Komponists Raimonds Pauls. Foto no arhīva

Paula apbalvošanas ceremonija neiztika bez Valsts valodas centra

82
(atjaunots 11:49 09.12.2017)
Goda ordenis apliecina gan godu, gan cieņu, gan slavu, uzsvēra Gruzijas pārstāvis Tengīzs Phaladze, kurš pasniedza apbalvojumu.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Latvijas komponists Raimonds Pauls saņēma Gruzijas prezidenta piešķirto Goda ordeni, vēsta Baltnews.lv.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Paulam jau vasarā tika piešķirts Gruzijas Goda ordenis par īpašiem nopelniem, ieguldījumu muzikālās mākslas attīstībā un kultūras saikņu stiprināšanā starp Gruziju un Latviju. Toreiz Gruzijas vēstnieks Latvijā Teimurazs Džandžalija nodeva komponistam Gruzijas prezidenta rīkojumu par apbalvošanu. Kaut arī tika paredzēts, ka balva tiks pasniegta komponistam viņa vizītes laikā Tbilisi, svinīgais pasākums notika 7. decembrī, "Spīķeru" zālē Rīgā.

Указ президента Грузии о присуждении Раймонду Паулсу Ордена Почета
Gruzijas prezidenta rīkojums par "Goda ordeņa" piešķiršanu Raimondam Paulam

Vakara sākumā pēc ievadrunas "Latvijas koncerti" vadītājs Guntars Ķirsis deva vārdu Gruzijas vēstniekam Latvijā Teimurazam Džandžalijam.

"Krieviski?— pavaicāja Ķirsim Gruzijas diplomāts un, saņēmis apstiprinošu atbildi, turpināja. — Mēs esam mazas valstis, taču pie mums dzīvo ļoti talantīgi cilvēki. Mēs radām lielu skaitu kultūras vērtību, ko demonstrējam visai pasaulei. Pierādījums tam — maestro Raimonds Pauls. Es esmu ļoti priecīgs, ka Gruzija ir pienācīgi novērtējusi viņa darbu. Ceru, ka tuvākajā laikā mēs redzēsim viņu Gruzijā."

Pēc vēstnieka runas Ķirsis atkal vērsās pie zāles.

"Ja te kāds gadījumā ir no valodas inspekcijas, pasakiet, ka es visu iztulkoju," — viņš teica latviešu valodā un nekavējoties atkārtoja šo frāzi krieviski.

"Es zinu, zinu," — atsaucās Džandžalija.

Pēc tam uz skatuves kāpa Raimonds Pauls.

"Šīs notis kaut kad ļoti sen man uzdāvināja slavenais komponists Gija Kančeli, ar kuru esmu pazīstams jau kopš 60. gadiem. Šī mūzika man ir sevišķi tuva, jo tā ir ļoti melodiska. Es pat ierakstīju disku, kurā spēlēju viņa teātra un kino mūziku. Mēģināsim nospēlēt bez īpašiem mēģinājumiem," — teica Pauls

Kopā ar Paulu Kančeli mūziku izpildīja Andris Grunte (basģitāra) un Māris Briežkalns (sitaminstrumenti).

"Izrādās, arī es esmu uzrakstījis kaut ko ar Gruziju saistītu. Sākotnēji tā nebija. Pirms Vozņesenskis uzrakstīja dzejoļus. Kad uzrakstīja, sanāca, ka tas ir saistīts ar jūsu ģeniālo mākslinieku," — teica maestro un sāka spēlēt kompozīciju "Miljons sārtu rožu".

Pēc tam uz skatuves kāpa Gruzijas prezidenta starptautisko lietu padomnieks Tengizs Phaladze.

"Ko gruzīniem nozīmē Raimonda Paula māksla? Es domāju, tā ir mūsu. Domāju, tā teiks katrs gruzīns. Pat tas, ko jūs spēlējāt šodien. Esmu dzirdējis to daudzas reizes, taču katru reizi jūs liekat to visu iziet no jauna, pa vēl nenoietu ceļu. Jo jūs improvizējat. Liels jums paldies par to. Esmu pilnvarots nodot jums šo ordeni, kurš tulkojumā no gruzīnu valodas nozīmē un iemieso gan godu, gan cieņu, gan slavu," — paziņoja Phladze, iesniedzot ordeni latviešu komponistam.

Pauls pateicās Gruzijas pārstāvim par godalgu.

"Paldies jūsu valdībai, paldies maniem seniem pielūdzējiem. Dod Dievs, lai arī jaunieši klausītos. Esmu priecīgs, ka starp mūsu valstīm ir normālas attiecības un būs vēl labākas. Centīšos spēlēt, cik vien varēšu. Un, protams, gribu nodot sveicienu Gijam Kančeli, manam lielam draugam un dižam Gruzijas komponistam un visiem jūsu kultūras darbiniekiem — gan kino, gan teātra darbiniekiem. Viņi ir lieliski. Paldies," — pateica Pauls.

Latvijas PSR un PSRS Tautas mākslinieks, nopelniem bagātais Latvijas PSR mākslinieks, padomju un latviešu komponists Raimonds Pauls ir daudzu godalgu laureāts, tostarp, viņam piešķirts PSRS ordenis "Goda zīme", komponists ir Latvijas Trīs zvaigžņu Ordeņa kavalieris, kā arī zviedru Polārās zvaigznes I pakāpes ordeņa bruņinieks. Slavenais mākslinieks apbalvots ar Latvijas Atzinības Krustu, viņam piešķirtas arī Krievijas un Armēnijas valsts godalgas, un viņš ir izcīnījis daudzas starptautiskās mūzikas godalgas un prēmijas.

82
Pēc temata
Raimonds Pauls: kāpēc mēs nepārtraukti atgādinām, ka esam Eiropa?
Pauls aicina likvidēt Krievijas mākslinieku melno sarakstu Latvijā
Raimonds Pauls: Pat es nevarēju iedomāties, ka PSRS sabruks
Latvijas policija

Profesionālā darbība vai aplaupīšana? Divas Latvijas skaļās slepkavības versijas

3
(atjaunots 08:44 21.09.2020)
Zvērinātu advokātu Pāvelu Rebenoku nogalināja ar aplaupīšanas mērķi? Vai slepkavība tomēr bija saistīta ar viņa profesionālo darbību? Ja pareiza ir pēdējā versija, tad kāda tieši Rebenoka darbība noveda pie traģēdijas?

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Pēc Latvijas Valsts policijas pārstāves Gitas Gžibovskas sacītā, pašlaik tiek izskatītas divas zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības versijas, vēsta Mixnews.lv.

Rebenoks tika nogalināts savās mājās naktī no sestdienas uz svētdienu. Valsts policijā jau ziņoja, ka sakarā ar šī nozieguma faktu ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu.

Taču jurists Mārtiņš Krieķis, kurš paziņoja par Rebenoka nāvi, paziņoja, ka, viņaprāt, šī slepkavība nav saistīta ar aplaupīšanu, savukārt par iemeslu kļuva politika – precīzāk, elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājumi. Tāpat Krieķis paziņoja, ka šajā lietā ir vēl viens cietušais – Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins. Viņš ir guvis smagas traumas, apgalvo jurists.

Gžibovska paziņoja, ka slepkavības versija saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību policijā arī tiek izskatīta. Tiesa, viņa neprecizēja, ar kādu konkrēti darbību šī slepkavība varētu būt saistīta. Rebenoks nodarbojās gan ar advokatūru, gan ar uzņēmējdarbību, gan ar politiku.

Zināms, ka Rebenoks bija Signes Balderes-Sildedzes – "OlainFarm" vadības locekles – oponents. Viņa ieguva kontroli pār uzņēmumu ar aizbildniecības pār nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgo meitu starpniecību.

Tāpat atgādināsim, ka 2019. gada vasarā ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) iecēla Rebenoku "Latvenergo" pagaidu padomes vadītāja amatā, taču viņš drīz vien atkāpās no amata "politiskā spiediena" dēļ, precīzāk – premjerministra Krišjāņa Kariņa sašutuma dēļ, un par padomes vadītāja vietas izpildītāju kļuva Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Februāra sākumā Rebenoku ietekmes tirdzniecībā apsūdzēja bijušais KPV LV vadītājs Artuss Kaimiņš, savukārt Eglītis iesniedza atlūgumu un nosūtīja Saeimas Mandātu, Ētikas un iesniegumu komisijai lūgumu izvērtēt Nemiro lēmumus, kurš atkal centās iecelt Rebenoku "Latvenergo" valdē.

Praktiski vienlaikus Internetā parādījās kompromitējoši materiāli pret Rebenoku, kurš, kā tika apgalvots, tika nolīgts, lai palīdzētu dažiem farmaceitiskās firmas "OlainFarm" īpašniekiem iegūt kontroli pār valdi.

"Sajūta, ka 90. gadi atgriežas"

Par Rebenoka slepkavību jau izteicies Latvijas IeM vadītājs Sandis Ģirģens. Viņš paziņoja, ka policistu uzmanība tiks vērsta uz šo lietu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu advokāta slepkavas.

Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes.

Bijušais Latvijas premjerministrs un bijušais Latvijas Bankas vadītājs Einars Repše, atšķirībā no Ģirģena, jau jūtas kā 90. gados. Šajā sajūtā viņš padalījās ar Facebook lietotājiem.

Repše ievietoja publikāciju, kurā atzīmēja: "Briti spēj pat specdienestu noziegumus ātri atklāt līdz pat vainīgo vārdiem. Vai mūsu dienestiem nebūtu laiks saņemties? Citādi sajūta, ka 90-tie atgriežas."

