Daugavpils lidosta

Daugavpils vicemērs: pilsētas lidosta ir izlaupīta

59
(atjaunots 09:12 20.09.2017)
Pēc pilsētas vicemēra, "Mūsu partijas" deputāta Aivara Zdanovska vārdiem, Daugavpils lidostā ganās kazas un govis, aug zāle un tā atvēršanai būs nepieciešama "traka nauda".

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Atjaunot Daugavpils lidostu pilsētai nebūtu iespējams pat ar galvaspilsētas budžetu, paziņoja vicemērs Aivars Zdanovskis.

"Atvērt lidostu ir nereāli. Protams, ja tas izdotos, tas būtu ļoti labi pilsētas attīstībai. Taču tas, kas tur noticis… lidosta ir vienkārši izlaupīta. Tur kazas un govis ganās, aug zāle un nekādas iespējas kaut ko izdarīt. Lai to atvērtu, ir nepieciešama traka nauda. Neviena pilsēta, neviens budžets to nepavilks. Varbūt, pat Rīgas budžets to nepavilktu," — citē viņa vārdus "Naša gazeta".

Iepriekšējais Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš paziņoja, ka Daugavpils starptautiskās lidostas attīstības projektu plānots iesaldēt un tai nemeklēs jaunu vadītāju.

Pirms tam, savā pirmajā preses konferencē mēra amatā Elksniņš piedāvāja bijušajam pilsētas mēram, un esošajam deputātam Jānim Lāčplēsim kļūt par vietējās lidostas valdes priekšsēdētāju. Šis piedāvājums bija aizvainojošs uzreiz divu iemeslu dēļ: mēra laikos Latgales partijas līderis Lāčplēsis vairākkārt solīja, ka lidosta atjaunos darbu, savukārt kļūt par valdes priekšsēdētāju viņš varētu tikai, ja būtu nolicis savu deputāta mandātu.

Iepriekš Lāčplēsis vairākkārt paziņojis par lidostas atdzimšanu Daugavpilī. Pirms 2017. gada vēlēšanām viņš noteica tās atvēršanas termiņus – pēc četriem gadiem.

Augustā "Mūsu partijas" frakcijas vadītājs Daugavpils domē Rihards Eigims un partijas deputāti Igors Prelatovs un Aivars Zdanovskis atcēla koalīcijas līgumu ar "Saskaņu", pateicoties kuram Elksniņš arī ieņēma mēra amatu jūnijā. Trīs deputāti aizgāja pie Elksniņa priekšgājēja Lāčplēša.

59
Pēc temata
Eigims saglabā Daugavpils mēra amatu
Daugavpils dome divreiz retāk tiksies ar presi
Uz Daugavpili un Rēzekni varēs aizbraukt ar divstāvu vilcienu
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

2
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

2
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

9
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu