Cisternas dzelzceļa stacijā. Foto no arhīva

Maskava un Minska vienojušās: Baltkrievija novirza tranzītu

69
(atjaunots 08:58 09.12.2017)
Baltkrievija un Krievija saskaņojušas nākamā gada eksporta iespējas caur Krievijas ostām līdz 1 miljonam tonnu naftas produktu pēc Krievijas pasākumiem ostu tranzīta iespēju pievilcības celšanai.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Nākamgad Baltkrievija eksportēs caur Krievijas ostām līdz 1 miljonu tonnu naftas produktu, kas ražoti naftas pārstrādes rūpnīcās Balkrievijā, informē ekonomiskās informācijas aģentūra "Praim".

Koncerna "Belneftehim" priekšsēdētājs Igors Ļašenko informēja, ka puses noslēgušas līgumu par naftas produktu partijas piegādi ar transportēšanu caur Krievijas ostām. Plānots, ka Baltkrievija izstādīs tirdzniecībai naftas produktus ar konkrētiem noteikumiem pircējam.

Ogļu pārkraušana Rīgas ostā
© Sputnik / Sergey Melkonov

"Tirdzniecības gaitā kāda Krievijas kompānija jau iegādājusies divas partijas — 72 tūkstošus tonnu benzīna, ko saņems 2017. gada decembrī un 2018. gada janvārī," — paziņoja Ļašenko.

Viņš norādīja, ka Baltkrievijas naftas produktu eksporta apjoms caur Krievijas ostām sastādīs līdz 1 miljonu tonnu.

"(Baltkrievijas vicepremjera — red.) Vladimira Semaško un (Krievijas vicepremjera — red.) Arkādija Dvorkoviča tikšanās (aizvadītajā nedēļā — red.) protokolā iekļauts Krievijas puses ierosinājums… Protokolā teikts, ka ekonomiski pozitīvu faktoru apstākļos Baltkrievijas puse var nodrošināt Ustjlugu (Ļeņingradas apgabals — red.) ar naftas produktu piegādi līdz 1 miljona tonnu apmērā," — paziņoja "Belneftehim" priekšsēdētājs.

Krievija īstenoja vairākus pasākumus, kas uzlabo tās ostu pievilcību piegādēm, piebilda Ļašenko.

Krievija piegādā Baltkrievija līdz 24 miljonus tonnu naftas pārstrādei rūpnīcās. No Krievijas izejvielām ražotie naftas produkti tiek pārvadāti eksportam galvenokārt caur Baltijas valstu ostām: Klaipēda (termināli Kroviniu Terminals, Klaipedos Nafta), Ventspils (SIA Ventspils Nafta Terminals, Ventall), Rīga (T2, SIA Woodison Terminal, B.L.B. Baltijas Terminals), Mūga (OU Vesta Terminal Tallinn) un Tallina (DEKOIL OU). Naftas produktu piegāde caur Baltijas valstīm galvenokārt tiek veikta zemo tarifu dēļ.

Augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzdeva izstrādāt Baltkrievijas naftas produktu eksporta pāreju uz Krievijas ostām. Septembrī valsts Enerģētikas ministrija paziņoja, ka rit darbs pie Baltkrievijas naftas produktu eksportētāju piesaistīšanas Krievijas ostām, tostarp arī samazinot tarifus apkalpošanai ostās un Krievijas dzelzceļa kravas tarifus. Informācijas avots pastāstīja, ka Krievijas ostas ir gatavas samazināt tarifus Baltkrievijas naftas produktu pārkraušanai garantētu apjomu gadījumā.

Iepriekš Baltkrievijas vicepremjers Semaško iepriekš paziņoja, ka Baltkrievijas nafta kravu eksporta pārorientēšana ir atkarīga no ekonomiskās rentabilitātes. Viņš paskaidroja, ka Minska izmantos Krievijas piedāvājumu, ja tās noteikumi būs kaut vai par kapeiku izdevīgāki nekā Baltijas valstu ostu piedāvājums.

69
Pēc temata
Krievija palielinās prāmju satiksmi ar Kaļiņingradu, apejot Baltijas valstis
Baltkrievija nesteidz mainīt Baltijas ostas pret Krievijas ostām
Krievija aizvedusi no Baltijas ostām visu iespējamo: atlikuši spraukumi un izspaidas
Ventspils var zaudēt baltkrievu naftas tranzītu jau šogad
Policijas mašīna

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem

5
(atjaunots 11:13 02.12.2020)
Visvairāk administratīvo lietu uzsākts par sejas masku režīma pārkāpumiem, kā arī par nereģistrētu robežas šķērsošanu.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Ārkārtējās situācijas režīma darbības laikā Latvijā Valsts policija ir uzsākusi jau 609 administratīvās lietas, kuras skar pasākumu neievērošanu, kas tika ieviesti Covid-19 izplatības savaldīšanai valstī, raksta Tvnet.lv. Tiek ziņots, ka galvenie pārkāpumi ir masku nelietošana sabiedriskās vietās un nereģistrēta robežas šķērsošana.

Par sejas masku nelietošanu uzsākts 221 administratīvais process, 57 lietas ierosinātas par pašizolācijas pārkāpumiem, vēl 205 par elektroniskās anketas neaizpildīšanu, šķērsojot valsts robežu, 36 – par distancēšanas noteikumu neievērošanu.

Uzsākti 40 procesi par vairāk nekā 10 personu dalību privātā pasākumā, septiņi – par vairāk nekā 50 personu dalību pulcēšanās un piketos. Savukārt 53 procesi skar citus gadījumus, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas vai neatļautu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Kopš 9. novembra policija ir veikusi 19 006 preventīvās pārbaudes un reaģēja uz 522 izsaukumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem, un 934 reizes policijas darbinieki izteica brīdinājumus.

Vairāk nekā 800 preventīvo pārbaužu tika veikts aizritējušajā piektdienā visā Latvijā, tostarp 112 no tām tirdzniecības centros.

No ārzemēm ieceļojušo personu pārbaužu ietvaros policija veica 16 597 telefona zvanus un 4613 reizes devās uz pārbaudēm vietās.

5
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss, policija
Pēc temata
Ļaujiet strādāt: manikīra un pedikīra meistari izgāja piketā pie Saeimas
Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
Ministru kabineta ēka

Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus

10
(atjaunots 10:53 02.12.2020)
Latvijas valdība pieņēma lēmumu pagarināt ārkārtējās situācijas režīmu līdz 11. janvārim, ieviešot vēl striktākus ierobežojumus.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņinkovs. Par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu pēc valdības sēdes, kura ilga gandrīz 12 stundas, paziņojas Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš. Ministru kabinets papildināja ierobežojumu sarakstu. Tostarp no 3. decembra visā Latvijas teritorijā būs atļauts kopā pulcēties ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), kā arī jāievēro 2 metru distance. Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās.

Ierobežota veikalu darbība – brīvdienās viņi pārtrauc darbu, izņemot tos, kuri pārdod pārtikas produktus, kā arī pirmās nepieciešamības preces (zāles, higiēnas preces).

Taču negaidītas pozitīvas izmaiņas notikušas manikīra meistaru un skaistumkopšanas salonu darbībā. Izskatās, ka valdība būs sadzirdējusi viņu protestus un "pielīdzināja viņu tiesības" frizieriem, atļaujot apkalpot klientus.

Par skolām: aizsargmaskas visā darbadienas garumā būs jāvalkā ne vien skolas darbiniekiem, bet arī bērnudārzu darbiniekiem. Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Aizsargmaskas ir jālieto jebkurās telpās ārpus savas mājas. No 7. decembra sabiedriskajā transportā maskas (vai šalles, lakatus, kuri aizsedz degunu un muti) būs jālieto bērniem virs 7 gadu vecuma (pieaugušajiem jāievēro stingrāki noteikumi – izmantot drīkst tikai aizargmaskas). Tāpat no 7. decembra ierobežos pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā – ne vairāk par 50% no noteiktā maksimālā pasažieru skaita.

Veselības ministre Ilze Viņķele papildināja: aizsargmaskas nāksies lietot arī darbavietās, tiesa, ja cilvēks kabinetā atrodas viens, šādas nepieciešamības nav. Turklāt tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Līdz 11. janvārim tiek pārtraukts visu kultūras iestāžu, izstāžu, gadatirgu (ieskaitot Ziemassvētku tirgus uz ielas) darbs. Bibliotēkas drīkst izsniegt grāmatas lasītājiem.

Bēres un kristības nepieciešamības gadījumā var notikt ar ne vairāk kā 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, taču dalībniekiem obligāti ir jālieto sejas aizsargmaskas. Baznīcās kopējam apmeklētāju skaitam ir jābūt ierobežotam līdz 20% no maksimāli pieļaujamā.

Atļauts rīkot pulcēšanās, piketus un gājienus, taču tie var notikt tikai svaigā gaisā ar ne vairāk kā 25 dalībniekiem un ar distances ievērošanu dalībnieku starpā.

Latvijas valdības vadītājs paziņoja, ka no 7. decembra tiek ieviesta stingrāka Latvijas robežas šķērsošanas kontrole: "Mēs gribam zināt par katru, kurš iebrauc valstī." Robežsargiem sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju ir jāizkontrolē, lai katrs iebraucējs aizpilda elektronisko Covid-19 pasi un tālāk pavada pašizolācijā nepieciešamo dienu skaitu.

Tāpat, uzstājoties pēc valdības sēdes mediju priekšā, premjers Kariņš izdarīja paziņojumu sakarā ar gaidāmo vakcināciju: valsts iedzīvotājiem tā būs par brīvu. Prognozēts, ka plaša vakcinācija var notikt 6 mēnešu garumā pēc pirmo vakcīnu saņemšanas. Valdības vadītājs pieļāva, ka tas var notikt jau janvārī. 2021. gadā vakcīnu iegādei no budžeta paredzēts piešķirt 26,7 miljonus eiro.

10
Tagi:
valdība, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves