Aleksandra Čaka iela

Atkal sastrēgumi: turpināsies Rīgas ielu un tiltu remonts

77
(atjaunots 11:52 04.11.2017)
Galvaspilsētas valdība turpinās vērienīgu ielu un tiltu remontu arī nākamgad, tāpēc rīdziniekiem jāsagatavojas jaunajiem sastrēgumiem.

RĪGA, 4. novembris — Sputnik. Rīgā nākamgad ieplānots Krasta ielas seguma un apmaļu remonts, kā arī ceļa darbi Bruņinieku un Čaka ielās, raksta tvnet.lv.

Rīdziniekiem jāgatavojas kārtējiem ilgstošajiem remontdarbiem, jo Krasta iela ir viena no maģistrālēm, pa kuru atļauts braukt kravas transportam, un tās rekonstrukcijas darbu apjoms ir apjomīgs un prasa ļoti lielu naudu un daudz laika.

Tāpat tuvākajos divos gados plānots sakārtot Čaka ielu, bet divvirzienu velosipēdu ceļu Bruņinieku ielā pagarināt līdz galam. Stadiona "Daugava" pārcelšanas projekta ietvaros plānots izremontēt dažas pieguļošās ielas. 

Turklāt apspriešanas stadijā ir Vienības gatves remonta plāns, jo īpaši tāpēc, ka tās apkārtnē plānots būvēt konferenču centru un koncertzāli.

Vienības gatves remonta jautājumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai nāksies risināt jautājumu ar tās vēsturisko bruģi. Jāatzīmē, ka vēsturiskais bruģis, kas tika noņemts no velosipēda celiņa Barona ielā, tagad ir izvietots Lenču un Ganu ielās.

Tuvākajā laikā plānoti lielāko tiltu remonti, un šogad sāksies Gaisa tilta remonta projektēšana pāri Brasai. Gaisa tilts, Brīvības ielas un dzelzceļu krustojumā Zemitānu stacijas rajonā, arī tiks remontēts, un tiks risināta vēsturiskā bruģa problēma.

Izremontēs arī Vanšu tiltu, turpināsies Salu tilta pārcelšana.

Šogad bija jūtams ass pilsētnieku sašutums par Rīgas ielu ilgstošo remontu. Mērs Nils Ušakovs un Rīgas domes Transporta komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks taisnojās un atvainojās galvaspilsētas iedzīvotājiem, paskaidrojot kavēšanos ar nesaskaņām ar komunikāciju īpašniekiem, kā arī ceļu darbu veicēju bezatbildību.

Jāatzīmē, ka par trūkumiem, kas pieļauti ielu remonta laikā, galvaspilsētas dome jau sodījusi apakšuzņēmējus par 80 tūkstošiem eiro. Lielākie sodi, kopumā par 65 tūkstošiem eiro, tika izrakstīti par procesa ieilgšanu Stabu un Valdemāra ielās, kur joprojām turpinās trūkumu novēršana. Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola iepriekš solīja, ka pašvaldība veiks pasākumus, lai nākotnē remontdarbi ritētu gludāk. Viņa apgalvoja, ka tuvu viena otrai esošās maģistrāles netiks remontētas vienlaicīgi, un kā piemēru minēja tieši Krasta ielu.

77
Pēc temata
Rīgas dome sākusi sodīt par nepabeigtajiem ielu remontdarbiem
Vandālisms Rīgas kapsētās: kādēļ traucē mirušos
Opozīcija Rīgas domē meklē iespējas gāzt no amata mēru
Juris Jansons

Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus

7
(atjaunots 08:27 25.02.2021)
Tiklīdz tiek ieviests jauns Covid-19 ierobežojums Tiesībsarga biroja saņemto sūdzību skaits divreiz pieaug, paziņoja Juris Jansons.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Pacientu šķirošana, policijas iejaukšanās privātajā dzīvē, tirdzniecības ierobežojumi – šādi jautājumi visvairāk satrauca Latvijas iedzīvotājus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā vērsās Tiesībsarga birojā, ziņo tvnet.lv.

24. februārī tiesībsargs Juris Jansons piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Tikšanās laikā Jansons pastāstīja, ka pandēmijā Birojs ir saskāries ar lielu darba apjomu, daļēji tas saistīts ar komunikācijas trūkumu ar iedzīvotājiem un ar valdības neloģiskajām rīcībām, ieviešot dažādus ierobežojumus. Pēc viņa vārdiem, tiklīdz tiek ieviests jauns ierobežojums vai tiek apspriesta tā lietderība, sūdzību skaitu, kas nonāk Biroja, pieaug divreiz. Cilvēki grib saprast, kāpēc tiek ieviests tāds vai citāds ierobežojums, un daudzi norāda uz to neloģiskumu.

Jansons pastāstīja arī, ka bija diezgan daudz satraucošu zvanu no cilvēkiem par pacientu šķirošanu pandēmijas laikā. "Šādās krīzes situācijās bija jābūt krīzes komunikācijai, un mēs to vairākkārt uzsvērām valdībai," pauda Jansons.

Viņš uzsvēra, ka bieži vien tas, ko saka premjers pēc valdības sēdēm, atšķiras no tā, ko runāja nozaru ministri. Attiecīgi pieaug neuzticība valdības lēmumu leģitimitātei.

Tiesībsarga biroja ziņojumā par 2020. gadu teikts, ka sākotnēji pieauga iesniegumu skaits par darba devēja noteiktu dīkstāvi, bezalgas atvaļinājumiem, darba devēju izvirzītām īpašām prasībām vai gluži pretēji – nepietiekamu piesardzību Covid-19 apstākļos, policijas pārlieku iejaukšanos pašizolācijā esošo cilvēku privātajā dzīvē, skolēnu brīvpusdienām un pārtikas pakām.

Savukārt rudenī cilvēki interesējās, vai prasības nēsāt aizsargmasku un ierobežojumi ekonomikā un tirdzniecība neaizskar iedzīvotāju pamattiesības.

7
Tagi:
Jansons, tiesībsargs, tirdzniecība, ierobežojumi, policija, valdība, koronavīruss
Pēc temata
Cilvēki salst: aptiekas lūdz mainīt ierobežojumus
Latvijas valdība – "pasaules aizkulišu" sazvērestības rezultāts, jeb Galva uz plauktiņa
"Kur jūs esat mūs noveduši?" Bāra īpašnieks raud policistu priekšā
No 1. marta Latvijā atkal būs pieejami frizieru pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

19
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

19
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju