Luminor

Darbu sākusi apvienotā banka Luminor

97
(atjaunots 20:04 02.10.2017)
Darbu sācis kopuzņēmums, kas apvienojis finanšu grupas DNB Bank ASA un Nordea Bank AB.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Šodien, 1. oktobrī darbu sākusi jaunā apvienotā banka Luminor, vēsta baltnews.lv. Tā apņēmusies kļūt par finansiālo pakalpojumu vadošo sniedzēju reģionā.

Par mērķauditoriju banka uzskata vietējā un Baltijas līmeņa uzņēmumus, kā arī finansiāli aktīvus cilvēkus.

Apvienoto banku vadīs grupas Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke.

Septembra vidū Eiropas Komisija bez iebildumiem atbalstīja finašu grupu DNB Bank ASA un Nordea Bank AB kopuzņēmuma dibināšanu, ņemot vērā to, ka darījums nerada nekādas bažas.

DNB un Nordea klientiem apkalpošana pēc 1. oktobra nemainīsies — iepriekšējie norēķinu konti, to numuri, līgumi un maksājuma kartes, to kodi un paroles saglabāsies.  

Banku apvienošanās rezultātā iespējami banku sistēmu darbības īslaicīgi traucējumi, piemēram, maksājumu apstrādes un interneta bankas darba procesā.

Nordea pāstāvji apgalvo, ka abas bankas papildinās viena otru — Nordea ieņem stabilu stāvokli lielo uzņēmumu segmentā, bet DNB ir spēcīgs tirgus dalībnieks mazo un vidējo uzņēmumu segmentā. Pie tam paplašināsies jaunās apvienotās bankas piekļuve un ģeogrāfiskā darbības sfēra.

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, jaunā banka aktīvu apjoma ziņā ieņems otro vietu Latvijā — tie sasniegs 5,3 miljardus eiro. 2016. gadā žurnāla Global Finance versijā Nordea tika atzīta par labāko banku Latvijā un Igaunijā.

Aktīvu apjoma ziņā Nordea Bank filiāle Latvijā jūnija beigās ieņēma ceturto vietu Latvijā, DNB Banka — ierindojās septītajā vietā.

97
Pēc temata
Luminor – jaunā apvienotā Baltijas valstu banka
Bankomātu skaits Latvijā turpina samazināties
Banku skaits samazinās, jo cilvēki dodas projām
Nordea banka atteikusies komentēt mediju informāciju par aiziešanu no Krievijas
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

1
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

1
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19