200 rubļu banknotes paraugs

Latvija aicina aizliegt Eiropas Savienībā banknotes "ar Krimu"

71
(atjaunots 11:25 22.11.2017)
Paziņojumi ar lūgumu veikt nepieciešamos juridiskos soļus jautājuma atrisināšanai nosūtīti ECB, EP Petīciju komitejai, kā arī Eiropas eiro jautājumu un sociālā dialoga komisāra aparātam.

RĪGA, 22. novembris – Sputnik. Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) biedra un valdes locekļa Raimonda Lejnieka-Puķes vēstule Eiropas Centrālajai bankai un citām ES struktūrām aicina aizliegt Eiropas Savienības teritorijā Krievijas 200 rubļu banknotes apgrozību, kurā attēloti Sevastopoles skati, vēsta avīze "Izvestija".

Oktobrī Krievijas Banka izlaida apgrozībā jaunas 200 un 2 tūkstošu rubļu banknotes. Uz 200 rubļu banknotes attēlota Krimas teritorija – piemineklis nogrimušajiem kuģiem Sevastopolē un Tavrijas Hersonēsas muzejrezervāts.

"Saskaņā ar sankcijām, kuras Eiropas Savienība ieviesa pret Krieviju, kā arī solidaritātes dēļ ar Ukrainu mēs vēlamies, lai bankās un valūtas maiņas punktos ES teritorijā netiktu pieņemta Krievijas banknote, kurā attēlota Sevastopole. Tas ir nepieņemami līdz tam brīdim, kamēr Maskavas un Kijevas teritoriālie strīdi netiks pilnībā atrisināti," — paziņoja Lejnieks-Puķe.

Paziņojumi ar lūgumu veikt nepieciešamos juridiskos soļus jautājuma atrisināšanai nosūtīti ECB, EP Petīciju komitejai, kā arī Eiropas eiro jautājumu un sociālā dialoga komisāra aparātam.

Eirodeputāts, EP Budžeta komitejas loceklis Tomašs Zdehovskis atzīmēja, ka iniciatīva jau sākotnēji nolemta neveiksmei un juridiski nav īstenojama.

"Par jauno banknoti var dusmoties krievi, taču ne ES dalībvalstu pilsoņi. Briselei nav tiesību norādīt Maskavai, ko attēlot uz tās banknotēm. Taču varu iedomāties, ka šis jautājums izraisīs plašas diskusijas Eiropas aprindās," — paziņoja politiķis.

Latvijas valūtas maiņas kompānijā Marika apstiprināja, ka jaunā banknote tiešām izraisīja kārtējo histērijas vilni latviešu nacionālistu vidū, kuri visā cenšas saskatīt nacionālas drošības draudus no Krievijas puses.

"Tā ir kaut kāda paranoja. Situācija Latvijā sāk līdzināties tam, kas notiek Ukrainā, kur tiek meklēts absolūti viss, kas kaut kādā veidā saistīts ar Krieviju un var tikt aizliegts. Šobrīd par mērķi kļuvušas Krievijas naudaszīmes. Mēs neredzam iemeslu atteikt Krievijas tūristiem un citiem cilvēkiem oficiālo naudas līdzekļu maiņā," — atzīmēja kompānijas preses dienestā.

Krievijas Bankas jauno naudas banknošu prezentācija
© Sputnik / Алексей Куденко

Iepriekš Ukrainas Nacionālā banka paziņoja, ka aizliedz bankām un citām finanšu iestādēm īstenot operācijas ar Krievijas banknotēm un monētām, uz kurām ir attēloti Krimas objekti. Tiem un "Ukrpočta" iestādei tāpat aizliegts pieņemt vai izdot šādu naudu, veicot naudas pārskaitījumu nosūtīšanu vai izmaksāšanu. 

Krima un Sevastopole atkal kļuva par Krievijas reģionu pēc 2014. gada martā noritējušā referenduma, kurā lēmumu atgriezties Krievijas sastāvā atbalstīja 96,77% Krimas un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju. Referendums Krimā un Sevastopolē tika organizēts pēc valsts apsvēruma Ukrainā 2014. gada februārī.

Krievijas valdība informēja, ka referendums Krimā atbilst starptautisko tiesību normām un ANO Statūtiem. Tomēr Ukraina uzskata Krimu par savu īslaicīgi okupēto teritoriju. Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina teiktā, Krimas jautājums ir "slēgts neatgriezeniski."

71
Pēc temata
Latvijā pieņems apmaksai 200 rubļu banknotes ar Sevastopoles simboliem
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

2
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


2
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu