Skaidas

Skaidas un ogles nekompensē Latvijai Krievijas naftas zaudējumus

43
(atjaunots 17:03 14.11.2017)
Latvijā pagaidām nav atraduši ar ko aizstāt Krievijas naftas produktu tranzītu, pat labvēlīgā ogles tirgus konjunktūra nav palīdzējusi ostām palielināt kravu apgrozījuma apjomus.

RĪGA, 14. novembris – Sputnik. Kopējais Latvijas ostu kravu apgrozījums šī gada deviņu mēnešu laikā palicis iepriekšējā līmenī – pieaugums sastādījis vien 0,6%, vēsta Portnews.

Saskaņā ar Latvijas Satiksmes ministrijas datiem turpina samazināties lejamo kravu pārkraušanas apjomi. No janvāra līdz oktobrim tika pārkrauts 14,45 miljoni tonnu lejamo kravu, kas ir par 14,8% mazāk, nekā analoģiskā periodā pērn. Samazinājums naftas produktu daudzumā sastādījis 15,4% (pārkrauts 13,794 miljoni tonnu), jēlnaftas apjomu kritums kļuvis vēl pamanāmāks – 38,2% (pārkrauts 26,2 tūkstoši tonnu).

Latvijas ostās 2017. gada desmit mēnešos visvairāk pārkrauts beramo kravu – 27,947 miljoni tonnu (pieaugums par 8,5%), tostarp, 15,158 miljoni tonnu (+17,9%) ogles, 2,273 miljoni tonnu (-15,1%) ķīmisko beramo kravu un 1,206 miljoni tonnu (+18,3%) koka skaidu. Tādējādi, vislielāko īpatsvaru kravu pārkraušanas struktūrā kopš gada sākuma veido ogle – pateicoties labvēlīgai tirgus konjunktūrai.

Desmit mēnešu laikā tika pārkrauts 9,615 miljonu tonnu (+7,2%) ģenerālo kravu, tostarp, konteinerkravas – 3,826 miljoni tonnu (+14,5%), koksne – 2,709 miljoni kravu (-4,3%), roll on/roll off kravas – 2,66 miljoni tonnu (+13,7%).

Par kravu pārkraušanas līderi kļuva Rīgas osta, desmit mēnešu laikā tās kravu apgrozījums sastādīja 28,103 miljonus tonnu – tas ir par 7,6% mazāk nekā pērn. Salīdzinot ar analoģiskiem periodiem 2014. un 2015. gadā, kravu apgrozījums 2017. gadā samazinājās par 16,3% un 15,7% attiecīgi.

Ventspils ostas kravu apgrozījums 10 mēnešu laikā sastādījis 17,319 miljonus tonnu (+12%), Liepājas osta – 5,248 miljoni tonnu (+15,3%).

Mazo ostu vidū visvairāk kravu tika pārkrauts Skultes ostā – 724,2 tūkstoši tonnu (+20,2%). Kopumā mazajās ostās 10 mēnešu laikā pārkrauts 1,34 miljoni tonnu kravu, kas ir par 6,1% vairāk, nekā analoģiskā periodā pērn.

43
Pēc temata
Samazinājies pārkrauto kravu apjoms Ventspils ostā
Latvijas ostas atskaitījās par kravu apgrozījumu
Latviešu nacionālisti: par kravām Latvija maksās ar vēsturi
Krievija var pārņemt no Baltijas valstīm 12 miljonus tonnu kravu
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu