Viltots zīmolu Chanel un Louis Vuitton apģērbs un somiņa

Latvijas ekonomikai kaitē viltoti zābaki

58
(atjaunots 10:07 28.10.2017)
Latvijas ekonomika zaudē naudu, pilsoņi zaudē darba vietas, un tas viss – viltojumu dēļ, kuru radītie zaudējumi jau pārsnieguši 141 miljonu eiro.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Patentu pārvaldes direktors Sandris Laganovskis uzskata, ka dažādu zīmolu viltojumi ik gadus nodara Latvijas ekonomikai kaitējumu vairāk nekā 141 miljona eiro apmērā, vēsta Lsm.lv.

Trešdien preses konferences gaitā Laganovskis pastāstīja, ka viltojumi kļūst aizvien daudzveidīgāki: agrāk pārsvarā tika viltots apģērbs, bet tagad tirgu pārpludinājušas viltotas eletropreces, medikamenti un rezerves daļas automašīnām.

Tomēr viltotu apavu un apģērbu ražošana joprojām ir līdera vietā un rada lielākos zaudējumus. To dēļ Latvija ik gadus zaudē aptuveni 70 miljonus eiro un 1600 darba vietas.

Otro vietu viltojumu popularitātes reitingā ieņem parfimērija. Viltotās smaržas sagādā mazākus zaudējumus nekā apģērbs un apavi, taču sasniedz aptuveni 6 milj. eiro un 600 darba vietas gadā.

Latvijā viltojumi pārsvarā tiek ievesti no Turcijas, Ķīnas, Indijas, Singlapūras un AAE, kā arī no Lietuvas un Polijas. Muitas pārvaldes pārstāvis Egils Misītis paziņoja, ka šī gada deviņu mēnešu laikā aizturēti vairāk nekā 54 tūkstoši vienību viltotu preču, un tamlīdzīga produkcija tiek aizturēta ik dienas. Muitnieki regulāri uzlabo zināšanas, lai idkentificētu viltotu produkciju.

Patlaban Latvijā aktīvi strādā vairāk nekā 1100 prečzīmju īpašnieku, kuri aizsargā savu produkciju. Eiropas Savienībā ir vairāk nekā 30 tūkstoši šādu prečzīmju īpašnieku.

Pēc kompānijas "Pētersona patents" valdes locekļa Gata Meržvinska domām, pašreizējā patērētāju tiesību sistēma ir pietiekami labi sakārtota, taču pastāv zināmi spēki — galvenokārt, lielās tranzīta kompānijas, kas vēlas, lai lietas par intelektuālā īpašuma pārkāpumiem tiktu izskatītas civilā, nevis adminsitratīvā kārtībā, kā rezultātā ievērojami aizkavējas šādu lietu izskatīšana un tiek pārkāptas intelektuālā īpašuma īpašnieku tiesības.

Pleskavas apgabala robežas caurlaides punktā Ubiļinka apturēta nelegāla vītinātās gaļas ievešana
© Управление Россельхознадзора по Тверской и Псковской областям

Šī gada pavasarī modes un izklaides centrā "Rīga Plaza" tika organizēta viltojumu izstāde "Viltotais zaķis". Tās eksponātu vidū bija pazīstamu zīmolu, piemēram, Louis Vuitton, Chanel un Gucci viltotās somiņas, sporta apavi, naudas maki, lakatiņi, apakšveļa un parfīmi. Izstādes viesi apgalvoja, ka viltojumu iespējams iegādāties ne tikai interneta veikalā, bet arī dārgos boutique un pat Duty Free veikalā lidostā. Vienīgā iespēja cīnīties ar viltojumiem — rūpīgi izvēlēties pirkumus un pārbaudīt tos, kā arī iespēju robežās lūgt uzrādīt sertifikātu vai izsniegt preces kodu. 

58
Pēc temata
Eiropa cīnās ar dempingu – ķīniešu preces varētu kļūt dārgākas
La Vanguardia: Austrumeiropā pārdod produktus ar PSRS garšu
Igaunijas mazie veikali neiztur konkurenci ar Latvijas veikaliem
Iepirkšanās internetā: kā nekļūt par krāpnieku upuri
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19