Eiro

Plānu pārsniegšana: publicēti nodokļu ienākumu dati

19
(atjaunots 09:25 06.09.2017)
Solidaritātes nodokļa ienākumi demonstrējuši 28% lielu kāpumu, savukārt, kopumā Valsts kasē tika ieskaitīts par 1% vairāk nodokļu, nekā iepriekš plānots

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. No šī gada janvāra līdz augustam Valsts kase saņēmusi 2,71 miljardu erio nodokļos, kas ir par 1% vairāk par plānoto, vēsta The Baltic Course.

Pievienotās vērtības nodokļa ienākumi sastādīja 1,39 miljardus eiro, uzņēmumu ienākumu nodokļi sastādīja 297,15 miljonus eiro. Iedzīvotāju ienākumu nodokļu ienākumi astoņu mēnešu laikā par 4% pārsnieguši ieplānotos un sasniedza 219,19 miljonus eiro.

Akcīzes nodokļa ienākumi valsts kasē sastādījuši 587,65 miljonus eiro, kas ir par 1% vairāk, nekā tika plānots, solidaritātes nodokļa ienākumi sastādījuši 39,69 miljonus eiro (par 28% pārsniegti plānotie ienākumi), savukārt sociālās apdrošināšanas iemaksas sastādīja 1,8 miljardus eiro (par 2% vairāk, nekā plānotie ienākumi).

Premjerministrs Māris Kučinskis atzīmēja, ka šie rezultāti liecina, gan par veiksmīgu politiku ekonomikas attīstības jomā, gan par pirmajiem darba rezultātiem nodokļu iekasēšanas uzlabošanā. "Tendences rāda, ka valdība sasniegs uzstādītos mērķus tautsaimniecības attīstības nozarē," teica viņš.

Aprīlī Pasaules Banka ieteica Latvijai izmainīt nodokļu sistēmu. Saskaņā ar tās datiem, nodokļu ienākumi Latvijas budžetā ir zemāki, nekā citās ES valstīs, un sociālā nevienlīdzība ir augstāka. Nodokļu ienākumu attiecība pret IKP Latvijā sastāda 29%, tas ir par 10% mazāk par vidējo attiecību ES un par 5% mazāk par vidējo rādītāju Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) dalībvalstu vidū.

2016. gadā sociālās apdrošināšanas iemaksu pieaugums sastādīja 7,4%, jeb 175,6 miljonus eiro. Akcīzes nodokļu ienākumi pērn par 4,8% pārsniedza 2015. gada rādītājus. Pievienotās vērtības nodokļu (PVN) ienākumi izrādījās par 6,1% augstāki, nekā 2015. gadā. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ienākumu pieaugums sastādīja vien 0,7%, kas izrādījās mazāk, nekā ieplānots iepriekš.    

19
Pēc temata
Veselības ministrija noteikusi prioritātes nākamajam gadam
Bijušais Latvijas premjers: situācija valstī ir šausmīga
Iedzīvotāju ienākumu nodoklis: kam un cik jāmaksā
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko