Raimonds Pauls

Raimonds Pauls vēlas saņemt no Latvijas pensiju 5 tūkstošu eiro apmērā

216
Pēc indeksācijas no 1. oktobra pensijas Latvijā pieaugušas par 8-15 eiro, taču 330 tūkstoši cilvēku tik un tā saņems pensiju, kas nesasniedz 250 eiro.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Kopš 1. oktobra Latvijā pensijas pieaugušas par 4,39%, taču divām trešdaļām senioru pensija nesasniedz 235 eiro, un piemaksa 8-15 eiro apmērā nespēj radikāli uzlabot stāvokli. Ar indeksāciju neapmierinātas arī slavenības, raksta Baltnews.lv.

Piemēram, aktieris Andris Bērziņš pensiju indeksāciju uzskata par "ņirgāšanos".

"Veči un sievas no Jēkabielas un valdības nama, paskatieties, kāda ir inflācija, kā cenas pēdējos gados celtas!" — aktieri citēja žurnāls Kas Jauns.

Pēc aktiera pārliecības, ja viņa sieva nebūtu ''saimnieciska dāma'' un viņam nebūtu piepelnīšanās iespēju, viņš ar saviem 275 eiro izdzīvot nespētu: "Ja nebūtu to projektu, tad tik tiešām tik pakārties varētu ar to pensiju, kuru atmet."

Arī komponists Raimonds Pauls uzskata, ka par indeksāciju var "tikai pasmieties".

"Es nesaņemu to, ko esmu pelnījis," — norādīja Pauls, kurš mēnesī saņem 800 eiro. "Ja godīgi, uzskatu, ka man par tiem gadiem un to, ko valstij esmu devis ar saviem nodokļiem, vajadzētu būt vismaz 5000 eiro mēnesī."

Par pensiju indeksāciju ironizē arī slavenā latviešu basketboliste Uļjana Semjonova, kura saņem 300 eiro mēnesī. Viņa saka, ka nu būšot bagāta pēc indeksācijas.

"Raudot un žēlojoties man neviens tāpat nepalīdzēs un vieglāk nekļūs," — piebilst Latvijas sporta leģenda.

Septembra beigās Latvijas Saeima apstiprināja lēmumu par nebijušu pensiju indeksāciju — par 4,39%. Minimālā piemaksa nedaudz pārsniegs 8 eiro, maksimālā — 15 eiro. Indeksējamās pensijas maksimālais apmērs — 349 eiro. Visi, kuru pensija pārsniedz šo slieksni, saņemt tikai minimālās indeksējamās daļas indeksāciju.

Pensionāru federācijas rīcībā esošie dati liecina, ka 80% senioru pensiju saņem  indeksējamā maksimuma apmērā vai mazāku, tāpēc lielākā daļa pensionāru Latvijā piemaksu ir saņēmuši.

Saskaņā ar globālo pensiju indeksu, ko sastāda Francijas finanšu korporācija Natixis, Latvija ieņēmusi vietu starp 10 valstīm, kurās pensionāru dzīve ir sliktākā. Izrādījies, ka Latvija ir sliktākā Baltijas valstu vidū: Igaunija ieņēmusi 26. vietu, Lietuva — 31. vietu, bet Latvija ierindojusies 33. vietā starp 43 valstīm.

216
Pēc temata
Latvija kļūst par "veco ļaužu zemi"
Pensiju "nebijusī" indeksācija nav pietuvinājusi Latviju Eiropas līmeņa labklājībai
Latvijas pensionāri ir vieni no strādīgākajiem Eiropā
Pensionāri invalīdi Latvijā palikuši bez nodokļu atlaides
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

2
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

2
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

2
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

2
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija