Medikaments Rigvir

Speciālisti atkal apspriedīs Rigvir likteni

39
(atjaunots 10:00 30.09.2017)
Sabiedrība par atklātību Delna piedāvā Veselības ministrijai vēlreiz izvērtēt vēža ārstniecības preparāta Rigvir efektivitāti, kā arī noraizēties par faktu, ka valsts galvenais onkologs strādā Viroterapijas centrā.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Pretvēža preparāta Rigvir liktenis atkal nonācis uzmanības centrā, paziņoja LTV7 programma "Segodņa večerom". Šī mēneša sākumā Veselības ministrija noraidīja Latvijas Onkologu federācijas prasību izslēgt Rigvir no kompensējamo ārstniecības medikamentu saraksta.

Tuvākajā otrdienā diskusijā tiksies Rigvir atbalstītāji un kritizētāji, lai vēlreiz apspriestu, vai tam ir jābūt kompensējamo medikamentu sarakstā. Sabiedrībā par atklātību Delna jau apšauba gaidāmās diskusijas objektivitāti, norādot, ka galvenais Latvijas onkologs Dace Baltiņa strādā Viroterapijas centrā, kur tiek izmantots Rigvir.

"Es nekādā mērā neesmu interešu konfliktā," — apgalvo Baltiņa.

Taču Delnas pārstāvji ir pārliecināti, ka interešu konflikts tomēr pastāv, tādēļ sabiedrība nosūtīja Veselības ministrijai vēstuli ar pieprasījumu paskaidrot situāciju.

"Mēs zinām, ka veselības ministri konsultē profesore, kura vienlaikus pārstāv Rigvir kompāniju, saņem tur algu. Tādēļ ir pamats aizdomām, ka viņa ir ieinteresēta peļņas gūšanā no šīs kompānijas. Mēs nevaram būt pārliecināti par padomiem, ko viņa dod Veselības ministrijai, kur arī tiek pieņemti lēmumi," — paziņoja Liene Gatere, Delna direktora vietniece.

Baltiņa paskaidroja, ka Veselības ministrijai viņa palīdz tikai un vienīgi brīvprātīgi, bez amata un atalgojuma.

"Tas, ko es daru ministrijā ir onkoloģijas pacientu plūsmu optimizācija, "zaļais koridors", dinamiska novērošana pēc terapijas. Būdama galvenā onkoloģe, es nekad nepiedalījos darba grupās, vai sarunās par jebkādiem medikamentiem," — uzsvēra Baltiņa.

"Viņa strādā ar algoritmiem, kuri nav saistīti ar melanomu. Un ja skatāmies, ka jau ir izdarīts – vairums "zaļā koridora" algoritmu izstrādājusi viņa. Un es nedomāju, ka tur varētu atrast pārmetumus un interešu konfliktus. Viņa ir devusi Latvijas pacientiem vairāk nekā tie, kuri kliedz," — pārliecināta Veselības ministrijas vadītāja Anda Čakša.

Neskatoties uz to, Delna apšauba to, ka Viroterapijas centra darbinieks, kur ar "Latvijas pretvēža vīrusu" ārstē ārzemniekus, var objektīvi novērtēt Rigvir priekšrocības.

"Kā šīs tikšanās laikā ministre nodrošinās, lai objektīvi tiktu uzklausītas abas puses? Otrais – ir mediķi, kuri sarīkojuši trauksmi, jo, iespējams, Rigvir nav tik efektīvs. Jautājums, vai ministre ir aicinājusi šī iemeslu izmeklēšanu? Tā vietā viņa aicina abas puses uz vienu tikšanos. Tas nav pareizi," —pārliecināta Liene Gatere, Delna direktora vietniece.

Saskaņā ar LTV datiem, šobrīd Rigvir ir piektais pārdotākais medikaments Latvijas recepšu medikamentu sarakstā. Tā realizācijas apjomi aug ātrāk nekā citām populārām zālēm – pērn šis rādītājs sasniedzis 4 miljonus eiro. Kā kompensējamo medikamentu Rigvir ik gadu saņem apmēram 300 onkoloģijas pacientu.

39
Pēc temata
Latviešu zinātnieki piedalās jaunas vēža ārstēšanas metodes izstrādē
Valdība noteica medicīnas pakalpojumu pilnā groza "cenu"
Latvijas medicīna – viena no labākajām pēcpadomju valstīs
Policijas mašīna

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem

1
(atjaunots 11:13 02.12.2020)
Visvairāk administratīvo lietu uzsākts par sejas masku režīma pārkāpumiem, kā arī par nereģistrētu robežas šķērsošanu.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Ārkārtējās situācijas režīma darbības laikā Latvijā Valsts policija ir uzsākusi jau 609 administratīvās lietas, kuras skar pasākumu neievērošanu, kas tika ieviesti Covid-19 izplatības savaldīšanai valstī, raksta Tvnet.lv. Tiek ziņots, ka galvenie pārkāpumi ir masku nelietošana sabiedriskās vietās un nereģistrēta robežas šķērsošana.

