LMT

LMT fiksēja traucējumus mācību laikā un vēlas gūt peļņu no armijas

57
(atjaunots 15:56 23.09.2017)
LMT prezidents Juris Binde pastāstīja par traucējumiem, kuri tika fiksēti pirms savstarpējām Krievijas un Baltkrievijas mācībām "Rietumi 2017", un par Latvijas atbildi kiberdraudiem.

RĪGA, 22. septembris — Sputnik. Neilgi pirms militāro mācību "Rietumi 2017" sākuma mobilo sakaru operators LMT konstatēja traucējumus, kuru izcelsmes avots atradās jūrā, paziņoja LMT prezidents Juris Binde raidījumā Rīta Panorāma.

LMT vadītājs, tiesa, vairākas reizes uzsvēra, ka traucējumi šajā radioviļņu diapazonā ir ierasta lieta un notiek laiku pa laikam dažādās vietās. Viņš personīgi nav speciālists, izcelsmes avotu un tā struktūru nosaka Elektroniskie sakari uzņēmuma speciālisti.

"Tādēļ arī šoreiz, kad mēs pamanījām traucējumus Kurzemes stacijā, tad ziņojām par to VAS Elektroniskie sakari un viņi veica mērījumus. Tika konstatēts, ka traucējumu izcelsmes avots, kuru diapazons sastādīja 900 megahercu, atradās kaut kur jūrā," atzīmēja LMT vadītājs.

"Mēs nevaram teikt, vai tas bija darīts ar kaut kādu nolūku vai nē, taču šāds fakts ir bijis un mēs pievērsām tam uzmanību," teica Binde.

Taču, LTV žurnālisti arī bez jebkādiem ekspertiem saskatīja tajā uzbrukuma mēģinājumu un pajautāja LMT vadītājam par to, vai Latvija ir gatava šādiem uzbrukumiem? Uz ko Binde atbildēja, ka tīša uzbrukuma gadījumā traucējumiem ir jābūt kaut kādā konkrētā radioviļņu diapazonā, savādāk paralizēts būs arī pats agresors.

"Tas nozīmē, ka sakaru diversifikācija un sakaru veidu diversifikācija ir tas, kas spēj nodrošināt zināmu drošību, un tas mūsu valstī ir," iedrošināja noraizējušos sabiedrību Binde.

Atzīmēsim, ka ziņas par traucējumiem patiešām izraisīja nopietnu satraukumu dažu sociālo tīklu lietotāju vidū. Kāds saskatīja tajā pat jaunas kara metodes, kuru veic Krievija.

"Krievija cauri Baltijas ostām varētu zelt un plaukt, tā vietā miljardi aiziet, lai izdomātu jaunus karošanas veidus," uzrakstīja Aigars Prūsis.

​Taču, kā izrādījies, Latvijai ir ar ko atbildēt nelūgtiem agresoriem. Tā, pēc traucējumu apspriešanas sociālajos tīklos LMT vadītājs pārgāja pie galvenā — jaunums, kuru izstrādāja kompānijas speciālisti kopā ar Aizsardzības ministrijas un RTU speciālistiem.

Visticamāk, tā vienkārši ir nejaušu sakritību ķēde, taču tieši vakara LMT prezentēja inovatīvu ierīces prototipu, kura ļaus bruņotajiem spēkiem identificēt pretinieka cīnītājus un dažādu militāro tehniku.

​Pēc Aizsardzības ministrijas datiem, inovācija ir mobilā aplikācija Viedsargs militārajiem sakariem, kā arī īpaši sensori un mākslīgais intelekts ar datora redzi, kura ļauj saskatīt objektus infrasarkanajā starojumā.

Jaunais izstrādājums ļaus identificēt pretiniekus un to tehniku, atzīmēja Binde un apgalvoja, ka šai inovācijai ir ļoti liels potenciāls.    

57
Pēc temata
Raimonds Vējonis: ar Krieviju jārunā aizsargājoties
Incidents mācībās "Rietumi": provokācija vai feiks
NATO aktivizējusi izlūkošanu virs Baltijas mācību "Rietumi" laikā
Baltijas flotes kuģi piedalās mācībās "Rietumi 2017"
 Sandis Ģirģens

Lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes: ministrs komentēja advokāta Rebenoka slepkavību

1
(atjaunots 08:21 21.09.2020)
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens atgādināja, ka zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir jau trešais šāda veida noziegums Latvijā pēdējo dažu gadu laikā, tāpēc policisti pieliks visus spēkus, lai atklātu šo lietu.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Svētdien, 20. septembrī, kļuva zināms, ka zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, kurš bija viens no farmakoloģiskās kompānijas "OlainFarm" padomes locekļiem, tika noslepkavots savās mājās naktī no sestdienas uz svētdienu.

Valsts policija paziņoja, ka sakarā ar šī nozieguma faktu tika ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu.

Autozaglis, foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda visdziļāko līdzjūtību nogalinātā radiniekiem un komentēja šo skaļo lietu.

Viņš paziņoja, ka policija strādājusi pastiprinātā režīmā visas nakts garumā, un tagad policistu uzmanība tiks vērsta uz šo lietu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu advokāta slepkavas.

Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes.

Šī nozieguma atklāšana kļūs par tiesībsargājošo iestāžu profesionālisma pārbaudi, paziņoja Latvijas IeM vadītājs.

Tāpat Ģirģens uzsvēra, ka tagad, ekonomiskā kritiena laikā valsts līmenī, kad noziedzība pieaug, ir jāatrod veidi atbalstīt policiju un citas Latvijas iekšlietu iestādes. Šim nolūkam ir nepieciešams atrisināt darbinieku trūkuma problēmu un nostiprināt materiāltehnisko bāzi.

Vērts atzīmēt, ka jurists Mārtiņš Krieķis, kurš paziņoja par Rebenoka nāvi, paziņoja, ka viņš bijis pie viņa ciemos, pēc kā vēlā naktī aizbrauca mājās, kur arī tika atrasts nogalināts. Un Krieķis uzskata, ka šī slepkavība nav saistīta ar aplaupīšanu.

Pēc Krieķa domām, šīs slepkavības pamats ir politisks, savukārt pasūtītāji ir saistīti ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Atgādināsim, ka 2018. gada maijā Rīgā, netālu no Brāļu kapiem tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šauts tika no autofurgona Volkswagen, kurš vēlāk tika atrasts sadedzināts netālu no nozieguma vietas. Tiek uzskatīts, ka slepkavas bija divi. IeM praktiski uzreiz paziņoja, ka slepkavība, visticamāk, ir veikta pēc pasūtījuma.

2019. gada jūlijā Latvijā, Mārupē, tika nogalināts advokāts, bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš.

1
Tagi:
slepkavība, Sandis Ģirģens
Pēc temata
Autozaglis no Latvijas pārsteidzis Jeruzalemes policiju
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Policijas darbinieks, foto no arhīva

Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību

33
(atjaunots 14:17 20.09.2020)
Pēdējo divu gadu laikā trīs Latvijas Valsts policijas darbinieki izdarīja pašnāvību: starp šo nāves iemesliem tiek saukti sociālekonomiskie apstākļi.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. 2019. un 2020. gadā trīs Latvijas Valsts policijas darbinieki brīvprātīgi aizgājuši no dzīves, izdarot pašnāvību, vēsta Mixnews.lv.

Valsts policijā komentēja šīs nāves, norādot iemeslus, kuri noveda pie traģēdijām.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem, par pašnāvību iemesliem viņu darbinieku rindās kļuva problēmas privātajā dzīvē un sociālekonomiskie apstākļi.

Taču Valsts policijā atzīmēja, ka darbiniekiem katru dienu ir pieejami dažādi psiholoģiskā atbalsta veidi, tādi kā konsultācijas, psiholoģiskā atbalsta nodarbības un dalība rehabilitācijas programmās.

Līderi pēc pašnāvību skaita

Atgādināsim, ka Eiropas Savienībā lielākais pašnāvību skaits uz vienu iedzīvotāju ir un paliek Baltijas valstīs.

2016. gadā ES pašnāvību izdarīja 48 700 cilvēki – tas ir 1% no visām nāvēm ES. Vidēji pēc savas gribas mirst 11 ES iedzīvotāji uz 100 tūkstošiem cilvēku. Aptuveni 8 no 10 pašnāvniekiem (77%) ir vīrieši.

2017. gadā lielākais pašnāvnieku skaits bija Lietuvā – 26 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Aiz tās sekoja Slovēnija (20), Latvija (18) un Igaunija (17). Statistika pēc reģioniem ļauj precizēt, ka vislielākais pašnāvību skaits ES ir Lietuvas centrālajā un austrumu daļā (28).

Viszemākais pašnāvību līmenis ir Kiprā (4), Grieķijā un Maltā (5).

Latvijā nav statistikas pēc reģioniem (mazo izmēru dēļ Eurostat neiedala Latviju un Igauniju statistikas reģionos), taču iepriekš psihiatrs Andris Saulītis pastāstīja, ka visvairāk pašnāvību Latvijā notiek Latgalē, jo tas ir nabadzīgs, depresīvs reģions ar sliktu klimatu. Tikmēr Rīgā, pēc viņa sacītā, situācija ir labāka, nekā Beļģijā un Dānijā.

Kur meklēt palīdzību?

Latvijas Veselības ministrija ziņoja, ka, lai gan pašnāvību skaits Latvijā samazinās, valsts joprojām ieņem otro vietu ES pēc pašnāvību skaita uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Veselības ministrijas mājaslapā atrodama sadaļa ESparveselibu.lv, kur var apskatīt speciālistu rekomendācijas par to, kā atpazīt pašnāvnieciskas domas un kas jādara, lai novērstu nelaimi.

Tāpat ir pieejami krīzes un konsultāciju centra "Skalbes" telefoni – 67 222 922 un 27 722 292.

Turklāt ir resursu centrs pusaudžiem, ar kuru var sazināties pa tālruni 29 164 747. Var palīdzēt arī bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116 111.

Ārkārtas situācija var vērsties pie ātrās palīdzības pa tālruni 113.

33
Tagi:
policija, Latvija, pašnāvība
Pēc temata
Latvija – starp līderiem pašnāvību skaita ziņā: kā pazīt uz pašnāvību noskaņotu pusaudzi
NMPD: kopš gada sākuma 140 pusaudži mēģinājuši izbeigt dzīvi pašnāvībā
Latvija ir starp ES līderiem pēc pašnāvību skaita