Seksa industrijas darbinieces

Piecsimt tūkstoši eiro no budžeta lekcijām prostitūtām

80
(atjaunots 10:32 18.11.2017)
2019./2020. gada valsts budžetā paredzēts neparasts izdevumu pants – prostitūtu pāraudzināšanai un viņu klientu rehabilitācijai.

RĪGA, 18. novembris — Sputnik. 2019./20. gg. budžetā paredzēta iespaidīga summa — 469 695 eiro seksa industrijas darbinieču pāraudzināšanas kursiem un viņu klientu rehabilitācijai.

Portāls Kasjauns.lv vēsta, ka programmu kontrolēs ierēdnis no Labklājības  ministrijas, kura mēnešalga sastādīs 1185 eiro.

Jāpiebilst, ka IeM sagatavotais jaunais likumprojekts prostitūcijas ierobežošanai paredz, ka no 2019. gada mīlas priesterienes pienākumus varēs pildīt tikai sievietes vecumā no 25 gadiem. No šī vecuma būs ļauts arī izmantot prostitūtu pakalpojumus. Tāpat kā iepriekš, likumā paredzētas vietas, kur ar prostitūciju nodarboties aizliegts (piemēram, mācību iestāžu tuvumā). Legālā seksa industrija turpina cīņu par "naktstauriņu" veselību: bez medicīniskās pārbaudes strādāt būs aizliegts.

Lekcijas prostitūtām

Jaunais likumprojekts paredz sodu 150 — 1000 eiro apmērā prostitūtām, kas pieķertas pārkāpumos. Labākajā gadījumā tiks izteikts brīdinājums. Uz soda mīkstināšanu varēs cerēt prostitūtas, kas piekritīs iziet sociālos un rehabilitācijas kursus, LTV programmā pastāstīja IeM Nozares politikas departamenta vadītājs Arnis Jurševičs.

Kursu mērķis — pāraudzināt prostitūtas, lai tās pārtrauktu savu nodarbi. Savukart viņu klientiem tiks piefāvāta sociālā rehabilitācijas, kuras ietvaros viņos tiks audzināta cita vērtību sistēma. Likumprojekts paredz, ka sociālās rehabilitācijas veidu, apjomu, saturu un citus aspektus noteikts Ministru kabinets.

Saskaņā ar likumprojektu 2019. gadā šo programmu realizācijai tiks iztērēti 206 371 eiro, bet 2020. gadā — 263 324 eiro.

Sociālie tīkli par jauno likumprojektu: vai tas ir joks?

Taču varasvīru iecere pāraudzināt prostitūtas un viņu klientus radījusi negatīvu atsauksmi.

"Tas ir kāds joks? Mēs vācam ziedojumus slimiem bērniem, bet pusmiljonu budžeta līdzekļus grib ieguldīt mauku lekcijās? " — tīklā Twitter raksta Aigars Prūsis.

​​"Tad, kad tu domā, ka viņi jau tā naudu vēl nelietderīgāk izmantot nevar, viņi atrod jaunu veidu, kā pārsteigt!" — viņam atbildēja Jezus Kristus.

​​​"Ģimenisko vērtību propaganda būtu efektīvākai prostitūcijas apkarotājs… Bet liberāļiem tas neder…" — ziņu komentēja Kaspars.

​​"Kur tad viņi tik daudz prostitūtu kursiem savāks? Šķiet, ministrijās ir arī tam nepieciešamie resursi!" — tīklā Facebook atzīmēja bijušais detektīvs un jurists Mihails Černousovs.

"Lai lasītu lekcijas prostitūtām, pašas prostitūtas nav vajadzīgas. Vajadzīgs tikai finansējums", — publikāciju komentēja Iļja Kozirevs.

80
Pēc temata
Prostitūcija Latvijā: klienti var gulēt mierīgi
Latvijā vāc parakstus par bordeļu legalizāciju
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

3
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

3
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

4
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

4
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits