Mācības

Par ko studentiem maksās tūkstošiem eiro

77
(atjaunots 17:56 08.11.2017)
Valsts plāno izmaksāt civilo augstskolu studentiem, kuri apguvuši intensīvo sagatavošanu militārajās nodaļās, kompensāciju līdz pat 10 tūkstošiem eiro.

RĪGA, 8. novembris – Sputnik. Pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāja Aināra Latkovska vārdiem, otrdien komisija galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kuri paredz kompensāciju izmaksāšanu civilo augstskolu studentiem par intensīvās militārās sagatavošanas mācības apgūšanu, vēsta grani.lv.

Kā skaidroja Latkovskis, galvenais grozījumu mērķis ir piesaistīt studentus valsts aizsardzībā, jo valsts demogrāfijas rādītāji ir nelabvēlīgi, un skolu absolventu skaits samazinās. Ja Saeima pieņems grozījumus, tad Aizsardzības ministrija iesniegs valdības apstiprināšanai noteikumu projektu par kompensācijas izmaksas kārtību studentiem līdz 10 tūkstošiem eiro.

Septembrī parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti atbalstīja piedāvājumu par militārās mācības ieviešanu augstskolās un par kompensācijas izmaksu tiem, kas to ir izgājuši. Toreiz parlamentārieši runāja par kompensācijām 5 tūkstošu eiro apmērā. Militārās mācības kursu tika plānots pasniegt kā brīvās izvēles priekšmetu. Militārajai mācībai, pilotprojekta ietvaros, ir jābūt ieviestai augstskolās jau šajā mācību gadā.

Iepriekš tika ziņots, ka Aizsardzības ministrija apņemas līdz 2018. gadam palielināt profesionālo armiju līdz 6 tūkstošiem 500 militārdienējošajiem, Zemessardzi – līdz 8 tūkstošiem labi apmācītiem cilvēkiem, savukārt rezervistus – līdz 3 tūkstošiem.

Taču obligāto iesaukšanu armijā Latvijā pagaidām netaisās ieviest. Kā atzīmēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Latvija nevar atļauties ieviest obligāto militāro dienestu, jo tam ir nepieciešami ievērojami resursi un attīstīta infrastruktūra, kuras valsts teritorijā nav. Tā vietā Aizsardzības ministrijā nolēma strādāt pie armijas dienesta pievilcības uzlabošanos un rekrutēšanas sistēmas atvieglošanas, jo daudzus kandidātus nākas izbrāķēt dažādu iemeslu dēļ.

77
Pēc temata
Militārajai nodaļai būt, savukārt obligātajai iesaukšanai – nē
Leonīds Kalniņš: obligātā iesaukuma atjaunošana nav iecerēta
Kara gadījumā Igaunijā krievus iesauks armijā līdz ar citiem iedzīvotājiem
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

3
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos
Valsts ieņēmumu dienests

VID saņēmis vairāk nekā divus tūkstošus pieteikumu kompensāciju izmaksām

6
(atjaunots 15:27 05.12.2020)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests saņēmis 2400 pieteikumu kompensāciju izmaksām krīzes periodā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja, ka no 1. decembra dienests saņēmis 2400 pieteikumus valsts atbalstam krīzes periodā, kas sākusies Covid-19 pandēmijas rezultātā, vēsta Rus.lsm.lv.

Jaunzeme uzsvēra, ka pirmais pieteikums saņemts astoņas minūtes pēc pusnakts 1. decembrī.

VID ģenerāldirektore atzīmēja: pagaidām nav zināms, kāds atbalsta pieteikumu skaits saņemts no pašnodarbinātajiem, kāds – no uzņēmumiem. Taču, pēc viņas vārdiem, uzņēmumiem, kas saņēmuši valsts atbalstu ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, izdevies atsākt darbību, maksāt nodokļus, un līdz augustam tie atgriezušies pie 2019. gada rādītājiem.

Jaunzeme pievērsa uzmanību tam, ka ar valsts atbalstu no krīzes izķepurojušies dzīvotspējīgie uzņēmumi, bet firmām, kas nav strādājušas visu šo laiku, ierēdne ieteica meklēt citus ceļus.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts var sasniegt aptuveni 49 miljonus eiro, kas tiks ņemti no neparedzētiem gadījumiem atvēlēto līdzekļu budžeta programmas.

Reirs uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā valsts kasē atradīsies pietiekami līdzekļi, ko novirzīt atbalsta programmām.

Atzīmēts, ka tiek modelēti dažādi scenāriju, izskatīts atbalsts uzņēmumiem ar līdzekļiem, ko nevajadzēs atmaksāt, kā arī komunālo pakalpojumu izdevumu segšana ziemā.

6
Tagi:
ekonomiskā krīze, pandēmija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
"Šī vara ir sajukusi prātā!": juristi šokējusi saruna ar VID ierēdni
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju