Rīgas OMONa bāze

Rīgas OMONa komandieris: impērijas pēdējais karavīrs

280
(atjaunots 07:03 26.09.2017)
Latvijā Česlavs Mliņņiks ir 1991. gada janvāra traģisko notikumu neviennozīmīgs personāžs, Lietuvā – kara noziedznieks. Abhāzijā viņš ir nacionālais varonis.

RĪGA, 8. septembris — Sputnik, Ļevs Rižkovs. Mliņņika dienesta biogrāfija dalās "pirms un pēc 1991. gada". Viss, kas noticis "pēc", atgādina veiksmes kareivja gaitas, priekšvēsture ir varonīgs, taču ļoti skumjš stāsts par "nelokāmo alvas zaldātiņu". Kā jutās oficieris, kurš devis zvērestu uzticīgi kalpot padomju tautai, kad viņa acu priekšā valsts sabruka. Jā, LPSR Augstākā padome 1991. gadā pasludināja republikas neatkarību, taču OMONs pakļāvās Maskavai un rīkojās saskaņā ar instrukciju: ieņēma telegrāfu, Preses namu, IeM ēku. Jā, Latvijas iedzīvotāji aizstāv neatkarību un būvē barikādes, taču pavēle ir un paliek pavēle, un omonieši ievieš kārtību saskaņā ar saviem priekšstatiem…

Latvijā viss beidzās labi, bet Lietuvā Mļiņņikam tika piespriests mūža ieslodzījums.

Varonis saņēmis savu apbalvojumu

Ar Česlavu Mļiņņiku gluži negaidot iepazināmies Abhāzijas vēstniecībā, kur 25 gadus pēc kara tika pasniegti ordeņi un medaļas cilvēkiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nav varējuši saņemt savus apbalvojumus. Tos saņēma arī slavenā Rīgas OMONa karavīri, turklāt vienības komandierim, atvaļinātajam pulkvedim Česlavam Mļiņņikam tika pasniegts augstākais Abhāzijas apbalvojums — Leona ordenis.

Daļēji atzītās republikas augstākā ordeņa kavalieris ieradās pasākumā baltā ķitelī, ko acīmredzami šuvis prasmīgs meistars (tiesa, šajā jomā es gan neesmu īpašs speciālists). Mļiņņiks ir neliela auguma vīrs, taču tas, ka viņš ir komandieris, kļuva skaidrs tūlīt pat — par to liecināja viņa klusā un pārliecinātā balss, kādā viņš deva pavēles specvienību veterāniem. Un tas, kā viņi paklausīja.

Чеслав Млынник
© Sputnik / Лев Рыжков
Česlavs Mliņņiks

Vikipēdija paziņo sausus faktus: Mļiņņika militārā biogrāfija sākusies Afganistānā. Pēc tam sekojis dienests Latvijā, kur Česlava Mļiņņika vadītais Rīgas OMONs 1990. gadā kļuba par "neatkarības ienaidnieku" Nr. 1. Daudzi politiķi Latvijā par savas karjeras pamatu izraudzījās "drosmīgu pretošanos" Rīgas OMONam. Lietuvā Mļiņņikam aizmuguriski piespriests mūža ieslodzījums.

Mļiņņika biogrāfijā pieminēta arī dalība visos konfliktos pēcpadomju teritorijā, izņemot Piedņestru, lai arī daži viņa biedri arī patlaban ieņem svarīgus posteņus Tiraspolē. Rīgas OMONa cīņu gaitā bojā gājuši divi karavīri: viens — Abhāzijā, otrs — Dienvidslāvijā. Citu zaudējumu vienības vēsturē nav.

Noskaidrojās, ka pēc Abhāzijas bijušais Rīgas OMONa komandieris nokļuvis Čečenijā, pēc tam, 1993. gadā piedalījies cīņās par Balto namu Maskavā laikā, kad notika KF Augstākās Padomes un prezidenta Borisa Jeļcina konfrontācijas laikā, tika apsūdzēts par ieroču nelikumīgu glabāšanu, pēc gada iznāca brīvībā, un apsūdzības tika atceltas. Kopš tā laika veiksmes kareivja biogrāfija ir miglā tīta. Skaidrs, ka viņam bijuši arī citi ceļi. Atsaucoties uz informācijas avotu, kas nav pelnījis uzticību, Vikipēdija raksta, ka 2008. gadā Mļiņņiks ievainots Chinvalā piecu dienu kara laikā.

Tas arī ir viss. Atliek tikai piebilst: "Pie krūtīm viņam ir Leona ordenis, un vairāk nekas nav zināms."

Konspirācija

Dažas dienas pēc apbalvošanas mēs ar Česlavu Mļiņņiku vienojāmies par interviju. Līdz pēdējam brīdim tikšanās nianses (tāpat kā vieta un laiks) paliek nezināmas. Skaidrs ir tikai tas, ka tiksimies kaut kur Maskavas dienvidrietumu daļā. Dažas stundas pirms intervijas saņemu instrukcijas: ierasties tādā un tādā metro stacijā, doties turp un turp, pēc tam gaidīt norādītajā vietā.

Tikšanās vietā ierados mazliet agrāk un uzdūros betona sētai. Jau zinādams, ka Mļiņņiks uz telefona zvaniem neatbild, rakstu īsziņu, norādu, kur atrodos. Atskan zvans un dzirdu jaunas instrukcijas: "Pa pāreju dodieties turp un turp, gaidiet tur."

Izlaidīsim daudzās konspirācijas fineses. Pastāstīšu tikai, ka galu galā piebrauca mašīna. Ierodamies omulīgā un stilīgā kafejnīcā, kur vasarīgi karstajā brīvdienā sēžam tikai mēs. Neviena apmeklētāja, neviena viesmīļa. Mūs neviens netraucē.

Par ko melo Vikipēdija

Protams, man jau šķita, ka Vikipēdija, aprakstot manu sarunbiedru, maigi sakot, nav objektīva. Kļūda ir jau pašā biogrāfijas sākumā. Tā apgalvo, ka Česlavs Mļiņņiks dzimis Baltkrievijā. Noskaidrojas, ka tā nav.

"Nu nē! — stāsta Česlavs Mļiņņiks. — Esmu no Bauskas Latvijā. Esmu tur audzis, tur gāju skolā. Mums bija tīri laba skola. Mums mācīja gan filozofiju, gan psiholoģiju. Nākotnē tas palīdzēja. Mūsu ģimene bija patriotiska. Mīlestību pret Dzimteni, pret Tēvzemi man iepotēja kopš bērnības. Pats esmu polis, taču vectēvs kalpoja Krievijas impērijai."

Rīgas OMONa nākamā komandiera rakstura un pat kareivja prasmju veidošanos lielā mērā ietekmēja viņa vecmāmiņa. Lūk, kā tas notika.

"Tas skan paradoksāli, taču mana tēva māte, kņaze Galunska vienmēr bija sajūsmā par Staļinu, — stāsta Mļiņņiks. — Viņa neprata runāt krieviski un viņsaulē aizgāja 1983. gadā. Man un maniem brāļiem viņa vienmēr teica: "Eh, cilvēki nožēlos, ka Staļina nav!"

Šķiet, tā mēdza teikt un vēl joprojām apgalvo daudzi vecāka gadagājuma cilvēki. Taču īpaši pikanti šie vārdi ir tāpēc, ka Česlava Mļiņņika vecmāmiņa prata ieskatīties nākotnē. Šo informāciju viņas mazdēls paziņo bez smaida ēnas, nopietni un lietišķi, it kā nolasītu informatīvo biļetenu no kaujas lauka.

На базе рижского ОМОНа, 1991 год
© Sputnik / Сергей Титов
Rīgas OMONa bāzē, 1991. gads

"Jau tolaik zināju, ka atnāks Mihails Iezīmētais, kurš sagraus lielvalsti, — stāsta Česlavs Mļiņņiks. — Un Borja Dzērājs, kurš nodzers Krieviju. Tiesa, vēlāk mēs apsargājām Jeļcinu. Es komandēju vienību, kas viņu apsargāja. Vecmāmiņa pastāstīja nākotni uz zināmu laiku — līdz manai nāvei."

Par to nu gan esmu pārsteigts: "Tātad jūs zināt, kad mirsiet?"

"Jā, — pilnīgi mierīgi atbild Mļiņņiks. — Zinu pat dienu un laiku."

"Vai tad tādas zināšanas nav briesmīgas?" — es vaicāju.

Izrādās, tā nepavisam nav.

Barikādes pie Latvijas Ministru Padomes ēkas, 1991. gada arhīva foto
© Sputnik / Сергей Титов

"Esmu tik mierīgs tāpēc, ka zinu nākotni, — saka Rīgas OMONa bijušais komandieris. — Un tie piedzīvojumi manā dzīvē… Es sapratu, ka tas viss pāries. Iedomājieties situāciju. 1989. gads. Pret mani notika atentāts. Man bija lauzts mugurkauls, gurni, kājas — viss iespējamais. Es nebiju dzīvotājs. Bet pirms tam bija mīnas sprādziens Afganistānā. No manis nekā nebija palicis pāri. Biju paralizēts. Taču es zināju, ka staigāšu! Tas palīdz. Gulēju hospitālī Taškentā, un mani nosūtīja uz Čirčiku, lai nebojātu statistiku ar nāves rādītājiem. Taču es izdzīvoju. Ilgi ārstējos. Ārstēties turpināju arī Rīgā, kur mani nosūtīja dienēt."

Česlavs Mļiņņiks atzīst, ka viņa dzīves devīzi vienmēr veidojuši Pavkas Korčagina vārdi no Nikolaja Ostrovska romāna "Kā rūdījās tērauds": "Es gribu dzīvot tā, lai nenāktos mocīties par bezmērķīgi nodzīvotiem gadiem."

"Dažam šķiet: "Un kas tad ir? Es dzīvoju un dzīvoju!" Katrs pats izlemj pa savam, — saka Mļiņņiks. — Es te satiku vienu mūsējo — sen nebijām redzējušies. Viņš bija tik milzīgs, sporta meistars! Bet tagad jau knapi elpo. Taisās mirt, par visu vienlaldzīgs. Es viņam saku: "Bet man nav vienalga, kā nomirt!" Viņš attrauc: "Kāda starpība! Zārkā tevi ieliks!" Es saku: "Nē! Nevar būt tā, ka ir vienalga! Atceries, kā mēs gājām operācijās?" Tas, protams, ir humors, taču pirms kaujas uzdevumiem mēs vienmēr uzvilkām tīru veļu. Citādi tevi nožmiegs, bet biedriem pēc tam nāksies pārvilkt tavas smirdīgās apakšbikses."

Bļodiņa — melu detektors

Jo tālāk ritēja mūsu saruna, jo vairāk tā aiziet kaut kādā dīvainā virzienā. No omoniešu komandiera tomēr gaidi tādas prozaiskākas lietas.

Negaidot noskaidrojas, ka arī pats Mļiņņiks dažkārt prot saskatīt nākotni. Kā? Viena no metodēm — trīs dienu sausā badošanās.

"To mums mācīja, — stāsta Česlavs Mļiņņiks. — Es mācījos Turkmēnijā, Ļeņina komjaunatnes vārdā nosauktajā skolā. Kad beidzām teorētisko kursu, pienāca laiks nokārtot eksāmenu. Mūs aizveda kalnos, pie Irānas robežas. Un tur atstāja. Trīs dienas mums bija jānodzīvo bez pārtikas un ūdens, bet pēc tam jānonāk tikšanās rajonā. Tūlīt piebildīšu, ka eksāmenu nokārtoju tikai es. Pārējie netika galā. Kāpēc tā? Cilvēkam taču šķiet, ka viņš ir gudrs un domā: "Vai tad virs galvas satelīts lidos, vai?" Un sākas — te ogu atrod, kaut kur tur strauts tek, — padzeras."

База рижского ОМОНа, 1991 год
© Sputnik / Сергей Титов
Rīgas OMONa bāze, 1991. gads

Skaidrs, ka pārbaudāmos no satelīta nekontrolēja, taču noskaidrojās, ka finišā, tikšanās rajonā viņus gaida pārbaude. Pirmkārt, notika ļoti stingra medicīniskā pārbaude.

"Visi, pat tie, kas ēda ogas un dzēra no strauta, bija novājināti, — atceras Mļiņņiks. — Taču nevienam nebija ne jausmas, kā noteikt, vai esi ievērojis noteikumus. Tagad jau zinu, ka pirmā pazīme ir palēnināta runa. Pēc divas dienas ilgas badošanās rīklē sākas spazmas, nobāl lūpas. Mēle pielīp pie aukslējām. Taču tas vēl nav viss!"

Bija vēl viens ļoti savdabīgs melu detektors — parasta bļoda ar aukstu ūdeni.

"Bija jānoauj apavi un jāiebāž kājas bļodā, — stāsta Rīgas OMONa komandieris. — Tiklīdz iebāzīsi tur kājas, atveras mute, un vaigi kļūst slapji. Ķermenis uzsūc ūdeni. To piekrāpt nevar. Tā nu iznāca, ka eksāmenu nokārtoju tikai es."

Viņš stāsta, ka nākotne neatainojas kaut kādās vērienīgās ainās. Nebūt ne. Vienkārši pēc trīs dienas ilgas sausās badošanās acu priekšā parādās dīvainas lietas.

"Pateicoties šiem paredzējumiem mūsu nodaļā vienmēr bija mazi zaudējumi, — turpina Mļiņņiks. — Pirms operācijas noteikti bija jāapskata karavīri. Katram cilvēkam ir aizsardzība. Tas ir dzelteni zeltainas krāsas lauks, 10-11 milimetrus biezs. Parasti mēs to neredzam. Kad lauks sašaurinās, cilvēkam ir tieksme uz slimību, uz nāvi. Kad paliek tikai 2-3 milimetri, dzīve beidzas. Vēl par daudz ko liecina cilvēka acis. Dažkārt negribas cilvēkiem acīs skatīties. Paskaties — un redzi: viņš jau ir miris, taču nezina to."

Ja turpināsim specdienestu okulto noslēpumu tēmu, jāpastāsta, ka bija arī citi vingrinājumi. Viens no tiem, "sinerģētiskais", bija līdzīgs lūgšanai. Karavīri stāvēja uz ceļiem, salikuši rokas. Tikai plaukstas bija jātur nevis kopā, bet gan zināmā attālumā vienu no otras.

Cits vingrinājums — elpošana caur kājām. Atklāti sakot, arī man pašam ir grūti iedomāties, kā tas var būt. Taču tieši tā no neizbēgamas nāves izglābās profesors Lengdons vienā no pēdējiem Dena Brauna romāniem. Izrādās, tāda metode patiešām pastāv, un tie, kas to apguvuši, arī kārto eksāmenu. Viņu acu priekšā uz dažām minūtēm novieto papīra lapu. Ja tā sāk svārstīties, eksāmens nav nokārtots.

Nedrīkst nolaist rokas

Česlavam Mļiņņikam nepatīk atsaukt atmiņā darbu Rīgā 90. gadu sākumā. Nē, ne jau tāpēc, ka tas beidzies ar aizmugurisku mūža ieslodzījumu. Viņš uzskata, ka viss varēja notikt pavisam citādi.

"Mūs mācīja, ka vairākums nevar kļūdīties, — viņš stāsta. — Taču patiesībā cilvēki bieži uzvedas kā aitu bars.

Bērnībā mani pārsteidza ekskursija uz Kauņu, uz 9. fortu. Mani satrieca nevis nacistu zvērību mērogs, bet gan tas, ka, spriežot pēc fotogrāfijām, tikai trīs cilvēki ved pretī nāvei simtiem cilvēku. Es nesapratu, kāpēc neviens nepretojas. Jā, jūs iesiet bojā, ja pretosieties. Taču cilvēkiem radīsies iespēja! Arī tagad esmu pārliecināts, ka cilvēkam vienmēr ir jāpretojas. Nevar nolaist rokas."

Tā nu iznāca, ka 90. gadu sākumā viņš pretojās notikumu straumei.

"Rīgā mēs dzīvojām rajonā, kur lielākoties mita latvieši, — atceras Mļiņņiks. — Krievu tur bija ļoti maz. Kad sākās perestroika, mūsu rajona iedzīvotājos radās absolūta pārliecība, ka viņi kļūs par saimniekiem — dzīves kungiem. Visi pārējie būs viņu kalpi. Viņi par to sapņoja. Vai atceraties, kas teikts Svētajos Rakstos par to, ka zeme neizturēs, kad izsalkušais pieēdīsies līdz ūkai? Vai kad kalpone kļūs par kņazi? Vai kad kritusi sieviete apprecēsies. Tāpat notika arī šeit."

Mans sarunas biedrs strauji pāriet no pagātnes pie nākotnes. Tāda ir viņa runas maniere.

"Kā tad notika galu galā — vai viņi kļuva par saimniekiem?— vaicā Mļiņņiks. — Nē! Viņi zaudēja visu. Vēl vairāk! Prognoze tuvākajiem desmit gadiem liecina, ka vietējo iedzīvotāju vairs nebūs. Gandrīz visi jaunieši un tie, kas pieaug, brauc prom. Paliek tikai armijas bāzes. Kur te ir brīvība? Kas tā par brīvību? Mēs dzīvojām PSRS, un viss bija kārtībā. Tāpēc es pretojos visai tai neatkarībai."

Un Rīgas OMONam bija iespēja grozīt situāciju, uzskata Mļiņņiks…

(Turpinājums sekos)

280
Pēc temata
Bīstamāk nekā Putins
Manas jaunības barikādes: no milzīgām cerībām līdz pilnīgam kraham
Alkohola tests, foto no arhīva

Sodiem nav jēgas: IeM grib atjaunot arestu par braukšanu reibumā

9
(atjaunots 15:00 28.02.2021)
Ir jāpieņem stingrāks sods par sēšanos pie stūres alkohola reibumā – soda naudas problēmu neatrisina, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

RĪGA, 28. februāris - Sputnik. Latvijā jāatjauno administratīvā aresta pielietošana sodam par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, vēsta rus.tvnet.lv.

Administratīvais arests, jeb brīvības atņemšana uz laiku līdz 15 diennaktīm, 2020. gada 1. jūlijā tika svītrots no pasākumiem, kas tiek vērsti pret iereibušiem autovadītājiem. Patlaban par braukšanu dzērumā tiek piespriests sods līdz 2 tūkstošu eiro apmērā, kā arī autovadītāja tiesību atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ģirģens uzskata, ka situācija ar iereibušajiem autovadītājiem ir katastrofāla un aicināja no jauna ieviest iespēju pielietot administratīvo arestu cīņai ar sēšanos pie stūres reibumā. Ministrs konstatēja, ka ar sodiem problēmu atrisināt neizdosies: lai ietekmētu dzērājšoferus, sodu politikai jābūt efektīvai un konsekventai.

Latvijas valstij jāmeklē efektīvi risinājumi iereibušu braucēju problēmas risināšanai, norāda arī Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Viņš uzsvēra, ka arests vairs netiek piemērots, bet tendence nav pozitīva. Pēc viņa domām, tas ir viens solis līdz traģēdijai, jo iereibis vadītājs ir potenciāli bīstams.

Iepriekš jau vēstīts, ka 2020. gadā Latvijā reģistrēti 733 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti iereibuši vadītāji. Par vadīšanu alkohola reibumā noformēti protokoli pret 2789 cilvēkiem, un 211 protokoli – par vadīšanu narkotiku reibumā.

Gadu iepriekš aizturēto iereibušo automīļotāju skaits sasniedza 3,5 tūkstošus cilvēku, pie tam trešā daļa no ceļu inspekcijas darbinieku apturētajiem vadītājiem jau zaudējuši tiesības par tādu pašu pārkāpumu.

9
Tagi:
automašīnas, IeM, Sandis Ģirģens
Pēc temata
Korekcijas kursi: Latvijā tiks pārskatīts sods dzērājšoferiem
Autovadītājiem pastāstīja, kā izvairīties no dubulta soda
Diennakts laikā Latvija notikuši 100 CSNg, ir bojāgājušie
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Bērni un vecāki, foto no arhīva

500 eiro pabalsti bērniem var radīt problēmas ģimenēs

41
(atjaunots 22:11 27.02.2021)
Ģimeņu asistenti skaidro nelabvēlīgajām ģimenēm, kā iztērēt pabalstu bērniem.

RĪGA, 28. februāris — Sputnik. Valsts lēmums piešķirt pabalstus bērniem var sagādāt ģimenēm jaunas grūtības, vieni nekad nav turējuši rokās tādu naudu, citi nespēs to sadalīt, stāsta TV3 ziņas.

Aizvadītajā nedēļā koalīcija nolēma piešķirt vienreizējo pabalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu ģimenē. Apspriežot šo pasākumu, daži deputāti pauda bažas, ka tik liela summa varot izrādīties bīstama ģimenēm. Šāds arguments radīja sašutumu, taču sociālie dienesti, šķiet, piekrīt politiķu bažām.

Vairāku pašvaldību sociālie dienesti jau sākuši izglītot nelabvēlīgās ģimenes par to, kā pabalstu lietderīgāk izmantot savu bērnu interesēs – daudziem nekad iepriekš nav bijuši brīvi tērējami 500 eiro, tāpēc vajadzīgs sociālo darbinieku padoms lietderīgākam izlietojumam.

"Tā naudas summa par četriem bērniem var būt iespaidīga. Ja tev 2000 eiro iekrīt makā pēkšņi, tā eiforija var būt absolūti jebkuram cilvēkam," skaidro Latvijas Sociālo darbinieku biedrības vadītāja Una Lapskalna.

Rīgas sociālais dienests jau ir apzinājis potenciālās riska ģimenes, kurām ir problēmas ar finanšu pratību.

"Patlaban ģimenes asistenti ir tie, kas vecākiem skaidro vēl un vēl to, kā vajadzētu tērēt šo naudiņu. Ģimenes asistenti būs tie, kas sekos līdzi, vai tiešām tā nauda ir iztērēta bērna vajadzībām, bērna interesēs, ģimenes labklājības celšanai,” sacīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Linda Sausā.

Sankcijas par pabalsta nelietderīgu izlietošanu sociālie darbinieki gan nevar piemērot.

"Protams, nav izslēgts, šāds risks pastāv, ka būs ģimenes, kas izlietos saņemto naudu ne ģimenes labklājības celšanai, ne bērna interesēm, bet citiem mērķiem. Taču sociālais dienests sekos līdzi ģimenēm, turpinās veikt pārrunas," apliecināja Linda Sausā.

Šķirtajās ģimenēs jau ir sākusies cīņa starp pieaugušajiem, kā sadalīt pabalstu. Nonācis pat līdz tiesvedībām. Advokātiem arī lūdz padomus, kā rīkoties, ja šķirtais vecāks 500 eiro dēļ tagad atsakās īslaicīgi maksāt uzturlīdzekļus.

"Tagad, zinot, ka šis viens vecāks saņems no valsts tūlīt 500 eiro, parādās arguments – nu, klau, varbūt tad es tev tagad nemaksāju 2,5 mēnešus. Šie 500 eiro tad ir nevis kā papildu bonuss, bet kļūst par uzturlīdzekļu aizvietotāju, kas nav pareizi. 500 eiro lielās kompensācijas mērķis bija ģimenes finansiālā stāvokļa papildu uzlabošana," pauda zvērināta advokāte Dana Rone.

Par pabalstu izmaksu atbildīgā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nevar iesaistīties strīdu risināšanā par pabalsta sadalīšanu abiem vecākiem. Šķirtajām ģimenēm vienīgais variants – pieaugušie paši savā starpā vienojas vai vēršas tiesā. 

"Pilnīgi noteikti būs ģimenes, kas nespēj savā starpā vienoties. Naudas summa ir pietiekami liela, lai par to uzsāktu tiesas procesu, vai par naudas atmaksu vai arī, ja pāris mēnešus nebūs samaksāti uzturlīdzekļi, tad par uzturlīdzekļu parādu piedziņu," teica Rone.

Daudzi uzskata, ka pabalstu izmaksās reizē ar ģimenes valsts pabalstu vai bērna kopšanas pabalstu ierastajos datumos – vienreizējais maksājums gaidāms marta beigās.

"Vēršam uzmanību vecākiem, ka nebūs tā, ka kontā, ja ir trīs bērni, būs uzreiz 1500 eiro vienā maksājumā. Būs tā, ka vienā dienā iemaksās vienus 500 eiro, un otrā dienā būs divi maksājumi par diviem citiem bērniem atsevišķi 500 eiro. Tātad nebūs uzreiz viens maksājums par visiem bērniem kopā," informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Iveta Daine.

Iepriekš tiesu izpildītāji lūdza parādniekus, kam ir bērni, savlaicīgi informēt, ka viņi gaida pabalsta izmaksas, lai šī nauda netiktu ieturēta uz parādu dzēšanas rēķina.

41
Tagi:
ģimene, pabalsts, Latvija
Pēc temata
Pensionāriem piešķirs 100 miljonus eiro, bet pabalstus saņems ne visi: kādi ir varianti
Apetīte aug Covid laikā. Latvijas valdības tēriņi pandēmijas laikā modina šaubas
Latvijā rosināts izmaksāt pensionāriem un invalīdiem vienreizēju 200 eiro pabalstu
Restorāni un frizieri Latvijā zaudē klientus, bet NVA klientu pulks pieaug

"Padzīt krievus": Lindermans par pieminekļa zādzību un krievu mediju iznīcināšanu

0
(atjaunots 19:58 28.02.2021)
Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins apsprieda vandālismu Jēkabpilī un krievvalodīgo mediju vajāšanu Latvijā, kā arī spriedumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Publicists Vladimirs Lindermans un žurnālists Mihails Gubins savā iknedēļas notikumu apskatā Sputnik Latvija apsprieda skaļākos un aktuālākos notikumus valstī.

0
Tagi:
Aivars Lembergs, krievvalodīgie, Mihails Gubins, Vladimirs Lindermans