāti maija beigās veica mēģinājumu izvirzīt Saeimā priekšlikumu par pabalsta piešķiršanu visiem, kas pēc tā vērsās krīzes laikā, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija.

Taču ar balsu vairākumu šī iniciatīva tika noraidīta.

3
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, bet 43% dīkstāves pabalstu nesasniedz pat 180 eiro
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti
Jūrmala, foto no arhīva

Visi uz Jūrmalu: Latvijas kūrorts iekļuvis labāko atpūtas vietu desmitniekā pēc pandēmijas

7
(atjaunots 12:54 31.05.2020)
Saraksta sastādīšanai Eiropas organizācija European Best Destination izmantoja veselu virkni kritēriju.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Eiropas Komisijas organizācija European Best Destination paziņoja sarakstu, kurš sastāv no desmit Eiropas pludmalēm, kur pēc Covid-19 pandēmijas beigām atpūsties būs visdrošāk, raksta Tvnet.lv.

Tiek ziņots, ka šajā sarakstā iekļuva Jūrmala, kā arī Lietuvas Nida.

Saraksts tika sastādīts atbilstoši veselai virknei kritēriju. To skaita pludmales izmērs, lai tajā būtu iespējams ievērot drošu distanci, kā arī Covid-19 izplatība valstī un reģionā.

Ne mazāk svarīgi kritēriju saraksta sastādīšanai bija: privāto villu, tūristu apartamentu, mazu un vidēja izmēra viesnīcu esamība, kuras ir gatavas uzņemties atbildību par savu klientu veselību, pastāvīgi rīkot dezinfekciju savā teritorijā un numuros.

Neskaitot to, visām tūristu izmitināšanas vietām ir jāatrodas slimnīcu tuvumā, kur ir pietiekams skaits brīvu gultasvietu. Gultasvietu skaitam ir jāpārsniedz to vidējais skaits Eiropā.

Visi šie kritēriji, pēc saraksta sastādītāju domām, padara izvēlētās pludmales par drošām un ieteicamām tūristiem no visas pasaules.

Pirmajā vietā izrādījās Grieķija ar Prevezas pludmali, otrajā Komportas pludmale Portugālē, savukārt trešajā vietā Helas pussala Polijā.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Rīgas Tūrisma attīstības birojs šovasar grasās iztērēt 780 tūkstošus eiro tūristu piesaistīšanas plāna īstenošanai Latvijas galvaspilsētā.

Zināms, ka galvenie virzieni, uz kuriem tiks likts uzsvars reklāmas kampaņās, būs Lietuva, Igaunija un Skandināvijas valstis.

7
Tagi:
Jūrmala
Pēc temata
Jūra nopostījusi daļu Bolderājas pludmales
Slīkstošs cilvēks klusē: kā nepieļaut traģēdiju pludmalē
Cilvēki velk maskas un atgriežas pie ierastās dzīves: Eiropa samazina ierobežojumus
Eksperts: pēc pandēmijas cilvēki baidīsies plānot ceļojumus iepriekš