Aleksandra Čaka iela

Atkal sastrēgumi: turpināsies Rīgas ielu un tiltu remonts

78
(atjaunots 11:52 04.11.2017)
Galvaspilsētas valdība turpinās vērienīgu ielu un tiltu remontu arī nākamgad, tāpēc rīdziniekiem jāsagatavojas jaunajiem sastrēgumiem.

RĪGA, 4. novembris — Sputnik. Rīgā nākamgad ieplānots Krasta ielas seguma un apmaļu remonts, kā arī ceļa darbi Bruņinieku un Čaka ielās, raksta tvnet.lv.

Rīdziniekiem jāgatavojas kārtējiem ilgstošajiem remontdarbiem, jo Krasta iela ir viena no maģistrālēm, pa kuru atļauts braukt kravas transportam, un tās rekonstrukcijas darbu apjoms ir apjomīgs un prasa ļoti lielu naudu un daudz laika.

Tāpat tuvākajos divos gados plānots sakārtot Čaka ielu, bet divvirzienu velosipēdu ceļu Bruņinieku ielā pagarināt līdz galam. Stadiona "Daugava" pārcelšanas projekta ietvaros plānots izremontēt dažas pieguļošās ielas. 

Turklāt apspriešanas stadijā ir Vienības gatves remonta plāns, jo īpaši tāpēc, ka tās apkārtnē plānots būvēt konferenču centru un koncertzāli.

Vienības gatves remonta jautājumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai nāksies risināt jautājumu ar tās vēsturisko bruģi. Jāatzīmē, ka vēsturiskais bruģis, kas tika noņemts no velosipēda celiņa Barona ielā, tagad ir izvietots Lenču un Ganu ielās.

Tuvākajā laikā plānoti lielāko tiltu remonti, un šogad sāksies Gaisa tilta remonta projektēšana pāri Brasai. Gaisa tilts, Brīvības ielas un dzelzceļu krustojumā Zemitānu stacijas rajonā, arī tiks remontēts, un tiks risināta vēsturiskā bruģa problēma.

Izremontēs arī Vanšu tiltu, turpināsies Salu tilta pārcelšana.

Šogad bija jūtams ass pilsētnieku sašutums par Rīgas ielu ilgstošo remontu. Mērs Nils Ušakovs un Rīgas domes Transporta komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks taisnojās un atvainojās galvaspilsētas iedzīvotājiem, paskaidrojot kavēšanos ar nesaskaņām ar komunikāciju īpašniekiem, kā arī ceļu darbu veicēju bezatbildību.

Jāatzīmē, ka par trūkumiem, kas pieļauti ielu remonta laikā, galvaspilsētas dome jau sodījusi apakšuzņēmējus par 80 tūkstošiem eiro. Lielākie sodi, kopumā par 65 tūkstošiem eiro, tika izrakstīti par procesa ieilgšanu Stabu un Valdemāra ielās, kur joprojām turpinās trūkumu novēršana. Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola iepriekš solīja, ka pašvaldība veiks pasākumus, lai nākotnē remontdarbi ritētu gludāk. Viņa apgalvoja, ka tuvu viena otrai esošās maģistrāles netiks remontētas vienlaicīgi, un kā piemēru minēja tieši Krasta ielu.

78
Pēc temata
Rīgas dome sākusi sodīt par nepabeigtajiem ielu remontdarbiem
Vandālisms Rīgas kapsētās: kādēļ traucē mirušos
Opozīcija Rīgas domē meklē iespējas gāzt no amata mēru
Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā, 2019. gada 9. maijā

Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"

11
(atjaunots 12:16 06.05.2021)
Jūrmalas dome šogad atļāvusi piemiņas akciju "Nemirstīgais pulks" par godu 9. maijam – Uzvaras dienai.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Jūrmalas pilsētas dome devusi atļauju rīkot akciju "Nemirstīgais pulks" 9. maijā, pastāstīja pasākuma organizators Jānis Kuzins. Taču akcijā varēja piedalīties tikai 10 cilvēki.

Kuzins pastāstīja TASS, ka, atbildot uz viņa pieprasījumu, Jūrmalas dome ziņoja, ka neiebilst pret akciju "Nemirstīgais pulks", ja tiks ievērotas visas prasības. Patlaban ļauts organizēt sapulces, gājienus un piketus, kuros piedalās ne vairāk kā 10 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un nodrošinot dalībniekiem gaismu atstarojošas vestes.

Gājiens notiks 9. maijā no pl. 16:00 līdz 18:30 no Slokas autoostas līdz vietējiem brāļu kapiem, teica Kuzins.

Vienlaikus Rīgā "Nemirstīgais pulks" šogad nenotiks, taču organizatori aicina paņemt savu tuvinieku fotogrāfijas, kuri karoja pret fašismu Lielā Tēvijas kara gados, ierasties pie pieminekļa un pēc ziedu nolikšanas iziet savu "Nemirstīgo pulku".

"Katru gadu gandrīz visā pasaulē uzvarētāju pēcteči paceļ virs galvām savus varoņus: tēvus, vectēvus, vecvectēvus… Nemirstīgais pulks, tāpat kā ģimenes atmiņa ir bezgalīgi! Nāciet ar savu varoņu portretiem pie pieminekļa, ievērojot visus noteikumus un dodieties individuālajā Nemirstīgajā pulkā!" teikts organizatoru paziņojumā Facebook.

Sabiedriskā akcija "Nemirstīgais pulks" notiek 9. maijā – Uzvaras dienā Krievijā un citās valstīs. Gājiena laikā cilvēki nes savu tuvinieku, Lielā Tēvijas kara dalībnieku fotogrāfijas. Akcija "Nemirstīgais pulks" pirmo reizi tika organizēta 2012. gadā Tomskā pēc vietējo teležurnālistu iniciatīvas. Kopš 2015. gadā akcija oficiāli atzīta par Viskrievijas pasākumu.

Aprīlī kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva pastāstīja, ka "Nemirstīgā pulka" tradicionālais gājiens šodien varētu notikt 24. jūnijā, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. 9. maijā, kā jau iepriekš plānots, pasākums notiks tiešsaistes formātā.

Baltijas valstīs 1.-10. maijā notiek interneta akcija "Nemirstīgais pulks - Baltija". Akcijas dalībnieki var īpaši izveidotā lapā Facebook pastāstīt par savu tuvinieku likteni Lielajā Tēvijas karā un publicēt fotogrāfijas.

Tās organizators – nekomerciālā apvienība Baltinpress (Tallina), "Komsomoļskaja Pravda" Ziemeļeiropā un Baltijas krievu sadraudzības "Tautieši" vietne.


11
Tagi:
Uzvaras diena, Jūrmala, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu
Translācijai "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ir vairāk nekā 20 miljoni skatījumu
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Margarita Dragile par uzbrukumiem "Nemirstīgajam pulkam" un formastērpa aizliegumu
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs noliek ziedus pie Uzvaras pieminekļa, foto no arhīva

"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli

24
(atjaunots 12:07 06.05.2021)
Uzvaras dienā, dodoties nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, jāpatur prātā divi ļoti nozīmīgi aspekti, brīdināja bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs neslēpa savu prieku par to, ka izdevies salauzt Rīgas varas pretestību un lēmumu ierobežot piekļuvi piemineklim Rīgas Atbrīvotājiem Uzvaras dienā. Viņš aicināja visus 9. maijā nolikt ziedus pieminekļa pakājē. Savas domas politiķis pastāstīja Facebook.

Atgādināsim, ka 30. aprīlī Rīgas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane, drošības kontroles iestāžu un citu atbildīgo pašvaldības iestāžu pārstāvji apspriedās par svētku pasākumiem un nolēma ierobežot piekļuvi Uzvaras piemineklim 8. un 9. maijā.

Brīvu piekļuvi piemineklim atbalstīt apsolīja "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība. Vakar LKS informēja, ka viņiem izdevies uzvarēt sadursmē ar Rīgas vadību un nosargāt Uzvaras dienu. Piekļuve Uzvaras piemineklim 9. maijā netiks slēgta, visi, kas to vēlas, varēs nolikt ziedus.

Pie tam LKS lūdz stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, ievērot distanci un neuzkavēties pie monumenta ilgu laiku.

To pašu savā lapā Facebook ieteica arī bijušais Rīgas mērs. Līdztekus epidemioloģiskajām prasībām viņš aicina nepārkāpt sabiedrisko kārtību.

"Divi ļoti svarīgi aspekti. Pirmkārt, lūdzu, ievērojiet visus nepieciešamos ierobežojumus – maskas, distance un tā tālāk. Ir svarīgi neaplipināt vienam otru svētku laikā. Otrkārt, lūdzu, ievērojiet policijas prasības – policisti rūpējas par kārtību un drošību. Arī tas ir ļoti svarīgi svētku laikā," brīdināja Ušakovs.

Atgādināsim, ka 2020. gadā Uzvaras dienā tiem, kuri ieradās ar ziediem pie Uzvaras pieminekļa, neradās nekādas problēmas ar policiju. Cilvēki ievēroja ierobežojošos pasākumus – distancējās un nepulcējās grupās.

24
Tagi:
Latvija, Uzvaras diena, Uzvaras piemineklis, Nils Ušakovs
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
Ierobežojumi nav pieļaujami: Ušakovs aicina "apbērt Uzvaras pieminekli ar ziediem"
Rīga izdomājusi, kā samaitāt Uzvaras dienu: slēgs piekļuvi Uzvaras piemineklim
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu