Lidosta Rīga

Jauna galējība: pasažieri nevar sagaidīt taksometru Rīgas lidostā

48
(atjaunots 16:07 17.10.2017)
Taksometru vadītāji Rīgas lidostā ierodas tieši pēc reisa, lai nenāktos maksāt lieku naudu par stāvvietu. Cilvēkiem, kuri aizkavējušies lidostā, nākas gaidīt nākamo "vilni".

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Haosu un uzskrūvētās cenas, par ko sūdzējās Rīgas lidostas pasažieri pēc taksometru caurlaižu sistēmas likvidēšanas, nomainījusi jauna galējība — tagad ielidojušie pasažieri var saskarties ar taksometru trūkumu.

Tagad taksometru vadītāji Rīgas lidostā ierodas tieši pēc reisa, lai nenāktos maksāt lieku naudu par stāvvietu, Facebook tīklā pastāstīja Marina Dianova, kura pēc ielidošanas Rīgā konstatēja, ka taksometru nav.

"Agrāk par stāvvietu lidostā maksāja taksometru uzņēmums, un tā darbinieki, nedomājot par maksu, gaidīja pasažierus, bet tagad katrs maksā par sevi. Pusstunda — 1,50 eiro. Nekaunīgāki autovadītāji to iekļauj rēķinā. Iepriekš no lidostas līdz "Spicei" aizbraucu par… 8,50 eiro. Taču runa nav par to. Tagad taksisti ierodas pēc lidmašīnas ielidošanas grafika, lai nemaksātu lieku naudu par stāvvietu. Un, ja mums bagāžu izsniedza ilgāk kā pēc stundas, kā jums šķiet, vai kaut viens taksis gaidīja pasažierus?" — raksta Dianova.

Savā publikācijā viņa izvietoja gandrīz tukšas autostāvvietas fotogrāfiju.

Iepriekš starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā pakalpojumus varēja piedāvāt tikai noteiktām prasībām atbilstošas kompānijas. Piemēram, tām bija vajadzīgas 50 vienādas krāsas automašīnas ar uzstādītiem GPS reģistratoriem, kuru dati bija pieejami lidostai. Pie tam lidosta iekasēja 100 tūkstošus eiro gadā par taksometru ielaišanu teritorijā.

2013. gadā šī kārtība tika apstrīdēta tiesā. Taksometru uzņēmuma īpašnieks Valērijs Utjanskis pieprasīja piekļuvi teritorijai, jo lidosta ir publiska, nevis privāta telpa. Lieta tika izskatīta ilgi, taču galu galā Augstākā tiesa nolēma atvērt visiem taksometriem piekļuvi teritorijai pie lidostas ēkas.

Septembrī tiesas lēmums tika izpildīts. Taksometru caurlaižu sistēmas likvidācija noveda pie haosa — desmitiem mašīnu metās pie tā saucamās taksometru līnijas, radīja rindu un apgrūtināja satiksmi.

Jāpiebilst, ka ikviens pārvadātājs patstāvīgi izstrādā savu pakalpojumu cenas, tāpēc daži tās jūtami "uzskrūvēja". Ziņojumi liecināja, ka dažbrīd brauciens no lidostas līdz viesnīcai Latvija varēja izmaksāt gandrīz 70 eiro.

48
Pēc temata
Latvijas autovadītājiem atļāvuši piestrādāt
Bez caurlaidēm un ceļa aizliegšanas barjerām: taksometri izveidojuši haosu Rīgas lidostā
Taksometru vadītāji uzskrūvē cenas Rīgas lidostā – līdz centram par 67 eiro
Latvijas taksometru vadītāji gatavojas protesta akcijām saistībā ar plānoto kopbraukšanas regulējumu
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

Latvijas premjerministrs novērtēja Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas

1
(atjaunots 11:21 15.08.2020)
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Tā viņš nospraudis Latvijas viedokli par notikumiem kaimiņvalstī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā lapā Twitter novērtēja prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā 9. augustā. Savu tvītu premjerts papildināja ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča paziņojumu par divu Latvijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā, kas bija publicēts ceturtdien, 13. augustā.

Latvijas politiķis uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Viņš uzsvēra, ka "Latvija atbalsta Baltkrievijas sabiedrības vēlmi dzīvot neatkarīgā un demokrātiskā valstī".

Politiķis atgādināja, ka pirmdien, 17. augustā, valdības ārkārtas sēdē Latvijas politiķi lems par viedokli šajā jautājumā.

​Iepriekš Latvijas ārlietu ministrs savā Twitter informēja, ka 14. augustā Eiropas Padomes sēdē ārlietu ministru līmenī valsts atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas Republikas amatpersonām.

Ceturtdien Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piedāvāja Baltkrievijas valdībai starpnieka iniciatīvu, ko, pēc viņa vārdiem, atbalstījis Latvijas prezidents Egils Levits un Polijas prezidents Andžejs Duda. Viņš brīdināja: ja šī iniciatīva cietīs sakāvi, pret Baltkrieviju, iespējams, tiks vērstas Eiropas un nacionālās sankcijas. Taču jau piektidien, 14. augustā Nausēda informēja: viņaprāt, Aleksandrs Lukašenko vairs nav Baltkrievijas "leģitīmais līderis".

Atgādināsim, ka pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā Baltkrievijā sākās protesti, ko pavadīja sadursmes ar miliciju un aresti.

Protestu laikā Baltkrievijā slimnīcās nokļuvuši vairāk nekā 250 cilvēki, viņu vidū – aptuveni 50 varasiestāžu darbinieku. IeM dati liecina, ka viens cilvēks gājis bojā pēc mēģinājuma likt lietā pret miliciju paštaisītu spridzekli.

1
Tagi:
Krišjānis Kariņš, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tihanovska paziņoja, ka dibinās padomi varas nodošanai Baltkrievijā
Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu
Covid-19

Krievija informē par Covid-19 vakcīnas ražošanas sākumu

0
(atjaunots 12:19 15.08.2020)
Krievija pirmā pasaulē reģistrējusi vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V" un pirmā sākusi tās ražošanu.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas Veselības ministrija informēja, ka sākta pirmās pret koronavīrusu paredzētās vakcīnas "Sputnik V" ražošana, vēsta RIA Novosti.

Vakcīna izstrādāta Gamaleja vārdā nosauktajā Epidemioloģijas un mikrobioloģijas centrā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas speciālistu līdzdalību. Preparāts tika reģistrēts 11. augustā. Vakcīnas ražošana sākta farmaceitosko līdzekļu fabrikā "Binnofarm" Zeļenogradā.

Iepriekš Pasaules veselības organizācijas tehniskie eksperti konstatēja, ka vakcīna dāvās vispārēju labumu, kā jebkura droša un efektīva vakcīna, kas spēs apturēt Covid-19 pandēmiju.

Tāpat zināms, ka iepriekš PVO informēja par pārrunām ar Krieviju jautājumā par vakcīnas "Sputnik V" pārkvalifikāciju atbilstoši starptautiskajiem standartiem.

Krievijas Valsts farmaceitisko līdzekļu reģistra pārstāvji paskaidroja: vakcīna ir šķīdums, kas paredzēts intramuskulārai injekcijai. Tā tiks veikta pakāpeniski: vispirms tiks izmantots I komponents, trīs nedēļas vēlāk – II komponents. Šī shēma nepieciešama ilgstošanas imunitātes fomēšanai, kam jāsaglabājas divu gadu periodā.

Detalizēta informācija par vakcīnu sniegta vietnē www.sputnikvaccine.com.

0
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Putins paziņoja par pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju
Infektologs: vakcīna pret koronavīrusu var izveidot imunitāti uz diviem gadiem
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu
"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, kā jau viss ģeniālais"