Par sejas masku nelietošanu uzsākts 221 administratīvais process, 57 lietas ierosinātas par pašizolācijas pārkāpumiem, vēl 205 par elektroniskās anketas neaizpildīšanu, šķērsojot valsts robežu, 36 – par distancēšanas noteikumu neievērošanu.

Uzsākti 40 procesi par vairāk nekā 10 personu dalību privātā pasākumā, septiņi – par vairāk nekā 50 personu dalību pulcēšanās un piketos. Savukārt 53 procesi skar citus gadījumus, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas vai neatļautu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu.

Kopš 9. novembra policija ir veikusi 19 006 preventīvās pārbaudes un reaģēja uz 522 izsaukumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem, un 934 reizes policijas darbinieki izteica brīdinājumus.

Vairāk nekā 800 preventīvo pārbaužu tika veikts aizritējušajā piektdienā visā Latvijā, tostarp 112 no tām tirdzniecības centros.

No ārzemēm ieceļojušo personu pārbaužu ietvaros policija veica 16 597 telefona zvanus un 4613 reizes devās uz pārbaudēm vietās.

1
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss, policija
Pēc temata
Ļaujiet strādāt: manikīra un pedikīra meistari izgāja piketā pie Saeimas
Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
Ministru kabineta ēka

Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus

8
(atjaunots 10:53 02.12.2020)
Latvijas valdība pieņēma lēmumu pagarināt ārkārtējās situācijas režīmu līdz 11. janvārim, ieviešot vēl striktākus ierobežojumus.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņinkovs. Par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu pēc valdības sēdes, kura ilga gandrīz 12 stundas, paziņojas Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš. Ministru kabinets papildināja ierobežojumu sarakstu. Tostarp no 3. decembra visā Latvijas teritorijā būs atļauts kopā pulcēties ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), kā arī jāievēro 2 metru distance. Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās.

Ierobežota veikalu darbība – brīvdienās viņi pārtrauc darbu, izņemot tos, kuri pārdod pārtikas produktus, kā arī pirmās nepieciešamības preces (zāles, higiēnas preces).

Taču negaidītas pozitīvas izmaiņas notikušas manikīra meistaru un skaistumkopšanas salonu darbībā. Izskatās, ka valdība būs sadzirdējusi viņu protestus un "pielīdzināja viņu tiesības" frizieriem, atļaujot apkalpot klientus.

Par skolām: aizsargmaskas visā darbadienas garumā būs jāvalkā ne vien skolas darbiniekiem, bet arī bērnudārzu darbiniekiem. Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Aizsargmaskas ir jālieto jebkurās telpās ārpus savas mājas. No 7. decembra sabiedriskajā transportā maskas (vai šalles, lakatus, kuri aizsedz degunu un muti) būs jālieto bērniem virs 7 gadu vecuma (pieaugušajiem jāievēro stingrāki noteikumi – izmantot drīkst tikai aizargmaskas). Tāpat no 7. decembra ierobežos pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā – ne vairāk par 50% no noteiktā maksimālā pasažieru skaita.

Veselības ministre Ilze Viņķele papildināja: aizsargmaskas nāksies lietot arī darbavietās, tiesa, ja cilvēks kabinetā atrodas viens, šādas nepieciešamības nav. Turklāt tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Līdz 11. janvārim tiek pārtraukts visu kultūras iestāžu, izstāžu, gadatirgu (ieskaitot Ziemassvētku tirgus uz ielas) darbs. Bibliotēkas drīkst izsniegt grāmatas lasītājiem.

Bēres un kristības nepieciešamības gadījumā var notikt ar ne vairāk kā 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, taču dalībniekiem obligāti ir jālieto sejas aizsargmaskas. Baznīcās kopējam apmeklētāju skaitam ir jābūt ierobežotam līdz 20% no maksimāli pieļaujamā.

Atļauts rīkot pulcēšanās, piketus un gājienus, taču tie var notikt tikai svaigā gaisā ar ne vairāk kā 25 dalībniekiem un ar distances ievērošanu dalībnieku starpā.

Latvijas valdības vadītājs paziņoja, ka no 7. decembra tiek ieviesta stingrāka Latvijas robežas šķērsošanas kontrole: "Mēs gribam zināt par katru, kurš iebrauc valstī." Robežsargiem sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju ir jāizkontrolē, lai katrs iebraucējs aizpilda elektronisko Covid-19 pasi un tālāk pavada pašizolācijā nepieciešamo dienu skaitu.

Tāpat, uzstājoties pēc valdības sēdes mediju priekšā, premjers Kariņš izdarīja paziņojumu sakarā ar gaidāmo vakcināciju: valsts iedzīvotājiem tā būs par brīvu. Prognozēts, ka plaša vakcinācija var notikt 6 mēnešu garumā pēc pirmo vakcīnu saņemšanas. Valdības vadītājs pieļāva, ka tas var notikt jau janvārī. 2021. gadā vakcīnu iegādei no budžeta paredzēts piešķirt 26,7 miljonus eiro.

8
Tagi:
valdība, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves