Degvielas uzpildes stacijas iekārta

Eksperts: jaunajā gadā latvieši dosies pēc benzīna uz Lietuvu

229
(atjaunots 14:57 14.09.2017)
Pēc Stirāņa prognozes, līdz gada beigām degvielas pārdošanas apjomi augs, jo igauņi nepārstās braukt uz Latviju pēc lētākas degvielas, savukārt no 2018. gada jau latvieši dosies pēc pieejamākas degvielas uz Lietuvu.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Automobiļu degvielas pārdošanas kāpums Latvijā pirmajā pusgadā notika pateicoties Igaunijas iedzīvotājiem, paziņoja Latvijas Radio 4 ēterā Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs Mārtiņš Stirāns.

Valsts Ieņēmumu dienests iepriekš paziņoja, ka no janvāra līdz jūnijam Latvijā pārdots par 6,84% vairāk degvielas, nekā gadu iepriekš; degvielas apjoms, kurš sešu mēnešu laikā tika realizēts mazumtirdzniecībā, palielinājies par 5,62%. pēc iestādes datiem, degvielas patēriņa dinamika saistīta ar Latvijas ekonomikas izaugsmi kopumā. Turklāt, dīzeļdegvielas patēriņš palielinājies par 10%, kamēr benzīna patēriņš par 6% nokrities.

Pēc Stirāņa datiem, lielu daļu degvielas Latvijā iegādājas igauņi, jo pie viņiem degvielas cenas ir ievērojami augstākas augstāka nodokļa dēļ.

"Igauņi paaugstināja akcīzes nodokli jau 2016. gadā un Latvijā uzreiz parādījās ļoti daudz igauņu klientu, it sevišķi transporta kompāniju, kuras atbrauc un uzpildās. Jā, daļēji degvielas pārdošanas apjomu kāpums saistīts ar ekonomikas izaugsmi un iekšējo pārvadājumu apjomu palielināšanos, taču galveno lomu šeit nospēlēja pircēji no Igaunijas," uzsvēra eksperts.

Pieprasījuma kāpumu dīzeļdegvielai Stirāns saistīja ar to, ka tagad tirgū vairāk ir automobiļu ar dīzeļdzinējiem.

"Ekonomikas izaugsmes nosacījumos patērētājs var atļauties biežāk mainīt mašīnas. Cilvēki pērk dīzeļdzinēja automobiļus, mašīnu daļa ar benzīna dzinējiem un gāzes iekārtām ir samazinājusies. Turklāt, daudz dīzeļdegvielas iegādājas fermeri," paskaidroja Stirāns.

Pēc viņa vārdiem, benzīna daļa kopējā pārdotās degvielas apjomā šobrīd sastāda ne vairāk kā 15%.

Litrs 95. benzīna šobrīd maksā no 1,15 līdz 1,18 eiro, litrs dīzeļa maksā apmēram eiro. No jaunā gada sakarā ar PVN un akcīzes palielināšanos litrs degvielas kļūs dārgāks ne mazāk kā par 5 centiem, uzskata Stirāns, un drīzumā paši latvieši dosies pēc degvielas pie kaimiņiem, uz Lietuvu.

"Tā kā Lietuva pagaidām negrasās celt degvielas akcīzes nodokli, sākot ar jauno gadu Latvijas iedzīvotāji pēc degvielas brauks uz Lietuvu, kā šobrīd igauņi brauc uz Latviju," paziņoja eksperts.

Nodokļu reformas ietvaros 2018. gadā akcīzes nodoklis svinu nesaturošajam benzīnam tiek paaugstināts par 7,8%, no 436 līdz 470 eiro par 1 tūkstoti litru; svinu saturošam benzīnam par 24%, no 455,3 līdz 564 eiro par 1 tūkstoti litru. Dīzeļdegvielas akcīze no 2018. gada palielināsies par 11%, no 341 līdz 378 eiro par 1 tūkstoti litru; sašķīdinātajai naftas gāzei par 12%, no 206 līdz 231 eiro par 1 tūkstoti litru.    

229
Pēc temata
Jānis Lange: slikto ceļu dēļ zaudējumi pārsniedz miljardu eiro
Kāpēc Latvijā benzīns ir dārgāks nekā kaimiņvalstīs
Latvija ieņēmusi pirmo vietu pārtikas cenu pieauguma ziņā
Kāpēc aug OCTA un kā pret to cīnīties
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem

9
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Tomēr Veselības ministrijā atzīmēja, ka, ja situācija ar koronavīrusu valstī mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne paziņoja, ka dotajā posmā netiek plānots paplašināt Covid-19 testēšanu, iekļaujot testēšanas algoritmā cilvēkus, kuri strādā noteiktās profesijās, kā tas notika pavasarī, raksta Press.lv.

Uz jautājumu, vai netiek plānots prioritāri testēt noteiktas cilvēku grupas, ja tas būs nepieciešams drošai profesionālo pienākumu izpildei, Veselības ministrijas pārstāve atbildēja, ka pagaidām šādu plānu nav, bet, ja situācija mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

Veselības ministrija uzskata, ka esošais algoritms garantē mērķtiecīgu valsts apmaksātu testēšanu – tā ir pieejama visiem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja rodas saslimšanas simptomi vai epidemioloģiskie rādītāji. Turklāt Slimību profilakses un kontroles centrs lemj, kādos gadījumos ir pamats plašākai testēšanai uzņēmumos, skolās un citās iestādēs.

Tāpat testēšana tiek nodrošināta medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros, kur ir daudz riska grupu.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka pašlaik testēšanas punktos visā Latvijā rindu nav, un jebkurš cilvēks, iepriekš pierakstoties, var operatīvi nodot testu tajā pašā vai nākamajā dienā un tikpat operatīvi saņemt rezultātus.

9
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi
P. Stradiņa slimnīca, foto no arhīva

Ar pneimoniju mājās: slimnīcās beidzas gultasvietas pacientiem

14
(atjaunots 15:02 30.11.2020)
P. Stradiņa slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju – dažiem nāksies ārstēties ambulatori.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Vieglākos plaušu iekaisuma gadījumos tagad nākas ārstēties mājās – slimnīcās nav vietu, vēsta LTV.

Vakar Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā uzrunā Latvijas iedzīvotājiem atzina, ka veselības sistēma valstī ir uz izdzīvošanas robežas, savukārt ieviestie drošības pasākumi nav atnesuši gaidīto efektu.

Pacientu skaits ar Covid-19, kuri nokļuvuši stacionāros, sasniedzis 510 cilvēkus. Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas valsts sekretāre Diāna Mūrmane-Umbraško pastāstīja, ka šobrīd Covid-19 slimniekiem ir pieejamas 629 gultasvietas, savukārt akūtas nepieciešamības gadījumā to skaitu iespējams palielināt par 81. Tomēr var pienākt brīdis, kad veselības aprūpes sistēma nebūs spējīga palīdzēt visiem, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Venspilī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mediķi uzsver: slimnieku jau ir tik daudz, ka visus uzņemt nav iespējams. Piemēram, Mārtiņš Purenkovs, P. Stradiņa slimnīcas interns atzīmēja, ka visnopietnākās komplikācijas, no kurām pacients var pat nomirt, – tā ir pneimonija un elpceļu mazspēja. Pacienti visbiežāk nokļūst slimnīcā šo iemeslu dēļ. Diemžēl slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju, atzīmēja viņš. Medicīnas darbinieki cenšas sekot līdzi tam, vai pacients spēj turpināt ārstēties ambulatori – vai arī viņš ir jāievieto stacionārā.

Par to, ka tas var notikt, ārsti ir brīdinājuši jau vairākas reizes. Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs iepriekš skaidroja, ka ne tik svarīgas ir gultasvietas, bet gan personāla skaits, kurš netiek galā ar lielo pacientu skaitu. Neskaitot pārējo, liels daudzums mediķu šobrīd ir inficēto kontaktpersonas vai arī paši slimo ar Covid-19.

14
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, veselības aprūpes sistēma, Latvija
Pēc temata
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju