Lidosta Rīga

Bez caurlaidēm un ceļa aizliegšanas barjerām: taksometri izveidojuši haosu Rīgas lidostā

61
(atjaunots 17:50 29.09.2017)
Ceļa aizšķērsošanas barjera un caurlaižu sistēma taksometriem tika likvidētas saskaņā ar tiesas lēmumu.

RĪGA, 22. septembris — Sputnik. Caurlaižu sistēmas likvidēšana un ceļa aizšķērsošanas barjera demontāža Rīgas lidostā novedusi pie haosa — desmitiem mašīnu sāka braukt uz tā saucamo taksometru līniju, radot pie iebraukšanas lielu rindu un apgrūtinot kustību, vēsta rus.db.lv.

Caurlaižu sistēma lidostā tika atcelta saskaņā ar Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentu, kurš martā bez izmaiņām atstāja iepriekšējo rīkojumu par automātiskās ceļa aizšķērsošanas barjeras demontāžu lidostā, kura ierobežoja taksometru pieeju.

Yandex.Taxi taksometrs
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Lidosta bija ārkārtīgi neapmierināta ar tiesas lēmumu un lūdza atlikt tā izpildi, lai sakārtotu infrastruktūru, taču tiesa šo lūgumu noraidīja.

Iepriekš Rīgas Starptautiskās lidostas teritorijā savus pakalpojumus varēja piedāvāt tikai tās taksometru kompānijas, kuras atbilda noteiktām prasībām, piemēram, viņu rīcībā bija ne mazāk par 50 automobiļiem, maksāja nodokļus un saņēma speciālu caurlaidi. Pēc lidostas apgalvojumiem, tas bija nepieciešams drošības apsvērumu dēļ. Līdz šim savus pakalpojumus lidostā piedāvāja tikai divas kompānijas — Baltic Taxi, kura tika izveidota 2009. gadā kā aviokompānijas airBaltic partneris, un Rīgas Taksometru parks. Tagad iebraukšanas lidostas teritorijā arī citu taksometru mašīnām nav ierobežota.

Izveidotajā situācijā nozares pārstāvji un eksperti izsaka raizes par to, ka iepriekšējās sistēmas atcelšana un līdz ar izprovocētai juceklis lidostas teritorijas satiksmes organizēšanā varētu izraisīt klientu neapmierinātību, kā arī sekmēt nozares ēnu ekonomiku.

Iepriekš Sputnik Latvija vēstīja, ka jūlijā lidosta Rīga iekļuvusi Eiropas straujāk augošāko lidostu pieciniekā. Pēc Starptautiskās lidostu padomes (Airport Council International, ACI) datiem, šī gada jūlijā Rīga apkalpojusi par 16,2% vairāk pasažieru, nekā analoģiskā periodā 2016. gadā. Šis rādītājs ievērojami pārsniedza grupas vidējo rādītāju jūlijā (10,2%), kā arī Eiropas vidējo rādītāju (9,6%).

2017. gada pirmajos astoņos mēnešos lidosta kopumā apkalpojusi vairāk nekā četrus miljonus pasažieru, kas ir gandrīz par 11% vairāk, nekā analoģiskā periodā pērnajā gadā. Gandrīz trešdaļu pasažieru sastādīja tranzīta ceļotāji — 1,2 miljoni cilvēku, šī gada astoņos mēnešos to skaits palielinājies par 18%, salīdzinot ar analoģisku periodu 2016. gadā.

61
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

Latvijas premjerministrs novērtēja Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas

1
(atjaunots 11:21 15.08.2020)
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Tā viņš nospraudis Latvijas viedokli par notikumiem kaimiņvalstī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā lapā Twitter novērtēja prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā 9. augustā. Savu tvītu premjerts papildināja ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča paziņojumu par divu Latvijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā, kas bija publicēts ceturtdien, 13. augustā.

Latvijas politiķis uzskata, ka prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā "nebija brīvas un godīgas". Viņš uzsvēra, ka "Latvija atbalsta Baltkrievijas sabiedrības vēlmi dzīvot neatkarīgā un demokrātiskā valstī".

Politiķis atgādināja, ka pirmdien, 17. augustā, valdības ārkārtas sēdē Latvijas politiķi lems par viedokli šajā jautājumā.

​Iepriekš Latvijas ārlietu ministrs savā Twitter informēja, ka 14. augustā Eiropas Padomes sēdē ārlietu ministru līmenī valsts atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas Republikas amatpersonām.

Ceturtdien Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piedāvāja Baltkrievijas valdībai starpnieka iniciatīvu, ko, pēc viņa vārdiem, atbalstījis Latvijas prezidents Egils Levits un Polijas prezidents Andžejs Duda. Viņš brīdināja: ja šī iniciatīva cietīs sakāvi, pret Baltkrieviju, iespējams, tiks vērstas Eiropas un nacionālās sankcijas. Taču jau piektidien, 14. augustā Nausēda informēja: viņaprāt, Aleksandrs Lukašenko vairs nav Baltkrievijas "leģitīmais līderis".

Atgādināsim, ka pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā Baltkrievijā sākās protesti, ko pavadīja sadursmes ar miliciju un aresti.

Protestu laikā Baltkrievijā slimnīcās nokļuvuši vairāk nekā 250 cilvēki, viņu vidū – aptuveni 50 varasiestāžu darbinieku. IeM dati liecina, ka viens cilvēks gājis bojā pēc mēģinājuma likt lietā pret miliciju paštaisītu spridzekli.

1
Tagi:
Krišjānis Kariņš, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tihanovska paziņoja, ka dibinās padomi varas nodošanai Baltkrievijā
Politologs: Lietuva jau pieķerta revolūcijai Baltkrievijā paredzēto CIP līdzekļu izzagšanā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Baltijas valstu ĀM vadītāji aicina Baltkrieviju uzsākt dialogu ar opozīciju

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu