Tukšs naudasmaks

Beigu sākums: Latvenergo samazinās štatu par 1000 cilvēkiem

243
(atjaunots 16:10 11.11.2017)
Latvenergo darbinieku skaita samazināšanās rezultātā iespējama ķēdes reakcija uzņēmumos visā valstī, un bez darba paliks tūkstošiem cilvēku, uzskata speciālisti.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Uzņēmums Latvenergo plāno piecu gadu laikā atlaist aptuveni 1000 darbiniekus. Štatu samazināšanu uzņēmums pamato ar darba optimizāciju un jaunās skaitītāju sistēmas ieviešanu, vēsta grani.lv.

Pagaidām Latvenergo dažādos uzņēmumos — "Sadales tīkls", "Elektrum Latvija, Lietuva un "Elektrum Eesti", "Latvijas elektriskie tīkli" u.c. strādā vairāk nekā 4 tūkstoši cilvēku, tātad darbu var zaudēt katrs ceturtais koncerna speciālists.

Latvenergo pārstāvis Andris Siksnis pastāstīja, ka štatu samazināšana ir viens no koncerna stratēģijas elementiem ar mērķi palielināt konkurētspēku Latvijā un citās Baltijas valstīs. Viņš atzīmēja, ka štatu samazināšana notiks pakāpeniski — pa 200 cilvēkiem gadā līdz 2022. gadam.

Viņš piebilda, ka kopš 2003. gada "Latvenergo" jau atlaidis aptuveni divarpus tūkstošus cilvēku, taču tagad process ritēs straujāk, jo arī tehnoloģijas nestāv uz vietas — viens "viedais" skaitītājs var aizvietot vienu darbinieku. Elektroenerģijas jaunās sadales sistēmas dēļ "Sadales tīkls" nāksies atlaist apmēram 800 cilvēkus, atzīmēja Siksnis.

Siksnis paziņoja, ka Latvenergo optimizācija nāks par labu uzņemuma klientiem — elektroenerģijas patērētājiem, jo viņiem nenāksies pārmaksāt par cilvēku darbu, bez kura jau iespējams iztikt..

"Ieviešot viedos skaitītājus, skaitītāja atslēgšanai/pieslēgšanai, skaitītāju rādījumu iegūšanai nav nepieciešama fiziska ierašanās objektā, to var paveikt attālināti," — teica Siksnis. Kopš 2018. gada sāksies plaša pāreja uz šo sistēmu. Jāpiebilst, ka visas izmaiņas "Latvenergo" sāksies tikai pēc jaunās darba efektivitātes koncepcijas apstiprināšanas  uzņēmuma padomē. Tas plānots novembrī.

"Swedbank Latvija" galvenais ekonomisks Mārtiņš Kazāks paskaidroja, ka uzņēmumu optimizācija ir globāla tendence, kas skars visas nozares, taču ar sī procesa palīdzību iespējams izveidot konkurētspējīgu ekonomiku. Diemžēl tās blakusparādība ir darbinieku atlaišana, uzsvēra Kazāks.

Latvijas Bankas vecākā ekonomista Kārļa Vilerta viedoklis ir līdzīgs. Viņš saskata progresa vēsmas ražošanas optimizācijā un darbinieku aizvietošanā ar mūsdienīgām tehnoloģijām.

Taču Vilerts atzīmēja, ka pagaidām darba devēji norāda uz pieaugošu darbinieku pieprasījumu un vakanto vietu skaits aug. Cilvēkiem, kuri vēlas saglabāt konkurētspēju un palikt sarba tirgū, eskperts ieteica pastāvīgi uzlabot izglītību un apgūt jaunas iemaņas.

243
Pēc temata
Tiešsaistes kazino nodoklis atstās bez darba tūkstošiem cilvēku
Prombraukšana no Latvijas: problēma vai labums?
Sākusies iesniegumu pieņemšana bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanai
Latvijas pensionāri ir vieni no strādīgākajiem Eiropā
Ūdens attīrīšanas iekārta, foto no arhīva

Ūdenstilpēs Latvijā atrasts liels daudzums bīstamu farmaceitisko līdzekļu

3
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Pētījums rāda, ka ūdenstilpēs valstī atrodami tādi farmaceitiskie līdzekļi, kā metoprolols un ibuprofēns vērā ņemamā koncentrācijā.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Starptautiskais pētījums "No farmaceitiskajām vielām tīri ūdeņi" noslēdzies ar visnotaļ skumjiem slēdzieniem, stāsta Mixnews.lv, atsaucoties uz "Latvijas avīzi".

Pētījuma gaitā noskaidrojies, ka apkārtējā vidē nonāk farmaceitiskie līdzekļi un attīrīšanas iekārtas nespēj no tiem pasargāt upes, ezerus un jūru Latvijā.

Zinātnieki uzskata, ka šogad apkopotie dati ir ļoti satraucoši, jo tamlīdzīgs sārņvielu saturs var būtiski ietekmēt dzīvos organismus un augus.

Pētnieki pieprasa informācijas publiskošanu par iespējamo kaitējumu dabai un iesaka mācīt cilvēkus pareizi utilizēt medikamentus. Vienlaikus vajadzētu pilnveidot tehnoloģijas, ar kuru palīdzību tiek attīrīti notekūdeņi.

Starptautiskais pētījums parādījis, ka upēs, piekrastes ūdeņos, izgāztuvēs, zivsaimniecībās, komunālajos un veselības aprūpes iestāžu notekūdeņos, kā arī dūņās un augsnē atrodamas 75 aktīvas farmaceitiskās vielas.

Attīrīšanas iekārtu nepilnības dēļ ūdeņos visbiežāk nokļūt tādi medikamenti, kā metoprolols – tā maksimālā koncentrācija notekūdeņos sastādījusi 2,1 mikrogramu uz litru, un ibuprofēns – tā reģistrētā koncentrācija ūdenī pārsniedz pat 44 mikrogramus uz litru – šis rādītājs ir ļoti augsts.

Iepriekš Sputnik Latvija jau vairākkārt vēstījis par nezināmu vielu noplūdēm Latvijas ūdenstilpēs. Pēdējo reizi incidents reģistrēts Rīgā – plankums Daugavā sasniedza 500 kvadrātmetrus, divās vietās tika uzstādītas absorbējošās bonas.

2020. gadā konstatēts arī rekordliels piesārņojums pludmalēs. Pētnieki atzīmēja, ka vidēji 100 metrus garā pludmalē atrodamas 254 vienības dažādu atkritumu.

Kampaņas "Mana jūra" ietvaros ekoaktīvisti lielāko daudzumu atkritumu savāca jūrmalā pie Kolkas raga, bet Daugavgrīvas pludmale, kas ilgus gadus ieņēma antilīdera vietu piesārņojuma ziņā, šogad ierindojusies otrajā vietā.

3
Tagi:
ekoloģija, ūdens, Latvija
Pēc temata
Igaunija un Latvija kopīgiem spēkiem cīnīsies ar Baltijas jūras piesārņošanu
Benzīns, ne ūdens: ezers Rīgā piesārņots ar naftas produktiem
Pasaules ūdens diena: ūdens piesārņojums Latvijā ir vidējs
ES var piespriest sodu Lietuvai par gaisa piesārņošanu
Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas dalībnieki

Pulks bija tik liels, nekad: krievi atbildēja uz Sarkanās armijas formas aizliegumu

30
(atjaunots 11:53 20.10.2020)
Latvijā ir aizliegts Sarkanās armijas un Padomju armijas formastērps, un Ķīšezera forsēšana Rīgas atbrīvošanas piemiņas pasākumu ietvaros varēja izjukt, taču krievi devuši atbildi varasiestādēm.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Ķīšezera forsēšanas tradicionālā rekonstrukcija piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā, lai arī mazliet neierastā vidē, tomēr notika aizvadītās nedēļas nogalē.

Rekonstrukciju neizdevās organizēt pilnā apjomā, tomēr dalībnieku skaits bija tik liels, kā vēl nekad, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja Latvijas antinacistiskās komitejas vadītājs Aleksejs Šaripovs. Viņš pastāstīja, ka visiem interesentiem neizdevās piedalīties rekonstrukcijā Sarkanās armijas karavīru formas tērpā – tajā pašā, kurā bija atbrīvota Rīga.

 • Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki
  Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki
  © Sputnik / Sergey Melkonov
 • Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki
  Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki
  Sergey Melkonov
 • Krievijas vēstniecības Latvijā militārais atašejs Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki noliek ziedus un vainagus pie Piemiņas obeliska
  Krievijas vēstniecības Latvijā militārais atašejs Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki noliek ziedus un vainagus pie Piemiņas obeliska
  © Sputnik / Sergey Melkonov
 • Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki fotografējas pie Piemiņas obeliska
  Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki fotografējas pie Piemiņas obeliska
  Sergey Melkonov
1 / 4
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ķīšezera forsēšanas tradicionālās rekonstrukcijas piemiņai par Rīgas atbrīvošanu 1944. gadā dalībnieki

"Valsts viedoklis ir absolūti noteikts – ne tikai vēstures sagrozīšana, bet arī tās pārvešana nacistiskajā izpratnē. No šī gada 1. jūlija Latvijā aizliegts izmantot Sarkanās armijas un Padomju armijas formu jebkādos sabiedriskajos pasākumos. Faktiski saskaņā ar šo likumu aizliegts pat iziet uz ielas ne tikai formas tērpā, bet pat ar tās elementiem. Tāpēc šajā aspektā mūsu rekonstrukcija nenotika," paskaidroja Šaripovs.

Tomēr, viņš piebilda, Latvijas valdības aizliegumiem bijusi sava reakcija – šogad piemiņas pasākuma dalībnieku skaits bija tik liels, kā vēl nekad.

"Jā, cilvēki nebija formas tērpā, taču viņa bija ļoti daudz. Genocīda nebūs. Mēs cenšamies panākt, lai mūsu atmiņa par Sarkanās armijas karavīru varoņdarbu saglabātos. Pateicoties šim varoņdarbam, mēs esam dzīvi un dzīvojam Latvijas valstī," noslēgumā piebilda Šaripovs.

Padomju informācijas birojs paziņoja: 1944. gada 13. oktobrī 3. Baltijas frontes karaspēki ar 2. Baltijas frontes spēku atbalstu triecienā ieņēma Padomju Latvijas galvaspilsētu Rīgu. 42 dienas vēlāk, 1944. gada 24. novembrī Sarkanā armija pilnībā atbrīvoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teritoriju no vācu fašistiskajiem spēkiem.

30
Tagi:
Rīga, Sarkanā armija
Pēc temata
"Simtiem brāļu kapu Latvijā - tas ir inscenējums?" Krievijas vēstnieks par reālo karu
Nacisti plānoja uzspridzināt Rīgu: ģenerāļa Jerjomenko arhīvs