3
Tagi:
slepkavība, policija
Pēc temata
Baltijas valstis ir Eiropas Savienības līderes pēc tīšu slepkavību skaita
Bijušās prokurores pazušana: policijai ir aizdomas, ka tā ir slepkavība
 Sandis Ģirģens

Lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes: ministrs komentēja advokāta Rebenoka slepkavību

4
(atjaunots 08:21 21.09.2020)
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens atgādināja, ka zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir jau trešais šāda veida noziegums Latvijā pēdējo dažu gadu laikā, tāpēc policisti pieliks visus spēkus, lai atklātu šo lietu.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Svētdien, 20. septembrī, kļuva zināms, ka zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, kurš bija viens no farmakoloģiskās kompānijas "OlainFarm" padomes locekļiem, tika noslepkavots savās mājās naktī no sestdienas uz svētdienu.

Valsts policija paziņoja, ka sakarā ar šī nozieguma faktu tika ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu.

Autozaglis, foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda visdziļāko līdzjūtību nogalinātā radiniekiem un komentēja šo skaļo lietu.

Viņš paziņoja, ka policija strādājusi pastiprinātā režīmā visas nakts garumā, un tagad policistu uzmanība tiks vērsta uz šo lietu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu advokāta slepkavas.

Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes.

Šī nozieguma atklāšana kļūs par tiesībsargājošo iestāžu profesionālisma pārbaudi, paziņoja Latvijas IeM vadītājs.

Tāpat Ģirģens uzsvēra, ka tagad, ekonomiskā kritiena laikā valsts līmenī, kad noziedzība pieaug, ir jāatrod veidi atbalstīt policiju un citas Latvijas iekšlietu iestādes. Šim nolūkam ir nepieciešams atrisināt darbinieku trūkuma problēmu un nostiprināt materiāltehnisko bāzi.

Vērts atzīmēt, ka jurists Mārtiņš Krieķis, kurš paziņoja par Rebenoka nāvi, paziņoja, ka viņš bijis pie viņa ciemos, pēc kā vēlā naktī aizbrauca mājās, kur arī tika atrasts nogalināts. Un Krieķis uzskata, ka šī slepkavība nav saistīta ar aplaupīšanu.

Pēc Krieķa domām, šīs slepkavības pamats ir politisks, savukārt pasūtītāji ir saistīti ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Atgādināsim, ka 2018. gada maijā Rīgā, netālu no Brāļu kapiem tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šauts tika no autofurgona Volkswagen, kurš vēlāk tika atrasts sadedzināts netālu no nozieguma vietas. Tiek uzskatīts, ka slepkavas bija divi. IeM praktiski uzreiz paziņoja, ka slepkavība, visticamāk, ir veikta pēc pasūtījuma.

2019. gada jūlijā Latvijā, Mārupē, tika nogalināts advokāts, bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš.

4
Tagi:
slepkavība, Sandis Ģirģens
Pēc temata
Autozaglis no Latvijas pārsteidzis Jeruzalemes policiju
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Vladimirs Putins

"Kopīga nākotne": Putins ierakstīja uzstāšanās video priekš ANO Ģenerālās Asamblejas

0
(atjaunots 08:50 21.09.2020)
Krievijas līderis Vladimirs Putins ierakstīja videouzrunu priekš ANO Ģenerālās Asamblejas, kuras šogad notiks hibrīdā formātā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa norisināsies no 21. līdz 29. septembrim organizācijas galvenajā birojā, kurš atrodas Ņujorkā.

Šogad Covid-19 pandēmijas dēļ Ģenerālās Asamblejas formāts būs hibrīds. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs vien pa vienam pārstāvim no katras valsts.

Saskaņā ar ANO izsūtīto provizorisko spīkeru sarakstu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma video sarakstā atrodas septītajā vietā.

Putins jau ir ierakstījis uzstāšanos priekš Ģenerālās Asamblejas, vēsta RIA Novosti. Ir saņemta informācija, ka Krievijas prezidents uzstājas ar reklāmplakātu "Kopīga nākotne kopīgiem spēkiem" fonā.

ANO ģenerālsekretāra oficiālais pārstāvis Stefans Dužariks pastāstīja, ka ANO jau ir saņēmusi 26 uzstāšanās video. Katrai translācijai tiek atvēlētas 15 minūtes.

Kopējo debašu gaitā 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijā būs jāuzstājas 121 valsts līderiem, 54 valdību vadītājiem, 16 ĀM vadītājiem, vienam premjera vietniekam, diviem pagaidu pilnvarotajiem un vienam viceprezidentam.

Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO preses sekretārs Fjodors Stržižovskis ziņoja, ka ANO galvenajā ēkā Ņujorkā atklāta fotoizstāde, kas ir veltīta Krievijas ārstu cīņai ar Covid-19 pandēmiju.

Šī fotoizstāde, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa", tika atklāta 18. septembrī.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā, kā arī foto materiāli un informācija par vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kuru Krievija pirmā pasaulē izstrādāja, piereģistrēja un nodeva ražošanai.

0
Tagi:
Vladimirs Putins, ANO
Pēc temata
Putins paziņoja Krievijas pozīciju Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu jautājumā
Kļuvis zināms, kā Tramps reaģējis pēc Vladimira Putina garām palaistā tālruņa zvana
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu
Princis un prezidents. Kāpēc ASV neliek mieru Putina un Muhameda attiecības