Veselības ministre Anda Čakša

Čakša: streikojošie ārsti vēlas palikt uzmanības centrā

23
(atjaunots 09:21 31.10.2017)
Veselības ministre Anda Čakša paskaidroja, ka apspriežot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas uzstādītos jautājumus darba grupā, liekas, ka puses varētu vienoties, taču LĢĀA vienalga turpina izrādīt neapmierinātību.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. Veselības ministrijas pārrunas ar ģimenes ārstiem iegājuši fāzē, kad diskusija pēc lietas būtības vairs nenotiek, paziņoja vakar Latvijas Televīzijas Rīta Panorāma intervijā veselības ministre Anda Čakša.

Viņa paskaidroja, ka apspriežot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) uzstādītos jautājumus darba grupā, rodas sajūta, ka puses varētu vienoties, taču vēlāk LĢĀA vienalga pauž neapmierinātību. Kā uzskata ministre, LĢĀA dara visu iespējamo, lai paliktu uzmanības centrā.

Kas attiecas uz elektroniskās veselības aprūpes sistēmu, pret kuras izmantošanu LĢĀA turpina iebilst, notiek aktīvs darbs tās uzlabošanā — speciāla komanda dodas uz reģioniem, noskaidro tehniskas problēmas un cenšas atrast risinājumu katrā individuālā gadījumā, paziņoja Čakša.

Šīs sistēmas ieviešanai bija paredzēts pietiekami ilgs pārejas periods, taču daļa ģimenes ārstu no neizmantoja, šobrīd līgumu par elektronisko veselības aprūpi noslēguši vairāk nekā 40% no ģimenes ārstiem.

Uz jautājumu, ar ko beigsies Veselības ministrijas un LĢĀA nespēja vienoties, Čakša atbildēja: "Piekāpjas tas, kurš ir gudrāks, un vienmēr ir iespēja izvēlēties, kurš tas būs."

Ministre aicināja LĢĀA nemēģināt uzspiest ģimenes ārstiem streiku laikā, ka sākas gripas sezona, jo tas "būtu noziegums attiecībā pret iezīvotājiem".

Kā tika ziņots, LĢĀA un Veselības ministrija nevar vienoties dažādos jautājumos, tādēļ LĢĀA aicināja ģimenes ārstus tupināt tā saucamo lēno streiku, kura laikā pacientu apkalpošana i ierobežota.

23
Pēc temata
Sociālās apdrošināšanas iemaksu reformu rezultātā var augt ātrās palīdzības dienesta slodze
Ģimenes ārsti streikos vismaz līdz 5. oktobrim
Latvijas Veselības ministrija sodīs ārstus, kuri atsakās strādāt valsts slimnīcās
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

1
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

1
Tagi:
prognoze, Latvija
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

43
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

43
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas